Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #23508 üzenetére

    "Az "Isten mindent tudott előre" és a "mindenki szabadon dönthet" nincs ellentétben egymással?" MageRG (#23437)
    Azaz a predesztináció (eleve elrendelés – Te úgy fogalmazod ezt meg: "Isten elrendezi, ki fog bűnözni.") alapján nincs szabad akarat) nem passzív "sült galamb" módjára móködik, hanem az isteni nézőpontja az Isten-ember (üdvözülésre irányuló) viszonynak.
    INNEN INDULTUNK

    „Nem a predesztinációról beszéltem. (…) Ha Isten teremt meg *mindent*, akkor tudja az összes lehetséges kimenelt. (…) Isten nem zárta ki a számára nem favorizált lehetőségeket, mégis megbünteti…teremtményeit ha ezeket választják. Sajnos azt sem lehet mondani, hogy adott helyzetben ennyit tehetett, mert mindenható. Kivéve, ha feltételezzük, hogy nem az.” (#23453) MageRG
    Azt mondod: nincs szabad akarat/választás (szerinted – rosszul tudod, de önkényesen figyelmen kívül hagytad a kommentem ezen részét), mert Isten mindent előre lát/eltervezett, ezért kötött pályán mozgunk (önkényesen nem vetted figyelembe a kommentem erre vonatkozó részét). Ennek ellenére mégis megbünteti a szabad választást (következetlen vagy az érvelésed során: vagy feltételezed, hogy nincs szabad akaratunk, mert… – INDOKOLD, VEZESD LE -, vagy felteszed, hogy van, és ekkor valótlant állítasz önkényesen, ti. hogy Isten olyat tesz (szerinted önkényesen), amit nem (de megint önkényesen figyelmen kívül hagytad a kommentem erre vonatkozó részét).

    „Most vagy én maradtam le valamiről, vagy a bunkósbot-érvelés is érvelés.” (#23461) MageRG
    Erre adott válaszomat is önkényesen figyelmen kívül hagytad/torzítottad, így az érvelésed értelmezhetetlen: „Abból nem tanul a gyerek, ha főbe lövöd, ha hozzáér a lábashoz. (#23475) MageRG)

    „Ha Isten mindenható, akkor képességeiből kifolyólag nem tud mást teremteni, mint egy olyan entitást, ami tőle függ. Az entitás minden egyes cselekedete attól függ, Isten mit enged megtörténni.
    De még az entitás meghozott döntései is csak attól függnek, hogy milyen a kognitív kapacitása és milyen információkhoz jut a világról. Mindkettő szintén Istentől függ.” (#23475) MageRG
    Erről szólt az eredeti kommentem ((#23451) Miklós315), amit következetesen egy az egyben, önkényesen figyelmen kívül hagysz.

    „A logikát jobb, ha nem veszed elő, mert nagyon cifra dolgok jönnek elő.” (#23481) MageRG
    Igen, kiderül, hogy alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában, azaz teljesen következetlen, esetleges, önkényes, értelmezhetetlen „érvelést” folytatsz/már amikor nem tagadod meg a közvetlen kérdésekre a válaszadást (mert egyetlen direkt kérdésre sem reagáltál).

    „Akkor nem következik, ha Isten valamiért nem tudja előre a következményeket. Egyébként csak mindent hagy megtörténni.” (#23481) MageRG
    Erről szólt az eredeti kommentem ((#23451) Miklós315), amit következetesen egy az egyben, önkényesen figyelmen kívül hagysz.

    „A logika független az emberi tényezőtől.” (#23485) MageRG
    Ilyet hogy lehet állítani?? Indoklás, érvek nélkül pláne!! (az erre később adott válaszomat is önkényeseen figyelmen kívül hagytad, torzítottad)

    „Ha még mindig nem érted, akkor gondolkodj el azon, lehetséges-e bűnözni a mennyben? Ha igen, akkor az ellentmond a mennyország definíciójának. Ha nem, miért nem? Ott nem fontos a szabad akarat?” (#23485) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában, azaz teljesen következetlen, esetleges, önkényes, értelmezhetetlen „érvelést” folytatsz.

    „Maradjunk annyiban, hogy a filozófiában mindenkinek igaza lehet, a természettudományok meg más tészta. Nézzük csak hogy áll Isten egyik és a másik területen. Hát az utóbbiban biztos nem jól.” (#23489) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában. Plusz hiányzik (minden esetben) az általad felsorakoztatott (nem önkényes és hamis) érvek sora.

    „Ha állapotnak vesszük a mennyet, akkor is az a konklúzió, hogy az ideális állapot a "libertárius" szabad akarat vége.” (#23489) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Egyrészt ez a könyv nem tudom mennyire veszi komolyan a felvilágosodást.” (#23494) MageRG
    Elolvasod/belelapozol, és megtudod.

    „Másrészt a történelem folyamán nem volt divat (sőt egyenesen veszélyes volt) ateistának lenni.” (#23494) MageRG
    Ez milyen érv? Ez mire érv? Háttértudás? Indoklás? Alapdolgokkal…és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Tudtommal pl. Darwin is vallásos volt, mégis az általa ismertté vált evolúciós elmélet szöges ellentétben áll a teremtéstörténettel.” (#23494) MageRG
    Rosszul tudod, meg is írtam, de ezt a kommentemet is önkényesen figyelmen kívül hagytad később.

    „Isten csatornázhatná a lelkeket rögtön a mennybe is.” (#23494) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában. Plusz válaszoltam rá, bár már korábban leírtam az erre vonatkozó információkat, de önkényesen azt sem vetted figyelembe.

    „Ezért írtam teremtéstörténetet, nem katolikus teológiát.” (#23500) MageRG
    A katolikus teológia részét képezi a Biblia (nyilván), aminek része a teremtéstörténet (más néven Genezis, igen, ez a kettő ugyanaz). Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal…nem vagy tisztában. Mivel nem indoklod, amit írsz, nem is világos mire gondolsz: bármely vallás teremtéstörténetére? Keresztény (azon belül melyik irányzat) teremtéstörténetére? …eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Egyébként a katolikusok akkor is hivatalosan a teremtés részeként tekintettek az evolúcióra, amikor még nem is volt ismert ez az elmélet?” (#23500) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában. Megválaszoltam később, de önkényesen figyelmen kívül hagytad ezt is.

    „nem a passzív "véletlen" és Isten lehet csak magyarázat” (#23500) MageRG
    Akkor mi (sosem fejtesz ki dolgokat/érvelsz, csak behánysz önkényes kijelentéseket)? Fejtsd ki.

    „a tapasztalatok szerint nincs szabad akarat” (#23500) MageRG
    Milyen tapasztalatok (sosem fejtesz ki dolgokat/érvelsz, csak behánysz önkényes kijelentéseket)? Fejtsd ki.

    „de etikában (szituációfüggően) lehet rá hivatkozni” (#23500) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Isten léte alapvetően befolyásolja az etikát, ugyanis amit Isten mond, az az erkölcs.” (#23500) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában. Sosem fejtesz ki dolgokat/érvelsz, csak behánysz önkényes kijelentéseket.

    „Ha az egész anyagi világ valamiféle tanulási folyamat, miért kell kidobni az a végén az eredményt?” (#23500) MageRG
    Ezt már kifejtettem a (#23467) Miklós315-ban, de önkényesen figyelmen kívül hagytad. Nem határoztad meg (amúgy sem), hogy milyen nézőpontból/irányzatból/stb. teszed a megállapítást? A katolikus teológiára vonatkozik a kérdés? Ld. 1.-es pont. Nem arra vonatkozik? Akkor fejtsd ki, amit írsz.
    …és eljárásokkal nem vagy tisztában (logika, érvelés, vitatechnika).

    „A jótékony homály alatt meg nem tudom mit értesz.” (#23501) MageRG
    Szövegértés + kontextus (ezt meg is írtam válaszban). …és eljárásokkal nem vagy tisztában (logika, érvelés, vitatechnika).

    „Genezis.” (#23504) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal…nem vagy tisztában. Ebben a mostani kommentben is leírtam kettővel feljebb, hogy a Genezis=teremtés(történet).

    „A fajok szeparáltan keletkeztek, átjárás nincs. Az ember pedig mindegyiktől különbözik, kitüntetett szereppel.” (#23504) MageRG
    Önkényesen állítasz olyan dolgokat, amelyeket amúgy már leírtam korábban, és amiket önkényesen figyelmen kívül hagysz.

    „A valóság ezzel szemben az…” (#23504) MageRG
    …már leírtam korábban, de önkényesen figyelmen kívül hagytad azt is.

    „A tudományos módszer hosszú fejlődésen ment keresztül, amiben jelentős szerepe volt a felvilágosodásnak. Az ókori görögök idején még nem vált szét élesen a természettudomány és a filozófia. Tálészt ajánlom, mint a tudományos módszer ősatyját.” (#23504) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Csak azt mutatják, hogy azt vagyok hajlandó elfogadni, ami nekem jobban tetszik.” (#23504) MageRG
    Ez világosan látszik az egész diskurzus során alkalmazott „érveléseden”.

    „Egyébként ne engem kérdezgess, hanem azt, aki kitalálta isten koncepcióját.” (#23504) MageRG
    Milyen válasz ez arra a konkrét kérdésre, hogy „Te mit gondolsz”?? …és eljárásokkal nem vagy tisztában (logika, érvelés, vitatechnika).

    „Szabad akarat: már volt róla szó…” (#23504) MageRG
    Igen, de mint minden esetben itt is önkényesen figyelmen kívül hagytál minden vonatkozó választ.

    „…az emberi elme a saját fiziológiájának rabja. Az empátiának is megvan a maga agyterülete, így az önző, antiszociális viselkedés is visszavezethető ennek működési hibáira.
    Társadalmi szempontból viszont hasznos, ha mindenki a saját tetteiért vállal felelősséget.” (#23504) MageRG
    önellentmondásba futsz önkényesen bedobsz önkényes közléseket, de nem inkoklod/vezeted le. …és eljárásokkal nem vagy tisztában (logika, érvelés, vitatechnika).

    „Akkor javíts ki! Mit mond erről a kereszténység? Isten tehet, mondhat erkölcstelen dolgot? Nem tőle ered az erkölcs a keresztények szerint?” (#23504) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Lehet hogy te így olvastad…” (#23504) MageRG
    Amint azt meg is írtam erre: Szövegértés + kontextus. …és eljárásokkal nem vagy tisztában (logika, érvelés, vitatechnika).

    „Megint előkerült a szimbolika. Ezzel az a baj, hogy teljesen önkényes mi a szimbolizmus és mi nem az (kivéve Jézus példabeszédeit). Leginkább ott lesz hirtelen valamiből szimbolika, ahol a szó szerinti értelmezés a tények ismeretében már tarthatatlan.” (#23506) MageRG
    Önkényesen bedobsz önkényes közléseket, de nem inkoklod/vezeted le. Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Azt a benyomást kelted, mintha maga a tudományos módszer is folyamatosan változna, holott ez nem igaz.” (#23506) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „A filozófiában mindenkinek igaza lehet. A természettudományokban csak annak akinek az állításai megfelelnek a valóságnak.” (#23506) MageRG
    Önkényesen bedobsz önkényes közléseket, de nem inkoklod/vezeted le. Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Isten bünteti a szabad akaratot. (…) Isten elrendezi, ki fog bűnözni.” (#23506) MageRG
    Önkényesen bedobsz önkényes közléseket, de nem inkoklod/vezeted le. Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában. Önkényesen figyelmen kívül hagyod a válaszaimat.

    „nem vagy tudatában az összes tényezőnek, ami befolyásolja a döntéshozatalt.” (#23506) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Mivel az aktor maga az egyén (a döntéshozó meg másként nem azonosítható), akkor ki más viselné a felelősséget? Egyébként felfoghatod motivációként a társadalmilag kívánatos viselkedés irányába.
    A modern büntetőjog egyébként különbséget tesz abban, mennyire volt korlátozva az egyén döntési szabadsága.” (#23506) MageRG
    Érvelési hibák sora. Következetlenség, önnelentmondás.
    A diskurzus során többnyire elveted a szabad akaratot. Következő közlésedben már feltételezed a szabad akaratot. Önkényesen figyelmen kívül hagysz egy csomó körülményt/tényezőt.

    „Miért nem lehet a filozófiában mindenkinek igaza?” (#23508) MageRG
    Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Tudom kényelmetlen, de olvass vissza egy kicsit ebben a topikban, és megtalálod a megfelelő agymenést.” (#23508) MageRG
    nem is értem, ez a belinkelt szöveg mire akart vonatkozni/mihez kapcsolódik a mi diskurzusunkban… ez a belinkelt szöveg pont arra világít rá élesen, hogy: Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Hogy Isten nem bünteti a szabad akarat gyakorlását?
    Jól van, fiam, csináltam fagyit. Van pisztácia és csokoládé, de a pisztáciába arzént tettem. Válassz nyugodtan.” (#23508) MageRG
    Önkényesen figyelmen kívül hagyod a korábbi válaszokat (információkat). Nem érvelsz/vezetsz le gondolatmeneteket, csak önkényesen bedobsz önkényes, többnyire helytelen tartalmú és logikailag rossz közléseket. Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    „Ha meg nincs szabad akarat, hanem Isten rendez el mindent, azon mit magyarázzak még? Most vagy rámutatsz hol a hiba az érvelésben, vagy nem fogadod el a premisszát.
    Ha ezekkel nincs problémád, de a következtetést nem fogadod el, akkor nem én vagyok irracionális.” (#23508) MageRG
    Tökéletesebb zárást el sem tudtam volna képzelni, külön köszönöm.
    Önkényesen figyelmen kívül hagyod a korábbi válaszokat (információkat). Közvetlenül Neked szegezett kérdéseket önkényesen figyelmen kívül hagysz, nem válaszolsz rájuk. Nem érvelsz/vezetsz le gondolatmeneteket, csak önkényesen bedobsz önkényes, többnyire helytelen tartalmú és logikailag rossz közléseket. Alapdolgokkal/fogalmakkal/definíciókkal/irányzatokkal/és eljárásokkal nem vagy tisztában.

    KONKLÚZIÓ:
    A mindenkori ellenzék szerepét magadra öltve tét nélkül (sosem válaszolsz kérdésekre) vagdalkozol olyan dolgok kapcsán, amiről semmit nem tudsz. Ezt megfejeled azzal, hogy a kapott válaszokat tökéletesen figyelmen kívül hagyod.

    JAVASLATOM:
    Képezd magad, olvass, nézz/halgass előadásokat, stb. és tanuld meg a logikai alapokat, ezáltal fejlesztve a vitatechnikádat (mert az most nem létezik)

    Az eddigi agytornát ezennel megköszönöm, és további minden jót kívánok. :R

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák