Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Noddy #7568 üzenetére

    Végülis ezt te érzed. De szerintem a fanatizmus semmiben se jó.
    Én minden területen a középutat preferálom. Általában az élet dolgaiban semmiből se jó, ha túlzásokba esik az ember, de az se ha elhanyagolja. És ez alatt érthetünk szinte bármi, a munkát, a tanulást, a szórakozást, az evés-ivást, a kikapcsolódást, stb.

    Viszont amit írsz, az rávilágít a Biblia hibájára, amit szerintem már kibeszéltünk itt párszor, de nehéz szó nélkül hagyni.
    Szerintem pont az a gond a Bibliával - és többnyire a hasonló jellegű könyvekkel - , hogy lehetőséget ad arra, hogy úgy olvasd ahogy neked tetszik. Még itt a fórumon is láthattunk vagy 3féle értelmezést. Jó, nem azt mondom, hogy legyen olyan, mint egy fizika könyv, mert nem. De ha csak megnézzük az egyszerűbb meséket, akár a magyar népmeséből, akár a híres külföldieket, amelyiknek van tanulsága, mondanivalója, az a legtöbbször egyértelmű, és összetéveszthetetlen. (persze itt is biztos találnánk kétértelmű, de ne kössünk bele, a lényeg szerintem érthető mire is akartam célozni)

    És ha belegondolunk a Biblia tanítása voltaképp életeket határoz meg. Egyfajta életstílust, miheztartást, gondolkodás és látásmódot a világról. 'Válaszokat' ad (elvileg) a világra, az emberre, életre és halálra! Ergo, nem kis dolog, amit mondani akar a könyv, mégis úgy van megírva, hogy többféleképpen értelmezhető, így 100%-ig nem lehet tudni, melyik is a helyes értelmezés. Elvégre minden ember más, mindenki kicsit másképp gondolkodik, van akkor jobban, és egy ilyen könyvből tényleg lehetséges, hogy azt gondolsz bele, ami épp neked tetszik.

    Ha ezt a fizikával, biológiával csinálnák így, akkor valószínű repülő hullanának az égből nap mint nap, emberek halnának meg stb, csak azért mert Xy másképp értelmezi az olvasottakat, mint Zy.

    De ez szerintem meg is látszik a vallásban. Elvégre itt is láthatunk élő példát a vallási fanatizmusra. A túlzott vakhitre. A világban pedig sokkal többet. Akik egy vallás nevében gyilkolnak. Akár ártatlan emberek ezreit. Sokakat a vallás nevében hurcolnak meg. És így tovább. Tehát, amit mondok - a Biblia és más vallási tanok többértelmezhetőségi problémájáról - igenis valós probléma, és rengeteg példát láttunk már róla a világban.

  • cucka

    addikt

    válasz Noddy #7568 üzenetére

    Szerintem fontos, hogy valaki "fanatikus" hívő legyen.
    Szerintem meg a fanatizmus az igencsak közel áll a szellemi sötétséghez. Eldobni a saját józan eszedet valamilyen bronzkori kéziratok miatt, én valahogy semmilyen pozitív dolgot nem látok ebben. Továbbá az emberiség az égvilágon semmilyen pozitív dolgot nem köszönhet a vallási fanatizmusnak, a negatív dolgokat viszont sorolhatnám.

    És ezek a bűneim a túlzott liberális gondolkodásom miatt alakul ki és ilyenkor hajlamos vagyok úgy olvasni a Bibliát ahogy nekem tetszik és a nekem nem tetsző részeket átugrom, elferdítem, stb.
    Egyrészt vicces, hogy ilyen nyíltan kitör belőled a keresztények által az emberekbe nevelt bűntudat.
    Másrészt a Bibliát soha nem fogod úgy olvasni, hogy a neked nem tetsző részeket is komolyan vedd. Ez egy 2000 éves könyv, akkoriban teljesen normális és Istennek tetsző dolog volt, hogy a házasságtörőket megkövezik, hogy a más népcsoportból származókat erkölcsi gátlások nélkül gyilkolják halomra, sorolhatnám. Annak idején ezeket a részeket szó szerint értették, manapság már ugye lehet jönni azzal, hogy azóta változott a világunk.
    Teljesen természetes, hogy a mai társadalomban már nem öljük meg a másik embert csak azért, mert más istent szeret/homoszexuális/házasságtörő, a bronzkori kecskepásztor számára hihető történeteket ma már szimbolikusak minősíted, Ennek tudatában olvasod a Bibliát. A mai erkölcsi és társadalmi berendezkedés szemüvegén keresztül nézed. Ami ebbe belefér, azzal lehet példálózni, hogy lám, Isten igéje ma is érvényes. Ami nem fér bele a mai társadalmi és erkölcsi világképünkbe, arra pedig rámondjuk, hogy szimbolikus, esetleg azt, hogy "a szöveg régen íródott, ennek tudatában kell értelmezni". Ebben a topikban is számtalan hasonló hozzászólás született. Amikor valamit alá kell támasztani, jönnek a bibliai idézetek, amikor rákérdezünk, hogy mi a helyzet a kevésbé vidám bibliai részekkel, akkor meg jön a magyarázkodás, hogy nem úgy van az..
    Ne haragudj, de nekem ez nagyon úgy tűnik, hogy a gombhoz szabod a kabátot. A Biblia 2000 éve változatlan, erkölcseink, társadalmunk azóta is folyamatosan változik. Nem a Biblia ad útmutatást, az útmutatásokat mi is nagyon jól tudjuk, mindenféle vallás nélkül. Ennek tudatában olvassák az emberek a Bibliát válaszokat keresve, pedig a választ ők is tudják.

    [ Szerkesztve ]

  • kymco

    veterán

    válasz Noddy #7568 üzenetére

    Szerintem is muszáj "fanatikusnak" lenni. Persze mit értünk a fanatizmuson? Én azt, hogy az egész életemet meghatározza, nem csak a vasárnapi egy órát a templomban.
    Sokan vannak, akik számára a kereszténység nem több, mint ünneplő, amit időnként felvesznek, megmutatják magukat benne, majd levéve ezt egészen másként élnek... Nos ezek nem keresztények...
    Természetesen az életem nem egy tökéletesen idealizált keresztény ember története. Számos küzdelmem elbukásom van. Mikor megtértem, akkor ezzel egy olyan döntést is hoztam magamban, hogy az Isten szabhatja meg az értékrendemet, magyarul, mint egy királynak, átengedtem az "életem trónját".

    Nem a lelkészem mondja meg a tutit, nem a püspökünk vezet az orránál fogva... ez amolyan belső dolog, ami benn, a lelkemben áll össze sok impulzusból...

    De időnként úgy érzem, hogy nekem lenne a trónon helyem, és vissza-vissza kúszok... Ez kb olyan, mint mikor a nagylányom (7 éves) úgy tekint időnként magára, mint a szülőkkel egyenrangú döntéshozóra, sőt még azt is elhiszi, hogy a szülők felett áll. Nos ilyenkor nála is és Istennel szemben nálam is bukta van.... és ez így helyes.

    Mert mim van, amit magamnak köszönhetek? Semmi. A képességeimet örököltem, a tudásomat kaptam, a gáz, ami melegíti a lakásom is Isten műve, egyetlen ember sem tett arrébb egy falevelet sem azért, hogy megtermelődjön a föld mélyében. A víz, ami az életem alapja sem az én munkám eredménye, hanem a gondoskodó Isten munkájának eredménye... és ami munkát végez az ember víztisztítás néven, az többnyire a maga termelt szennyező anyagok kivonása csupán.... de a vízhez semmit sem tudott hozzátenni az ember...
    Valójában egy olyan világban élünk, ahol minden az ölünkbe hullott... és olyan nagyra tartjuk magunkat a tudománnyal fitogtatva képességeinket, ami valójában nem több, mint ennek a teremtett világnak a megismerése... és a felismert törvényszerűségek alkalmazása....
    Nos egy kissé patetikusra és talán elfogultra sikeredtem, de jó volt továbbvinni a kezdőgondolatot :)

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz Noddy #7568 üzenetére

    Én is szerető vagyok, és szelid, de néha próbálok úgy beszélni, és csak itt, hogy észhez térjenek az emberek.

    Látom, hogy ezzel nem érek el eredményt. Sajnálom mert nagyon szeretem az embereket, és nagyon sajnálom az elveszőket.
    Szeretném őket kiragadni a gonosz kezéből. Szerettem volna rámutatni arra, hogy nem jó helyen van. Senki hibáira nem akarok rámutatni, mert ezt Isten nem engedte meg egyetlen hívőnek sem. Tudom, hogy nem vagyok tévedhetetlen, ezért jön is a vád mindig, hogy ezt én miért tudom jobban. Nem tudom másképp ezt magyarázi, csak azzal, hogy látom. Érzem.

    Az emberek sajnos okkult dolgokkal foglalkoznak, szeretnek vallásosak lenni, rossz értelemben. A gonoszmindenféle csapdájába esnek bele, miközben azt hiszik, azt gondolják, hogy ez Isten útja.
    Ez is isten útja, de nem azé az Istené, akit én ismerek. Az én Istenem féltőn szerető Isten, aki nemcsak szeret, de bánkódik is a bűnök, a gonoszságok miatt, aki nem tud mást csinálni, mint az emberek saját döntéseinek következményét az emberek fejére borítani.
    Mert meg van írva, a bűn zsoldja a halál.
    Fáj a szívem az elveszett emberekért. Úgy látom nem hiába könyörgök a magyar emberekért, nap, mint nap, de kevés embert látok az igaz úton haladni.

    Az ember legkisebb döntései is hozhatják nagy bajba, és nem is látják a legtöbben.

    2007-05-06 óta itt!

Új hozzászólás Aktív témák