Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz kymco #3568 üzenetére

    Én nem ismerem kellő mélységben a Bibliát, de azért tudok így is reagálni.
    Egyrészről ha annyira egyértelmű lenne Jézus az igazi próféta eljövetele az Ószövetségből mint ahogy Te írod akkor a zsidók miért nem fogadják el megváltóként? :U
    Ez szerintem több mint elgondolkodtató. De az is elgondolkodtató erről a próféciákról hogy Jézus idejében köztudottan rengetegen mondták magukat prófétáknak, majdhogynem minden sarkon belebotlottál egybe, még a Biblia is ír ezekről, Simon mágus története. Miért lenne hát annyira egyértelmű ez az egész?

    A másik pofonegyszerű érvem hogy szerintem az Újszövetséget pusztán az Ószövetségből merítve ihletet írták. Ezért fedezhető fel párhuzam a cselekményekben. És fontos hogy a cselekményekben, mert Te magad is jórészt ezekről beszélsz, és nem pedig arról amiről én beszéltem, miszerint az egy Isten személyiség kirívóan "érdekes" az Ószövetségben, és kissé más a hangulat az Újban.
    Egyébként nagyon szép, bár elképesztően logikátlan és butuska történetekkel van tele az Ószövetség. Viszont sokkal többre tartom mint a Koránt.

    Az etióp gyerekek sorsa, meglepően jól van dokumentálva, hatalmas alapítványegyüttesek foglalkoznak kisegítésükön és nagy mennyiségű misszió van kint ami beszámol nekünk a történésekről. Én éppenséggel utánaolvastam kellőképpen ezen sorsoknak, és van kellő ismeretem a borzalmakról, arról hogyan kutatnak az etióp gyerekek a kopár földben rovarok után, hogy enyhíteni próbálják gyötrő éhségüket. De Bangladesről is eleget olvastam, miként halnak meg vérhasban a gyerekek túlnyomó többsége.

    A hitoktatód nagyon aranyos és jó ember hogy vesz uzsit a gyerekeknek, de ez nem menti meg a többséget és nem válasz az általános problémára. Azt csak a politikusok tudják(tudnák) megoldani.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák