Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23531 üzenetére

    Vida Sándor fordításából idéztem. A Károli úgy írja,hogy a világ végezetéig. Nem szándékoztam senkit megzavarni ezzel. Én olvastam már többet és meg szoktam nézni más fordításokat is ha valami furcsa,vagy érdekes és érdekel,hogy mire gondolhatott a fordító.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23533 üzenetére

    Igen,de a Károliból is,a Luther bibliából is egyértelmű ez szerintem.
    Arra az esetre írtam,hogy ha valami furcsán van fogalmazva,akkor megnézem és összehesonlítom más fordításokkal.
    Köszi a tanácsot és a linket.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23540 üzenetére

    Miért akarunk mindig csoportokra korlátozódni?
    Nem erről beszélek! Nekünk nem kell sem pap,sem gyülekezet vezető ahhoz,hogy Istent megismerhessük. Jézus az ajtó Istenhez. Sem szekta nem kell,sem senki más.
    Bűnbánatot lehet tartani otthon is egyedül,egyenesen az Isten felé.
    1 János 2 azt írja:
    "Gyermekeim, ezt azért írom nektek, hogy ne vétkezzetek; ha pedig vétkezik valaki, van pártfogónk az Atyánál: az igaz Jézus Krisztus, 2 mert ő engesztelő áldozat a mi bűneinkért; de nemcsak a mienkért, hanem az egész világ bűnéért is. "
    Nem kell papokat keresni ehhez,Jézus a főpap,és mi Istentől származunk.
    1János 1.9 ezt mondja:
    "Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz ő: megbocsátja bűneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól."
    Tehát,nem kell ehhez pap,csak Isten,Jézus és mi magunk.

    És 1János 2.25
    " 25 Az az ígéret pedig, amelyet ő maga ígért nekünk, az örök élet. 26 Ezt azokról írtam nektek, akik megtévesztenek titeket, 27 de bennetek megvan az a kenet is, amelyet tőle kaptatok, ezért nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; sőt amire az ő kenete tanít meg titeket, az igaz, és nem hazugság; és ahogyan megtanított titeket, úgy maradjatok meg őbenne."
    Ez a lemez a Szentszellem,Isten szelleme,Ő maga elvezet minket a teljes igazságra megtérésünk után.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23543 üzenetére

    "Tehát kiket vezet el a Szentlélek (a pneuma továbbra is lélek, nem pedig szellem) az igazságra? Akik kezdettől fogva hallották az apostoli tanítást, illetve meg is tartották azt. Akik nem fogadják el az apostoli tanítást, azokat a Szentlélek is nehezen vezeti el az igazságra, ezért tévelyegsz.."
    Alább az apostoli tanítás! Aki ha ezt nem fogadja el,nem vezeti őt a Szentlélek! Egyes fordításokban SzentSzellem. Isten akkor is tudja,hogy ha vágyod Őt,ha a Szellemét léleknek mondjuk,vagy fordítva.

    1János1
    "Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit szemünkkel láttunk, amit megfigyeltünk, amit kezünkkel is megtapintottunk, azt hirdetjük az élet igéjéről. 2 Mert megjelent az élet, mi pedig láttuk, és bizonyságot teszünk róla, és ezért hirdetjük nektek is az örök életet, amely azelőtt az Atyánál volt, most pedig megjelent nekünk. 3 Amit tehát láttunk és hallottunk, azt hirdetjük nektek is, hogy nektek is közösségetek legyen velünk: a mi közösségünk pedig közösség az Atyával és az ő Fiával, a Jézus Krisztussal. 4 Ezt azért írjuk meg nektek, hogy örömünk teljes legyen. 5 Ez pedig az az üzenet, amelyet tőle hallottunk, és hirdetünk nektek, hogy az Isten világosság, és nincs benne semmi sötétség."
    Kire utalnak itt? :
    "Ami kezdettől fogva volt, amit hallottunk, amit szemünkkel láttunk, amit megfigyeltünk, amit kezünkkel is megtapintottunk..."
    Magáról Jézusról!
    Tehát kivel van közösségünk? Az Atyával és az Ő Fiával,a Jézus Krisztussal. Akkor miért kellene nekünk pap,pápa vagy bárki is? Nekünk élő kapcsolat kell Istennel és a megváltóval,Jézus Krisztussal!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23543 üzenetére

    Bocsi,nem tudtam már szerkeszteni az előzőt.

    " A keresztény hitet egyedül közösségben lehet megélni, ezt mutatják az apostoli levelek, ezt mutatja az ősegyház hite. Ha nem kellene pap, sem gyülekezet, akkor Jézus hamisan nevezett ki apostolokat, az apostolok hamisságból neveztek ki gyülekezeti előjárókat, diakónusokat, püspököket. Amit te írsz, annak semmi köze a kereszténységhez."
    Mit mondott Jézus a tanítványok nak? Pl.:
    "19 Ezért menjetek el a nemzetekhez, és tegyetek tanítványommá minden embert az egész világon! Merítsétek be őket az Atya, a Fiú és a Szent Szellem nevébe! 20 Tanítsátok őket, hogy engedelmeskedjenek mindannak, amit én parancsoltam nektek! Biztosak lehettek benne, hogy állandóan veletek leszek. Igen, veletek maradok minden nap, a világ végéig. Ezt mondja Jézus minden újjászületett hívőnek akit Jézus maga keresztel meg Szentlélekkel,tesz fedhetetlenné,azaz bűntelenné az Atya számára és dicsőségére,felken papokká,adja a Szentlelkét aki maga a hatalom a Sátán felett,és ezt Jézus adja ajándékba és velünk marad a világ végéig.
    Az apostoli tanítás is ez,hogy Jézus parancsolatait megtartsuk,higgyünk ebben az örömhírben,tegyünk tanítványokká mindenkit és merítsük be őket a bűnök bocsánatára.
    Isten a legnagyobb ajándékot adja nekünk megtéréskor,Istennek a Szentlelkét,azt a Szentlelket, aki feltámasztotta Jézust a halálból. Dicsőség Istennek!

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #23550 üzenetére

    Ezt annyiban kiegészíteném, hogy létezik az ún. anonim keresztény terminus, ami arra a gyakori kérdésre kíván választ nyújtani, hogy a csecsemőhalál áldozatai, a tibeti hegycsúcson élő magányos ember, stb. - tehát, akiknek esélyük sem volt (idő, lehetőség híján) elmélyedni a keresztény teológiában - nem lesznek kizárva az üdvözültek köréből automatikusan.
    Isten útjai, stb... (mindegy, miért ezt az utat járják). Ha (pl. csecsemő) nem követ el bűnt, ha tudtán kívül (pl. eszkimó, aki sosem találkozott emberrel a családtagjain kívül) gyakorlatilag megtestesíti a krisztusi életeszményt, akkor üdvözülhet - pedig ugye nem járt templomba.

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23550 üzenetére

    " Azért, mert Krisztus és az apostolok így rendelték el. Ettől függetlenül kell az élő kapcsolat Istennel, a kettő nem zárja ki egymást, sokkal inkább kiegészíti."
    Ha Istennel élő kapcsolatod van és Ő maga vezet téged,miért mennél vissza az egyházba embertől tanulgatni?Isten nem tudja az igazat,ezért bízza a papokra a tanításodat? Te ha mestervizsgát teszel valamiből,azután visszamész még tanulni a szakmunkás iskolában tanító oktatódhoz továbbképzésre? Isten Szentszelleme megmutatja,hogy mi az igazság,nem fog az egyházba vinni,hanem elvezet bennünket az Isteni igazságra maga. Isten az igazi egy igazságot fogja mutatni. A napjainkban a templomokban működő egyházakba és a legtöbb gyülekezetben már régen elfordultak az élő Istentől és nincs jelen Isten jelenléte. Egyház és gyülekezet nélkül van ember-Isten és Isten- ember kapcsolat. Ha hisszük,ha nem.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #23555 üzenetére

    Jézus szemszögéből:
    Az ószövetségi szövegekre épülő zsidó hit, a különféle pogány hitek mind hitbizonyosságok.
    Jézus - új szereplő, új tanítással - tehát arra utalt, hogy az ószövetséget felváltja egy új (mindenkire kiterjedő, másabb tartalmú) szövetség. A zsidók nem fogadták el (mármint, akik nem fogadták el) őt messiásnak, hanem még mindig várják. A pogányok hasonlóképp (volt aki felvette a keresztet, volt aki nem). A keresztények meg ugye...

    "Szerintem."

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #23566 üzenetére

    Igen.
    A személyes hit nem zavar, "mindenki saját" dolga meghozni a döntéseit (bár ezzel a szent küldetést kukázom, hogy téríteni nem áll szándékomban), de, ha keresztényként ellentmondásokba bonyolódik valaki...

    "Szerintem."

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23578 üzenetére

    Értelek,az én hitem a saját elgondolásait képviseli, és pont abból tett engem szabaddá,amivel a katolikus templomi egyház elhitetett ,amiből Jézus Krisztus hozott ki engem és emelt az Isten igazságára. Mert én Isten igazsága vagyok a Jézus Krisztusban! Hiszem,hogy neked is megmutatja ezt Isten,és azt,hogy Jézus Krisztus az Ő elsőszülött Fia az és mi akik megtértünk, mindannyian a Jézus testvérei vagyunk,és örökös társai is Istennek. És a gyermekei is a mennyei Apának,éppúgy ahogyan Jézus.
    Te hiszed ezeket? Ki mered ezt jelenteni szívből,hittel?

    Figyeljetek legyetek szívesek! Mindenkitől kérdezem újra. Ti mindannyian nagyon vallásosak vagytok. Ti,akik megtértetek, szóltok nyelveken?
    Volt valamiféle személyes megtapasztalásotok az élő Istennel? Már engem kiveséztünk,de ti még magatokról nem beszéltetek,csak engem próbáltatok ,úgymond " helyre tenni/visszatéríteni az Istenetekhez".
    Akkor most kérdezem én,mint az elején.
    Nektek,akik megtért ,értelmes ,Igeismerő keresztények vagytok, nektek milyen a kapcsolatotok Istennel? Volt? Van?

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23594 üzenetére

    Istennek semmi nem lehetetlen. Isten teszi amit tesz azokon keresztül,aki hisz.
    A Szentszellem tette azt Lázárral is,a fiatal lánnyal is Péteren keresztül is,az apostolokon keresztül is még sok esetben és napjainkban is.
    Jézusban is a Szentszellem munkálkodott,ugyanaz a Szentszellem,aki Jézust feltámasztotta a halálból.
    Ugyanazt a Szentszellemet adja nekünk az Isten megtérésünkkor.
    Jézus is a Szentszellem által tette a csodákat,kivéve amikor a vizet borrá változtatta a mennyegzőn.
    Ha elhisszük amit a biblia ír,hogy Jézus meghalt értünk és harmadnapon feltámadt testben,és megjelent egyszerre több száz embernek,és elhisszük,hogy Jézus tegnap,ma és mindörökké ugyanaz a Jézus,akkor igen,most is lehetséges annak aki megtért és hisz.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23596 üzenetére

    "De én azt kérdeztem, hogy te hajtottál-e már végre ilyen csodát, akár a Szentlélek segítségével, hogy valóban benned munkálkodik-e, vagy csak írod. Hiszen szerinted ilyen látható jelekben nyilvánul meg."
    Én meg azt kérdeztem,hogy hiszed- e azt amit a biblia ír? Hiszel Istenben? Hiszed azt,hogy Jézus ma is ugyanaz a Jézus mint aki 2000 évvel ezelőtt?
    Szóval ti ( mindenki ) hiszitek a bibliában leírtakat vagy inkább megpróbáljátok megmagyrázni vagy kerestek rá bizonyítékokat és másféle magyarázatokat?

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #23598 üzenetére

    Igen,történtek már csodák ,amiket Isten rajtam keresztül tett. Dicsőség Istennek!

    Én úgy értem a hitet,hogy nem teológiai szinten,hanem úgy,hogy mint mindennapi valóság,ami ma is megtörténhet,bármikor bárkivel. Akár a halottak feltámasztása is.
    Hallottam olyat,hogy történnek napjainkban is olyanok,hogy halottért imádkoztak és az feltámadt.
    Ha hiszünk a bibliában leírtaknak,akkor tudni fogjuk,hogy ez ma is lehetséges. Hiszen mondja Jézus,hogy minden lehetséges annak,aki hisz. Nem azt mondja,hogy ez csak Jézus születése után 100 vagy 200 évig lehetséges. Nincs időben korlátozás.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #23560 üzenetére

    "...mert ez egy elég látogatott fórum."

    Ezt honnan lehet tudni? Mert alig öten-hatan (inkább 3-4-en) írkálnak/unk ide... :D

    "Szerintem."

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #23619 üzenetére

    Azt gondoltam ez alapján, nagy a látencia (read only)...

    "Szerintem."

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #23646 üzenetére

    "...minden lényegi kérdést egyetemes zsinatokon már [...] tisztáztak az egyházatyák."
    Most ez úgy hangzott, mintha kimerítő vita folyt volna, észérvekkel. Akik meg nem fogadták el, azok holdkórosok.
    Pedig igazából mindkét oldal álláspontja ugyanúgy jogos, csak az egyik hatalmával és tekintélyével élve kiszorította a másikat.
    Tudomásom szerint több, mint ezer féle keresztény vallás van. Nekem ez nem pár dolognak tűnik, amiben nincs egyetértés (már csak kombinatorika alapján sem).

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #23659 üzenetére

    Igazság? Mindkét oldal meg volt győződve a maga igazáról és ugyanúgy a Bibliával érvelt.
    Arius végül elismerte hogy tévedett és kezet nyújtott ellenfeleinek?
    Ha azt mondod hogy igen, akkor én valami nagyon más csatornát néztem...

    [ Szerkesztve ]

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #23675 üzenetére

    Luther lelépett egy kiugrott apácával, és alapított egy saját egyházat, "mert ő jobban tudja"... - ez egyenlő a kivégzéssel?
    Nem is értem azt a mondatát, amire tarkómig szökött a szemöldököm. :DDD

    "Szerintem."

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #23680 üzenetére

    Nagyon lassan, de haladgat az egységtörekvés a felekezetek között.

    Az egyének szintje meg a közösség szintje és a forrás pedig helyén kezelendő. Sok vita, félreértés, stb. fakad abból, hogy emberek összemosnak dolgokat, nem gondolják végig a folyamatokat, összefüggéseket, mert "nem kell logika" :U

    "Szerintem."

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #23663 üzenetére

    Jó lenne valami megbízható, pártatlan leírás erről. De mivel a történelmet a győztesek írják...
    Nekem ez a döntés teljesen politikainak tűnt, "szakmai" szempontok mellőzésével.
    Arius elfordult támogatóiról se lehet tudni hogy nem akartak a vesztes oldalon maradni, vagy fenyegették-e őket. Különösen, hogy a vesztes oldalt minimum száműzetés várta.
    Minden esetre úgy tudom, a niceai zsinat után is bőven maradtak támogatói.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #23686 üzenetére

    A 20. század történelméből sokkal, de sokkal több forrás áll rendelkezésünkre. Nem tudom milyen évjárat vagy, de SZU-ban a hivatalos álláspont szerint nem volt Molotov-Ribbentrop paktum, sem Katyn, sem SZU-ban kiképzett Luftwaffe pilóták. Ezeket azért tudjuk, mert máshonnan maradtak fenn források.
    Fun fact.: ma az oroszoknál még mindig sokan tagadják ezeket.
    "...logikával, filozófiával is..."
    Erre lennék kíváncsi. Hogyan, ha mindkét oldal jó érveket hoz fel a Bibliából?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Attila2011 #24490 üzenetére

    Persze. Másrészt akár a pápa is kérdéses lehet (összeesküvés-elméletek), vagy akár melyik egyház az igazi, hiteles "jogutódja" az ősegyháznak (szakadások: ortodoxok, "protestáns nagy"-ok), Krisztusnak? Régi témák, sok vélemény... :)

    "Szerintem."

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #24778 üzenetére

    Nem, mert a híres színész nem mondhatja, hogy az ő szava a végső autoritás, Isten szava. Nem fog kitagadni az egész közösséged ha nem osztod a véleményét.
    Nem alapozhatnak egy olyan világképre, amit kiskorodtól fogva az identitásod részének tekintesz.
    Egyedül a személyi kultusz képes hasonlóra.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #24780 üzenetére

    Nem látod, vagy nem akarod látni a különbséget.
    Nőtt fel úgy valaki, hogy kisgyerek korától fogva Justin Bieber rajongó? Hogy mindenki, akit ismer ugyanezt teszi, beleértve a szüleit is?
    Nem, ilyen kultuszt csak a volt SZU-ban meg Észak-Koreában lehet találni. És még ott sem mondták hogy az egyet nem értésért a túlvilágon is bűnhődés fogsz.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #25056 üzenetére

    A páciens az anya, nem a magzat.
    A második kérdésedre pedig egy orvos jobban tud válaszolni (méhlepény mire való?).

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Attila2011 #26038 üzenetére

    Akkor az valami nagyon fura tudathasadásos állapot lehet. :B

    Redmi Note 9 Pro

  • válasz Attila2011 #26083 üzenetére

    Szerintem a hitéből akarja kivezetni. :D

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #26083 üzenetére

    Nem, arra akarom rávezetni hogy ez a gondolkodás iszonyat veszélyes tud lenni.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26093 üzenetére

    Jézus nem feltétlenül kell, hogy megjelenjen látható módon,mert az már akkor nem hit lenne.
    Ő fozikálisan a mennyben van de a Szentszellemet elküldte azoknak akik hisznek. És a Szentszellem az aki bizony a szívedhez fog szólni.

    "A gyógyításokról meg... Jézus több ezer, tízezer emberrel találkozott, alig párat gyógyított meg közülük."
    Ez nem igaz,mindenkit meggyógyított,aki hozzá fordult,kérte őt vagy hitt benne. Aki hitetlen volt és elfordult tőle azokat nem gyógyította meg. Mert az embernek ott a szabad akarat. Ő nem erőlteti rád magát. Szabad akaratból mehetsz a mennybe is és a pokolba is. Ő segítségül azt is elmondta,hogy válaszd az Életet.Ha te elfordulsz és a halált választod,az a te saját döntésed. Ha a hazigság mellett érvelsz és nem ismered az igazságot és nem is akarod megismerni,akkor bajban vagy.
    Egyébként ha mindent megírtak volna Jézus jó cselekedeteiről és csoda tetteiről,a vilàg nem bírná befogadni,ez is meg van írva.
    Azt ajánlom,tényleg tanulmányozzáttok az Igét,hogy ne legyenek bennetek kételyek.

    Lezsó6!
    Isten az anyag fölött is Isten. Én imádkoztam és a hajszárítót megjavította. Utána évekig ment.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26096 üzenetére

    Jézus úgy lehet a mennyben,hogy a teste megdicsőült az írások szerint.
    Jézus sokakat meggyógyított,akik kérték Őt vagy hitték,hogy meg tudja tenni,hogy meggyógyítja őket.
    Ha van egy szappangyár de az ember nem használ szappant,nem lesz szappan illatú. Aki elfordul a szappantól,az nem jó eséllyel nem lesz szappanos,de mondhatnám ezt a példát a vízzel is....
    Tehàt Jézus minden beteget meggyógyított,akik szerették volna ezt és hittel benne. Ha te a cseh2- őt nézed és az mást mond,és te az alapján állítod,akkor azt kell ,hogy mondjam,hogy ellent mondasz az Igének,tehát nem mondasz igazat,ezzel félrevezeted az embereket,akik vágynak megismerni az Istent de nincs ismeretük még.Bátorítalak téged is,hogy ne a YouTube - ról,hírekből hallott dolgokat vizsgáld meg,mielőtt azt tovább adod,hanem olvasd el az adott információt az Isten Igéjéből és ezeket vesd össze.

    "Pedig a Jézus által tanított ima is így szól, hogy ne a mi, hanem Isten akarata legyen meg. "
    És mi Isten akarata a gyógyulással kapcsolatosan? 1 Péter 2:24
    (Jézus)" Aki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: akinek sebeivel gyógyultatok meg."
    A vallás mondja azt, hogy Isten büntet ha bűnt követsz el. De ez hazugság. Az ördög és démonai okoz minden betegséget,függőséget,fájdalmat,és nem Isten.

    A Róm 8:34 ezt mondja:
    "Kicsoda az, aki kárhoztat? Krisztus az, aki meghalt, sőt aki fel is támadott, aki az Isten jobbján van, aki esedezik is értünk"...
    Tehát Isten nem saját akarata ellenére fogja meggyógyítani,hanem amit Ő elrendelt,Jézus elvégzett, ahhoz Jézus nevében jogunk van.
    És Jézus hatalmat adott nekünk skorpiókon és kígyokon taposni és az ellenség minden ereje felett. Ha jól emlékszem Luk.10:19

    Jak 4:7 - 4:8
    Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.
    Közeledjetek az Istenhez, és közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeiteket, ti bűnösök, és szenteljétek meg szíveiteket ti kétszívűek.
    Ezeket ha megértjük,kitisztulhat az Istenképünk. Az Isten nekünk jót akar. Az ördög addig hazudik,ameddig azt nem hiszed,hogy nincs ördög. Vagy ameddig azt nem hiszed,hogy Isten büntet, vagy így gondolkozol:-
    Engem Isten fegyelmez, vagy mert nekem ez a keresztem...
    Ha az ember azt hiszi,hogy nincs sátán akkor azt gondolja,nincs is szüksége megváltóra. Ezzel tudatlanul is egyetért a sátánnal.

    "A hajszárítód pedig lehet csak túlhevült, esetleg érintkezési probléma volt. Ne degradáljuk le Istent ennyire, hogy a világ Teremtőjét valami ócska hajszárító javító műszerésszé tesszük!!!"

    Nem hevült túl,mert a feleségem mondta,hogy ha megyek haza munkából,vegyek egy hajszárítót ,mert aznap reggel elromlott.
    Ez nem Isten degradálása,hanem dicsőítése.
    Ezt is megteszi annak aki hisz. És sok minden mást is. Ha megérted az Igéjét,rá fogsz jönni,hogy ez éppen Őt emeli fel,Őt dicsőíti. Bizonyságot teszek róla,hogy az Igéje igaz és engem is képes használni az Isten,még ha bűnösnek éreztem is magam de hiszek benne.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26128 üzenetére

    Isten nem a katolikus egyházról beszél,sem református egyházról,hanem Szellemi egyházról beszél,amit Jézus Krisztusra épített az Isten. Jézus Krisztus a sarokköve. Ő az alap,a jó alap. Az Ige szegletkőnek is mondja.
    Ha Őrá építkezünk,nem mossa el a házunkat a vihar.
    Luk 6:47 - 6:49
    " Valaki én hozzám jő és hallgatja az én beszédeimet és azokat megtartja, megmondom nektek, mihez hasonló.
    48 Hasonló valamely házépítő emberhez, aki leásott és mélyre hatolt, és kősziklára vetett fundamentomot: mikor aztán árvíz lett, beleütközött a folyóvíz abba a házba, de azt meg nem mozdíthatta: mert kősziklán épült.
    49 Aki pedig hallgatja, de nem tartja meg, hasonló ahhoz az emberhez, aki [csak] a földön építette házát fundamentom nélkül: amelybe beleütközvén a folyóvíz, azonnal összeomlott; és nagy lett annak a háznak romlása."

    Ef 2:19 - 2:22
    19 Azért immár nem vagytok jövevények és zsellérek, hanem polgártársai a szenteknek és cselédei az Istennek,
    20 Kik fölépíttettetek az apostoloknak és prófétáknak alapkövén, lévén a szegletkő maga Jézus Krisztus,
    21 Akiben az egész épület szép renddel rakattatván, nevekedik szent templommá az Úrban; (Ez az egyház,amiről én beszélek)
    22 Akiben ti is együtt építtettek Isten hajlékává a Lélek által.

    Ez olyan mint a templom szó.
    Isten nem lakik kézzel csinált templomban...

    "Apcs 17:23 - 17:24
    " Mert mikor bejárám és szemlélém a ti szentélyeiteket, találkozám egy oltárral is, melyre ez vala ráírva: Ismeretlen Istennek. Akit azért ti nem ismerve tiszteltek, azt hirdetem én nektek.
    24 Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik."

    Templom:
    1Kor 6:16 - 6:20

    " Avagy nem tudjátok-e, hogy aki a paráznával egyesül, egy test vele? Mert ketten lesznek, úgymond, egy testté.
    17 Aki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.
    18 Kerüljétek a paráznaságot. Minden bűn, melyet az ember cselekszik, a testen kívül van, de aki paráználkodik, a maga teste ellen vétkezik.
    19 Avagy nem tudjátok-e, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, amelyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?
    20 Mert áron vétettetek meg; dicsőítsétek azért az Istent a ti testetekben és lelketekben, amelyek az Istenéi.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26131 üzenetére

    Igen,nem találtad a szellemi egyházat,mint kifejezést.
    A betű öl,a Szellem megelevenít.Ameddig nem vagy újjászületve,a betű csak betű marad számodra,mert a Szentszellemre van szükségünk ahhoz,hogy Szellemben tudjuk értelmezni az Igét .

    "Ez olyan mint a templom szó.
    Isten nem lakik kézzel csinált templomban..."
    Nem, ez nem olyan. Sőt amit te csinálsz, az a Szentírás kiforgatása".
    Akkor Jézus is kiforgatta,és az összes tanítványa is. Őket sem értették meg,pedig egész életükön keresztül tanulmányozták az írásokat de csak a betűt látták és nem volt kapcsolatuk Istennel.Így nem kaptak kijelentést.
    Miért nem értették,amikor Jézus mondta nekik,hogy újjá kell születnetek? Megkérdezte a Nikodémus,hogy hogyan lehetséges ez?
    Azért mert nem szellemben gondolkozott.

    Ján 3:3 - 3:8
    Felele Jézus és monda neki: Bizony, bizony mondom neked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.
    4 Monda neki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajon bemehet-e az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-e?
    5 Felele Jézus: Bizony, bizony mondom neked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.
    6 Ami testtől született, test az; és ami Lélektől született, lélek az.
    7 Ne csodáld, hogy azt mondám neked: Szükség nektek újonnan születnetek.

    És ezt hogyan kell érteni,ha nem szellemi újjászületésről van szó?:
    1Pét 1:3 - 1:6
    3 Áldott az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, aki az ő nagy irgalmassága szerint újonnan szült minket élő reménységre Jézus Krisztusnak a halálból való feltámadása által,
    4 Romolhatatlan, szeplőtelen és hervadhatatlan örökségre, amely a mennyekben van fenntartva számunkra,
    5 Akiket Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre, amely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen.

    "Most akkor Isten jelen van, vagy nincs? Hazudott az Ószövetség, mint sugallod, vagy nem?"

    Az ószövetségben jelen volt,de azóta Isten új szövetséget kötött velünk. A templom mi vagyunk,akik újjászülettek. Láthatod te magad is,ezt mondja az Ige.
    Az ószövetségi időben a templomban IS jelen volt az Isten de még az emberi szívekben nem,ugyanis Jézus Krisztus még nem feszíttetett meg. A Szent Szellem pünkösdkor öntetett ki a hívőkre ,addig az Isten velük lehetett,épp úgy,mint Mózessal pl.,de nem az emberekben belül.És azóta is adja az Isten mindenkinek aki megtér és kéri a Szent Szellemet.
    Az újszövetségben akkor van jelen az Isten kézzel csinált templomban,ha van ott újjászületett ember.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26131 üzenetére

    Igen,igazad van,Jézus Péterre építette az egyházat és mondta rá,hogy Kéfás,ami azt jelenti,hogy kőszikla.
    Azt azonban nem árt tudni,hogy Jézus Krisztusra épül ez az egész,Már Mózes is úgy beszél róla,hogy Ő a kőszikla.

    5Móz 32:3 - 32:4
    "3 Mert az Úr nevét hirdetem: magasztaljátok Istenünket!
    4 Kőszikla! Cselekedete tökéletes, mert minden ő útja igazság! Hűséges Isten és nem csalárd; igaz és egyenes ő!
    1Kor 10:3 - 10:4
    3 És mindnyájan egy lelki eledelt ettek;
    4 És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, amely követi vala őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt."

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26134 üzenetére

    "Tehát elismered, hogy a Bibliában nincs "szellemi egyház", ellenben ír egy másik Egyházról, amit Krisztus alapított Péteren, a Kősziklán."
    Nem,nem ismerem el. Ezt te gondolod.

    "Az apostolok ezen elképzelését mi célból veted meg? "
    Nem vetem meg,viszont a mostani egyház nagyon messze van attól, ahogyan Jézus és a tanítványai cselekedtek. És attól is,amit Jézus parancsolt.Tehát az egyház felhígult,nagy részben átalakult.
    Nem gondolod?
    Az Ige egyik részét próbálják betartani és elhiszik,a másik részét pedig nem hiszik és azt mondják,hogy az elmúlt már.
    Példának okáért,mit is mondott Jézus?
    "Máté 28:19 - 28:20

    19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,
    20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek: és íme én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen!"

    Történnek napjainkban a katolikus egyházban olyan dolgok,amik a tanítványok esetében megtörténtek? Gondolok itt,csodás gyógyulásokra,démonok kiűzésére,halottak feltámasztására,tanítványozásra,amiket Jézus nekünk parancsolt?
    Tudsz ilyenről? Ha igen,légyszíves oszd meg velem.
    Vagy például:
    Ján 14:12 - 14:13

    12 Bizony, bizony mondom nektek: Aki hisz énbennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, amelyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.
    13 És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban. Látunk bármi ilyet is az egyházban?

    "amit a Szentlelken (nem valami szent szellem) fordításból eredő különbség.- (Károlyi léleknek fordította,sokan mások szellemnek és ez a helyes,ugyanis van testünk,lelkünk és szellemünk.)-
    keresztül kaptatok. Hogy lehet, hogy Isten lelke mást mond neked, mást mond Németh Sándornak, megint mást E. G. White hamis prófétának, megint mást Derek Prince-nek, stb...
    a sor lassan végtelen.

    Hogy lehet,hogy neked megint mást mond?
    Biztos, hogy Isten lelke szól hozzátok?"
    Isten szól hozzánk belülről,amit már mondtam is csak te nem jól tudod.

    "Miért gondolod, hogy Isten igéjén kívül szükség van a te fals írásmagyarázataidra? "
    1.Azért, mert Jézus ezt parancsolta,hogy hirdessük az örömhírét,és azt,hogy elközelített Isten országa ... Csak addig gondolod fals- nak ameddig az ismereted hiánya miatt a hazugság atyjától a falak amelyek emeltettek az Ige ismerete ellen az elmédben,azokat az Igazság le fogja rombolni.
    Mindenki így van ezzel,nincs ezzel semmi gond. Kell az ismeret.
    2.:
    Róm 8:19 Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését

    "Közöttük és nem bennük egyébként az Írás szerint."
    Ján 14:16 - 14:17

    16 És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ad nektek, hogy veletek maradjon mindörökké.
    17 Az igazságnak ama Lelkét: akit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26138 üzenetére

    "Igen, manapság is történnek csodák, pl. Eucharisztikus csodák, de gyógyulások is, lásd Lurdes."
    Elmondanál egyet a közvetlen környezetedből,vagy egy olyaz,ami rajtad keresztül történt?

    "Pontosan, csak a különbség az, hogy a te látásod homályosítja el a gőg, a hazugság atyja a te elmédben emel falakat, amivel elválaszt a Krisztus által Péteren alapított egyetlen Egyháztól, így pedig Krisztustól is, mivel az Egyház az Ő titokzatos teste."
    Fejtsd ki kérlek,hogy miért bízta Isten az emberre az egyházat,amikor egy édenkertben lévő fát sem lehetett rájuk bízni az emberi természet miatt? Egyébként,ez csak Péterre vonatkozott?
    Akire pár perccel később Jézus azt mondta,hogy :
    Máté 16:23
    23 Ő (Jézus ) pedig megfordulván, monda Péternek: Távozz tőlem Sátán; bántásomra vagy nekem; mert nem gondolsz az Isten dolgaira, hanem az emberi dolgokra."
    Szerinted miért kellett egy emberre bíznia ezt Jézusnak? Szerinted megmaradt az az egyház olyannak,amilyennek megalapította Péter?

    Apcs 20:28 - 20:30

    "28 Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett.
    29 Mert én tudom azt, hogy az én eltávozásom után jőnek ti közétek gonosz farkasok, kik nem kedveznek a nyájnak.
    30 Sőt ti magatok közül is támadnak férfiak, kik fonák dolgokat beszélnek, hogy a tanítványokat maguk után vonják."
    Tehát,szerinted 2000 éve olyan az egyház,amilyenre Péter felépítette? Amilyet Jézus szeretett volna?
    A csecsemő keresztelés is fura,mert nem egyezik az Igei keresztelkedéssel.
    Azt mondja az Ige,hogy higgyetek és keresztelkedjetek meg a bűneitek bocsánatára.
    Nos aligha hiszem,hogy egy pár hónapos vagy 1-2 éves gyermeknek meg lenne az ismerete,hogy miben kell ehhez hinnie,hogy bemerítzzen Jézus Krisztus nevében.

    Ha csak ebből indulunk ki,már nem az Ige szerinti, tehát felhígult,ahogyan azt Pál is mondta

    Egyébként,ha Péter alapította ezt az egyházat,akkor hogy hogy nem láthatók azok a csodadolgok,ami Péternél történt,hogy az árnyéka meggyógyította a betegeket?
    Írd meg,hogy milyen csodákról beszélsz ,én még nem hallottam az eucharisztikus csodákról.
    Gyermek koromban is kérdezgettem a papokat,amikor elsőáldozás és bérmálkozás előkészítőre jártunk, hogy tud- e abban a városban olyanról,hogy csodás gyògyulás történt valakivel,a templomban,vagy volt- e olyan,hogy a papok imádkoztak betegekért és az meggyógyult. Azt mondta a katolikus pap,hogy sajnos nem látott ilyet.
    Ezért kérlek,mesélj egyet,ha ismersz ilyen történetet.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Attila2011 #26149 üzenetére

    "imádkozik érte egymástól függetlenül 5 barátja"

    Nagyon jó példa. :R Az imát én sose tudtam hova tenni. Akik imádkoznak, azok nem bíznak Isten tervében? Úgy érzik noszogatni kell a "cégvezetőt", hogy meglegyen a várt "béremelés"? A kedvencem az, amikor a football mérkőzés előtt kezdenek el imádkozni. És ha nyernek, megköszönik Istennek. A csoda szó is elhangzik olykor. Mintha Isten valami football kedvelő dzsinn lenne. Megjegyzem, ha az imádkozásnak lenne szatisztikailag kimutatható hatása a sporteredményekre, akkor az ima egy sportszerűtlen magatartás lenne, és simán meg lehetne vele bundázni a meccseket.:DDD

    kedvező sporteredmény = isteni gondviselés
    váratlan, kedvező sporteredmény = isteni csoda

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26149 üzenetére

    Sőt ez engem a legkisebb mértékben se érdekel. Mindig meglep és szerintem gyenge hitről tanúskodik, amikor egyesek folyamatosan ezeket a csodákat hajkurásszák.
    A hitetlenek miatt nevezik ezeket csodáknak,holott ez lenne a normális keresztény élet. Istennek ez normális,ha újjászületünk és megújítjuk az elménket az Igére,idővel megértjük,hogy ez csak a hitetleneknek csoda.

    "A hitben erős embereknek nincs szüksége csodákra. Jézus is gyakran azért tett csodákat, hogy a hitben gyengék higgyenek."

    Nem kizárólag azért tett csodákat.Ami,ismétlem,a hitetleneknek csoda.
    Sokkal fontosabb szerintem a többi ok.

    Azért tett csodákat,mert azt látta az Atyától,tudta,hogy az Isten akarata az,hogy minden beteget meggyógyítson,akik az ördög igájában voltak.
    Aztán azért,mert tudta,hogy ha nem cselekszik jót akkor bűnt követ el.
    Ezért mindenkivel jót tett,szertejárt és minden betegséget meggyógyított.
    Tehát aki beteg, vagy bármiféle függősségben szenved- ,( és még lehetne sorolni)-
    az miért/ mitől/ kitől van?
    1.Az Ige szerint azért,mert az ördög igája alatt van.-( Az orvosok mással magyarázzák. )
    2.Vagy azért,mert egyetértett az ördöggel.
    Ezt nem úgy kell elképzelni,hogy hozzá imádkozik( persze ilyen is van) hanem az életében tanult hamis nézőpontokkal egyetért.
    Pl. Azt mondta a többség,hogy a tudomány ezt és ezt bizonyította,vagy ezt és ezt éppen nem.
    Vagy: Az ember 50 éves kor felett szedjen ilyen olyan vitaminkiegészítőket,mert ebben a korban már szüksége van rá.
    Vagy: 40 év feletti asszonyoknak nem ajánlott gyermeket szülni,mert komplikációk léphetnek fel.
    De:
    Mit mondott nekünk Jézus,mit tegyünk?
    Az Ő nevében hirdessük az örömhírt,démonokat űzzünk,gyógyítsuk meg a betegeket, halottakat támasszunk fel..... Ugye nekünk,keresztényeknek adta ezeket parancsba.
    Ha téged ezek egyáltalán nem érdekelnek,akkor vagy nem hiszed ezeket,vagy nem tudsz ezekről,mert még nem olvastad. Most már tudod. 😉
    Apcs 10:38 A názáreti Jézust, mint kené fel őt az Isten Szent Lélekkel és hatalommal, ki széjjeljárt jót tévén és meggyógyítván mindeneket, kik az ördög hatalma alatt voltak; mert az Isten vala ő vele.

    Sose értettem, hogy magukat kereszténynek nevezők miért akarják foggal körömmel akadályozni, hogy a gyermekek Isten gyermekeivé váljanak a keresztség által.
    Nem a vízkeresztség által válunk Isten gyermekévé.
    És ez meg is magyarázza magát.
    Hanem a Szent Szellem
    ( Szentlélek keresztség által)
    Ehhez pedig az kell,hogy elfogadd Jézus Krisztust a te személyes megváltódnak,Uradnak,Istenednek,megmentődnek.

    Egyébként senki nem tiltotta el a gyerekeket Istentől,azt mondtam,hogy nem Igei.
    Higgy és keresztelkedj meg. Egy csecsemőnek nincs hite.
    Vajon Jézust az anyja
    ( Mária) és
    apja ( József),akik hittek mindketten Istenben és Istenfélők voltak,miért nem csecsemőkorban keresztelték meg?
    Miért felnőtt fejjel keresztelkedett meg? És miért csak akkor kapta meg a Szent Szellemet
    ( Szent Lelket)?

    Egyébként,ha Péter alapította ezt az egyházat"
    Honnan szeded ezt a hülyeséget? Ilyet senki se írt.
    Rosszul fogalmaztam,Péteren építette fel Jézus az egyházat. Remélem el tudod nézni nekem.

    Sikerült már születésétől fogva vakot meggyógyítanod?
    1. Nem de oda mertem menni a vakhoz és megkérdeztem,hogy imádkozhatok - e érte.
    Mert ezt mondta az Isten,és én elhiszem és megcselekszem.
    Mi baj lehet belőle,ha másért imádkozunk?
    2 Úgy cselekedj,ahogy szeretnéd,hogy mások cselekedjenek veled. Ha én beteg lennék vagy vak,én kifejezetten szeretném, és örülnék neki,ha odalépne hozzám valaki és imádkozna értem. Mi baj lehet ebből? Maximum meggyógyulok. Ugye?
    Te tettél már hasonlót?

    "Ittál már halálos mérget, s minden baj nélkül túlélted? "
    Ha jobban belegondolunk,minden nap iszok kávét,méghozzá cukorral. Ez mindkettő méreg a szervezetnek. Tehát a válaszom ,igen. Sőt sok ember iszik és eszik annyi mérget,hogy csoda,hogy még életben van. Tehát igen,még a hitetlenek szervezete is úgy lett megalkotva Istentől ,hogy ha hozzájut a megfelelő fizikális feltételelhez,akkor öngyógyító.

    "Azt tudom, hogy sokan hablatyolnak és gúnyolják azt nyelveken szólásnak, de hasonlót tudtál már, mint Péter apostol pünkösdkor, hogy mindenki saját nyelvén ért téged?

    Szólok nyelveken,igen. Csak az Isten érti és azok akik megkapják/megkapták a nyelveken szólás magyarázatát.
    És te mint katolikus,te beszélsz nyelveken?

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26149 üzenetére

    Két ízben válaszolok,ha nem haragszol,túl hosszúra sikeredett az előző is.
    "Mondok egy példát. Ha xy ember beteg, legyen covidos, imádkozik érte egymástól függetlenül 5 barátja, sőt a beteg is magáért. A beteg meggyógyul 2 hét múlva.

    Ebben az esetben nem történt Isteni csoda,hanem a szervezet öngyógyító mechanizmusa meggyógyította a testet.

    Most melyik barátja verheti a mellét, hogy rajta keresztül csoda történt?
    Egyik sem,mert nem az ő érdemük.

    Mi van, ha akkor is meggyógyul, ha nem imádkozik érte senki, mert egyszerűen rajta ilyen volt a betegség lefolyása?
    A szervezet öngyógyító,az immunrendszer legyűrte a betegséget.

    Mi van, ha egyik barátja hindu és Krisnához imádkozik érte?
    Semmi,nem fog meggyógyulni.
    Egyedül Jézus Krisztus szenvedte el helyettünk a fájdalmakat és bűnöket,átkokat helyettünk és a békességünk büntetése Ő rajta volt.
    Ézs 53:4 - 53:5

    "4 Pedig betegségeinket Ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!
    5 És Ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg."
    Dicsőség a mennyei Atyának és Urunknak ,Jézus Krisztusnak!

    "krisna nevében nincs erő ,maximum megkötöz démoni erővel mert hamis isten,éppúgy mint buddha. Ezek nevében nincs gyógyulás."

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Attila2011 #26155 üzenetére

    "Akkor ők isteni csodát vízionálnak, a fradisták pedig Isten kezdik szidni?"

    Erről eszembe jutott egy régi College Humor videó
    :DDD

    Redmi Note 9 Pro

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26157 üzenetére

    "Ilyen a Bibliában is ritka, pedig az tényleg a csodák tárházának gazdag gyűjteménye."

    Milyen érdekes,hogy egyedül Smith Wigglesworth-on keresztül sokkal több gyógyulás történt mint amit eddig a katolikus egyház által feljegyeztek.
    Sőt ezektől az emberektől sokkal többet meg lehet tanulni az Istennel kapcsolatban,mint az egyházon keresztül.
    És még ott van Kathryn Kuhlmann,John G.Lake, és még sokan mások napjainkban is. Az Isten rajtuk keresztül is bizonyította,hogy aki hisz az Isten akaratát cselekszi és csodák követik őket.
    Sokkal több csoda kötődik a nevükhöz,mint bármelyik egyházéhoz. Járj utána magad.

    "Na ez legalább egy őszinte válasz volt, köszönöm, tehát nem sikerült csodás módon gyógyítanod, hiába imádkoztál felette/érte."

    Nyugodj meg,nekem is bizonyította már Jézus, hogy velem marad örökké,és gyógyított meg embereket engem használva,nem 2 hetes időintervallumban,hanem 2 mondat ima után,abban a pillanatban amikor imádkoztam. Dicsőség Istennek!
    Jézus tegnap,ma és mindörökké ugyanaz.
    Ma is épp úgy cselekszik mint akkor amikor a földön járt.

    "Igen, beszélek angolul és németül is."
    Ez nem az a nyelveken szólás,amit ajándékba kapsz az újjászületésedkor. Én is beszélek németül,de ez nem az,amiről az Ige beszél. Ott akkor megtörtént,hogy mindenki értette őket. Ezt az Isten akarta így. De az,hogy te megtanultál pár idegen nyelvet,az nem minősül nyelveken szólásnak,azáltal te szellemben nem fogsz épülni amiről az Ige beszél.

    Ezek után természetes, hogy a gyülekezeti életükben építő, lelki eredményt nem figyelhetünk meg. Azonban határozottan látható a szenzációhajhászás, a dicsekvés és kérkedés, ami sokakat elcsábított.

    "Azért okoska, mert keresztség szentségét Jézus rendelte el kb 33 éves korában."
    Ezt alá támasztanád Igével?
    János már régen bemerített Jézus előtt.
    Nem emlékszem,hogy Jézus ilyet mondott :
    Az emlékezetemre merítkezzetek be az én nevemre.🙂

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26157 üzenetére

    1.Az Ige szerint azért,mert az ördög igája alatt van.-( Az orvosok mással magyarázzák. )
    2.Vagy azért,mert egyetértett az ördöggel."
    "
    Ha a sátán eléri,hogy azt higgyék az emberek,hogy ő nem létezik,akkor nyert ügye van azokkal szemben.
    A sátán elhiteti az emberrel,hogy ez így normális,amiket mondasz:Tehát az emberek nem azért lesznek betegek, mert éppen a sátánnal paktálnak le, mint véled helytelenül.
    Azért lesznek betegek,mert Ádám és Éva amikor beleettek az almába,a Lucifernek lettek a szolgái szabad akaratukból. Azért,mert bűnt követtek el és egyben Lucifernek hittek.A bűn zsoldja a halál,itt jött be az amiről beszélsz,betegségek,halál.....Ezért mondja Jézus annál a vaknál,hogy:
    "Sem ő nem vétkezett, sem a szülei, hanem Isten tetteinek kell megnyilvánulniuk benne."
    Ugye,tehát Ádám bűne miatt van betegség,és halál a test felett. Jézus pedig azért mondja,hogy Isten tetteinek kell megnyilvánulniuk,azáltal,hogy Jézus meggyógyította őt.

    Ui.;
    Jak 4:6 - 4:7
    6 ...de nagyobb kegyelmet ad, ezért mondja: az Isten a kevélyeknek ellenáll, az alázatosaknak pedig kegyelmet ad.
    7 Vessétek tehát alá magatokat az Istennek, álljatok ellen az ördögnek és elfut tőletek.
    Aktívan és agresszívan álljatok ellen.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26164 üzenetére

    "Persze, s gondolom minden eset bizonyítást nyert független orvosok által vizsgálva, igaz? :)
    Ahogy a te gyógyításaidat is orvosi szakvélemények igazolják. "
    Igen,orvosok igazolták és feljegyezték.
    John G. Lake esetében pl. a kórházakat bezárták,mert minden beteget meggyógyított az Isten,rajtuk keresztül.

    "János már régen bemerített Jézus előtt."
    Látod, ennyire nem ismered a Bibliát. János pár hónappal született Jézus előtt. Tehát felteszem a kérdést akkor akár előbbi állításod fényében; a 6-12 hónapos Keresztelő Szent János hogy keresztelte volna meg az újszülött Jézust?"

    Egyáltalán nem erről beszéltem. Te azt mondtad Jézus adta a kereszteléskedés szentségét.
    De ez nem igaz,Isten adta és János már régen bemerített,mikorra Jézus a te állításod szerint a keresztelkedés szentségét adta.

    "Lassan kezdem elveszteni a fonalat, hogy éppen mikor, s mit szeretnél bizonyítani, szóval én lehet kiszállok ebből, mert sok értelme nincs."
    Ha újjászületett keresztény vagy,kérdd az Atyától és segít megértetni a benned lakozó szelleme által.
    Jó éjszakát.

    [ Szerkesztve ]

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • Anfänger

    őstag

    válasz Attila2011 #26167 üzenetére

    Senki nem mondta,hogy rám hallgass. A Szentszellem mutatja meg az Igazságot,és az tesz szabaddá.
    Te túlságosan vallásos vagy.

    Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #26170 üzenetére

    Az angol nyelvű szócikk "kicsit" bővebb.
    Ott szó esik a lehetséges magyarázatokról. Sokkal valószínűbb a kulturális alapú "belelátás". A többi szemtanút meg már megdolgozta a priming.
    "...sok muzulmán tért meg."
    Nem tudom készült-e erről kimutatás. De tény, hogy a muszlimok előtt nem ismeretlen a Mária-történet és Kairóban - ugyan kisebbségben - de élnek keresztények.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Attila2011 #26275 üzenetére

    Úgy tudom a másik értelmezés szerint "al Ilah" a szó eredete, ami az Istent jelenti.
    A keresztények szerint sincs "többi isten", mégis a Bibliában benne van hogy "Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem."
    Van történet arról is, hogy Jahve és Bál papjai versenyeznek. Így kell érteni, hogy ő a leghatalmasabb - mert a többi csak csalás, vagy alacsonyabb rendű természetfölötti lények trükkje.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Attila2011 #26275 üzenetére

    Számít az, hogy hogyan hívták? Ha átírod a háttérsztorit, akkor az már nem ugyanaz az isten. Az Iszlám Allah sztorija egy másik mesekönyvben található. Kb. mint a Disney féle Pókember.

    Redmi Note 9 Pro

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Attila2011 #26286 üzenetére

    Miért kellene kerülnöm a mesekönyv szóhasználatot? Könyv? Igen. Történelemkönyv? Nem.

    Nekem Jahveról és Allahról nem mondtál újat. Hogy is mondjam másképp? Egy millárdos által mentorált, Ben bácsi nélküli Pókember már nem az "igazi". ;)

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 9 Pro

Új hozzászólás Aktív témák