Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BE4GLE

    aktív tag

    válasz Miklós315 #28263 üzenetére

    "a kereszténység hagyja el a tanítását, teológiailag alátámasztott hagyományát, stb."

    Teológiailag alátámasztott?! Ki tanított arra, hogy ez bűn és mivel támasztotta ezt alá? És ugyebár az illető nem tévedhet... Neked kellene a legjobban örülnöd, ha az Egyház próbál megújulni, megváltozni.

    "nettó értetlenkedtek, hogy nem is arról van szó, nem válaszoltam, és a többi"

    Egy interpretációt írtál le. Telis-tele súlytalan kijelentésekkel, konklúzió nélkül. Nem írtad le, hogy a homoszexualitás azért bűn mert...

    "Ellenben ti kizárólag nettó érzelmi érvet hoztok fel"

    Picivel fentebb leírtam érzelem mentesen. Egyszerűen, logikusan. Úgy, ahogy még egy gyerek is megértené. Ezzel szemben te...

    A személyeskedésre nem reagálnék. (buta, lusta, mihaszna, szektaszintű politikai agitáció) Én téged egy intelligens, olvasott embernek tartalak, aki (az iménti kirohanásodból ítélve) komoly belső konfliktussal küzd.

    Redmi Note 9 Pro

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #28263 üzenetére

    "...galambsakk."
    Meglepődnél, ha azt mondanám hogy ugyanezt látom a hozzászólásaid 80%-ában?

    Szerintem ha ennyire harcias lettél a kérdéstől, hogy nem tudsz személyeskedés nélkül válaszolni, akkor ott nem a másik oldal szövegértésével van a hiba.
    Kérlek vedd észre: te is, BE4GLE is morálból érveltek. Csak te a morál - Jonathan Haidt után - divinity részét használod, BE4GLE meg a care/harm + fairness részét.
    Egyébként még egyszer leírom:
    Nem az az ellenérv, hogy de, fogadhassanak örökbe, se nem az, hogy változzon meg a keresztény vallás, legyen templomi buziesküvő.
    Kérdés van: szerinted miért bűn?
    Erre te valami érthetetlen fejtegetésbe kezdtél a szabad akaratról.
    Most arra gondolsz, hogy a szexuális kapcsolat létesítése azonos nemmel a bűn? Csak homoszexuálisnak/leszbikusnak "lenni" nem bűn?
    Egyáltalán szerinted ezek az emberek ilyenek lesznek (tudatosan), vagy csak ilyennek születnek?

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák