Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #12035 üzenetére

    Ha már itt vagyunk és itt lehet, had kérdezzem újra, csak mert furdal a kíváncsiság :)

    Másik topicból:
    "A szci. egyház indirekt módon elismerte a bíróságon, hogy igen, ez tényleg a tananyag része."

    "Arra célzol, amikor pl beperelték a South Parkot, akkor nem rágalmazás és valótlan dolgok állítása volt a vád, hanem mittomén milyen titok, meg titoktartási nyilatkozat megszegése volt a vád? :DDD"

    Elég egy igen vagy nem is :) Thx.

  • Dany007

    veterán

    válasz cucka #12043 üzenetére

    Na azért 1-2 dolgot találtam... Asszem jól sejtettem. Szerzői jogokat sértett a történet kiszivárogtatása.

    "Az egyház szerint ennek a történetnek az elmondása szerzői jogokat sért meg. Mivel ez a történet egy amerikai bírósági tárgyaláson tanúvallomásként elhangzott, az Egyesült Államok törvényei szerint tanúvallomásként nyilvános köztulajdonnak számít."
    ...
    "Franciaországban 2009 őszén nem jogerősen 600 000 euróra büntették az egyház két helyi szervezetét a hívek anyagi tönkretétele, valamint gyógyhatásúnak mondott szerek engedély nélküli forgalmazása miatt"

  • D1Rect

    félisten

    válasz cucka #12064 üzenetére

    Mi köze a budai várnak az egyházhoz? Talán ott is mise van vagy mi?

    Felebaráti szeretetből máglyára rakunk pár embert, aztán ráhúzzuk, hogy "régen volt, más korokban". Bazze :U

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • Vladi

    nagyúr

    válasz cucka #12126 üzenetére

    Nem a nyílt vallási propagandáról indultunk, hanem a másik végletről, a semleges neveléstől.

    "Nem jó, hogy Isten dönti el, hogy kit teremt férfinak és nőnek.
    De, jó az is, de akkor hogy is van az a történet a melegek jogaival?"

    Melegek esetében két azonos nemű létesít párkapcsolatot. Tehát férfi-férfival, nő-nővel. Mi a kérdés? :P

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz cucka #12130 üzenetére

    "A végletek sosem jók - ez nem csak a vallások/egyházak tevékenységével kapcsolatban igaz, hanem ellentétes irányban is."

    Ezzel egyetértek és részemről megbeszéltük. A többit nem vágom mire írod, mit akarsz vele. :F
    Főleg nekem. :D

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • hallari

    tag

    válasz cucka #12259 üzenetére

    "Akkoriban azonban a nemzet továbbélése volt a tét, így a reálpolitika döntött.
    Öö, és így akkor rendben van a keresztény értékrend szerint?"

    Nem tudsz olvasni? Idemásolom, amit az előző kommentbe írtam: "A Biblia szempontjából nyilván elítélendő az erőszakos "térítés", én magam sosem tettem ilyet, és nem is bátorítottam erre senkit."

    "Ezt honnan tudod? Lehet, hogy egy harmadik út valósult volna meg."
    Lehet. De:

    A második rész személyes vonatkozása: hiszem, hogy Istennek célja volt a magyar néppel, és nem úgy állok hozzá, hogy na és, max. megszűntünk volna létezni. Ez egy elég cinikus, felsőbb érdekeket semmibevevő magatartás.

    "(Várjunk csak, mit is tett a Vatikán a holokauszt idején? Gondolom akkor is a reálpolitika döntött. :U )"
    A Vatikán hallgatása és a nácikat segítő magatartása BŰN volt (s mint írtam, nem vagyok katolikus). Az István korabeli politikát meg ne keverd ide, népirtást (ill. annak bűnös elhallgatását) tisztességes ember nem kever össze ilyesmivel.

    "ami annál is furcsább, mivel ők kezdték.
    Mit, a népirtást? "
    Te tényleg nem tudsz értelmezni, csak kötözködni? Ismét idézet:"Érdekes, az ateisták valahogy sose kérik számon a diktatúrákon, hány keresztényt öltek meg,"

    "Számok?"
    "Az orosz kormány az 1990-es években 200 ezres adatot közölt az ortodox egyházra nézve, de ez magába foglalta a templomi szolgálók számát is."
    teljes cikk

    Legközelebb meg a cinikus, kötözködő hajlamaidat máshol éld ki.

  • hallari

    tag

    válasz cucka #12266 üzenetére

    "Persze, olvastam, de azért valahogy mégsem a történelmünk sötét bűnös foltjaként értékelted ezt az eseményt a hozzászólásodban. :U"
    Nyilván bibliailag igazolhatatlan, én csak a politikai aspektust emeltem ki. Ez ugyanolyan, mint ahogy Kádár elárulta Nagy Imrét: erkölcsileg vállalhatatlan, mégis, az ország szempontjából jobb, mintha a Szovjetunió közvetlenül annektálta volna hazánkat (mint pl. a balti államokat). Mert ez is történhetett volna.

    "Ha megszűntünk volna létezni". Persze hogy akkor nem érdekelne, így viszont az isteni gondviselést látom benne.

    "Az összekeverés nálad történt, amikor bármiféle összefüggést sejtettél a kereszténység és a népirtás, mint történelmi események/jelenségek között. "
    Pont nem. Ezt írtam eredetileg: "Érdekes, az ateisták valahogy sose kérik számon a diktatúrákon, hány keresztényt öltek meg, ami annál is furcsább, mivel ők kezdték. A XX. században tömegeket végeztek ki/lehetetlenítettek el a hitük miatt elsősorban a kommunisták, ezt sem ártana felhánytorgatni."
    Vagyis pont nem én kezdtem idekeverni a népirtásokat, én a keresztények irtásáról beszéltem, hihetetlen, hogy másodjára sem világos (sőt, ez talán már direkt volt). A népirtásokról D1Rect és Psych0 beszélt, ezt a témát talán velük rendezd.
    Én a Nérótól Sztálinig (sőt, napjainkig) tartó keresztényellenes hozzáállásról beszéltem, miért is végeztettek ki tízezrével (már az ókorban is!) teljesen ártatlan embereket?

    "Nem szeretném senkinek a halálát/nyomorát mérlegre tenni, de a szovjet rezsim áldozatainak száma tízmilliós nagyságrendű."
    Így van; ennek tükrében különösen cinikus, hogy a megölt/elhurcolt keresztények sorsát egy odavetett szóval "számok?" elintézed. Mintha ők semmit sem számítanának, csak egy nehezen bizonyítható statisztikai adatról lenne szó. Ennek tükrében EGYÁLTALÁN NEM HISZEM, hogy bármiféle "tömjénfüst-oszlatási" ingerenciád lenne, különösen, mert semmilyen módon nem vallásos téveszméket védelmeztem. Sokkal inkább a mértéket akarod kisebbíteni és az áldozatok szerepét relativizálni; mintha azt mondanád: 'népirtások mindig voltak, ez is csak egy fajtája, ráadásul nem is túl nagyszámú az áldozat'. Holott az elsődleges tény az IDEOLÓGIA, ami eredetileg vallási-politikai volt (ókor), de bizony a XX. századra erősen beköszöntött az ateizmus kora, aminek gyökereivel (darwinizmus-evolucionizmus, marxizmus) megtámogatva pusztító ideológiai támadást eszközöltek a keresztények ellen. Ez az IDEOLÓGIA mondatja veled és direkttel meg pszichóval és a veletek egyetértőkkel azt, amit előadtok ÉS EZÉRT IS LENNÉTEK KÉPESEK ÚJRA MEGTENNI EZEKET, VAGY MEGVÁLASZTANI AZT, AKI MEGTESZI.

  • hallari

    tag

    válasz cucka #12274 üzenetére

    1) lezárva

    2)"A már nem létező népeknél akkor mi a helyzet, nekik már nem jutott az isteni gondoskodásból?"
    Oka volt, hogy eltűntek, úgyhogy innen nézve méginkább nagy dolog, hogy megmaradtunk

    3)"Ami ellen fel szeretnék szólalni, az az, amikor a keresztények mártír szerepben tetszelegnek, mert őket is üldözték/üldözik."
    Nem tetszelgésről van szó, hanem a tények elfogadásáról. A katolikus egyház persze túlzásba vitte ezt, pl. nem kaptak elég támogatást itthon, máris keresztényüldözésről beszéltek - erről szó sincs. Viszont a mai korszakban a leginkább üldözött hit a keresztény. Kínában ~100 millió föld alatti hívő van, sokakat bebörtönöztek, megkínoztak, megöltek. Ugyanígy Iránban, Egyiptomban, és valamennyi arab országban. Indiában pár éve egy misszionáriusra a két fiával együtt rágyújtották az autóját. Van egy külön újság is, amelyik csak ilyen esetekkel foglalkozik, talán Mártírok Hangja a neve, de nem biztos. Ez az ördög hozzáállása az evangéliumhoz. Nincs még egy ilyen vallás, amit ennyire üldöznének, mert ebben van a végső igazság.

    4)"Például az a hit, hogy a magyar nép bármiben is különleges"
    Nem állítottam ilyet, azt mondtam, hogy Istennek célja volt és van velünk - de ez a többi nemzetre is igaz, főleg a zsidókra. Akik eltűntek a történelemben azért tűntek el, mert a kánaáni népekhez hasonlóan nem álltak be a célok teljesítésébe, hanem fellázadtak ellene. A zsidókat is ezért űzte el Isten a földjükről. De most, az idők végén egybegyűjti őket, hogy visszajöjjön a Messiás.

    5)"Charles Darwin egy biológiai elméletet talált ki, nem az ateizmust, Marx pedig elsősorban gazdasági kérdésekkel foglalkozott, nem az ateizmussal."
    Ez csak a felszín. Olvass pár kommentet vissza, erősen zöld pont Marxot idézte, hogy a vallás a népek ópiuma. Lenin se véletlenül üldözte a vallást és Sztálin se.
    "Az ateizmus nem ideológia, hanem az istenhit hiánya. Az ateizmus úgy viszonyul a valláshoz, mint a kikapcsolt tévé egy tévécsatornához.
    Sőt, gondolj bele, lényegében minden újszülött ateista. Érdekes, ugye? "
    Nagy tévedés, a felvilágosodás kora óta IGEN NAGY hangsúlyt fektettek a filozófusok a SZISZTEMATIKUS Istentagadásra, magam is beleolvastam ilyen műbe, sütött belőle a negatív, hitetlen, tagadó álláspont. Ja és ez ESZMERENDSZERRÉ van foglalva, úgyhogy ideológia.
    Amúgy Jézus pedig azt mondta:"engedjétek hozzám jönni a gyerekeket". És nem az ateizmusuk miatt, hanem mert GYERMEKI HITTEL tudnak felnézni a szüleikre, tanítóikra, és engedelmeskedni nekik. Tökéletesen az ellentéte igaz annak, amit leírtál. Amúgy elég csak ránézni korunk ifjúságára, mit tett vele ez a nemtörődöm, liberális gondolkodásmód. Ha az a gyermeki hit, bizalom, szeretetvágy, ami a személyiségükbe van kódolva, nincs ápolva, akkor válnak ilyen durva, agresszív, nemtörődöm "állatokká", amire a darwinista gondolkodásmód predesztinálja őket.

    6)"Figy, ezt nagyon határozottan kikérem magamnak. Én egy normális és kedves ember vagyok (vagy legalábbis próbálok az lenni), az egyetlen, ami megkülömböztet egy vallásos embertől, hogy nekem nincs képzeletbeli barátom fenn a mennyben és a gyermeteg ókori legendákat a helyükön kezelem: gyermeteg ókori legendaként."
    A Bibliában ugyan nem szerepel, de azért van egy mondás erre: a pokolba vezető út...

    A "gyermeteg ókori legenda" pedig egy erős és hatalmas Személy, akivel kapcsolatba tudnál lépni, ha akarnál, és aki az életedet meg tudná tartani.

  • hallari

    tag

    válasz cucka #12281 üzenetére

    "A "nincs még egy vallás" részhez javaslom kicsit tanulmányozni a zsidó nép történetét. Hogy ebből hogyan következik az, hogy a kereszténységben van a végső igazság, az számomra rejtély."
    Az Újszövetség az Ószövetség beteljesedése. A páska (vagy pészach) a Messiásra előremutató ünnep, Jézus eljövetele, keresztáldozata és feltámadása pedig az ünnep beteljesítése, ez a végső igazság. És persze az, hogy visszajön ítélni élőket és holtakat.

    "Aha, tehát például a Húsvét-szigetek népére is igaz lenne mindez? Ők lennének azok, akik kihaltak, még mielőtt eljuthatott volna hozzájuk az örömhír.."
    Pál apostol leírja a rómaiakhoz írt levélben, hogy minden ember szívébe be van írva a törvény, így Isten közvetlenül is meg tud ítélni bárkit, nem kell hozzá evangélium sem. Amúgy honnan tudod, hogy nem jutott el hozzájuk? A Krisztus utáni I-II. században egész távoli, ázsiai helyekre is eljutottak misszionáriusok, imán el tudom képzelni, hogy némelyek tettek egy óceániai körutat, csak nem maradt róla feljegyzés.

    "Te nagyon szeretnéd ráhúzni az ateizmusra azt az elképzelést, mint ha valami egységes dolog lenne, mint valami vallás, pedig nem az."
    ELVILEG lehet, hogy nem, de amikor a gyakorlatban találkozom vele és vitatkozom a benne hívőkkel, mindig ugyanazok a sztereotip vádak jönnek elő Istenről, Bibliáról, Jézusról, apostolokról, egyházról, annak történelméről stb., az érvrendszer pedig szintén közös: evolucionizmus, különböző filozófiák, történelmi példák és tagadás minden irányból, nem, nem és nem. Az eszmerendszer és az indokok a legritkább esetben térnek el, hiszen sokkal egyszerűbb egy filozófus által kreált indokot előrántani és bizonygatni, mint saját verzióval állni elő, védeni, csiszolgatni stb. Eddig akivel beszéltem, vitáztam javarészt az iskolai tanulmányaiból kapott evolucionizmusából, egyháztörténelmi ismereteiből ill. más, közkeletű forrásból építkezett, 'exkluzív' ateizmussal még nem futottam össze.
    "Az ateizmus pontosan annyit jelent, amennyi a szó jelentése, és ez sokkal kevesebb, mint amit beleképzelsz."
    Ehhez képest a veled, pszichóval, directtel és erősen zölddel folytatott vitámból lassan egy kisebb könyvet lehetne nyomtatni, úgyhogy nem úgy tűnik, hogy az ateizmus tárháza szegény és kicsi lenne, nem? :P És akkor még nem is említettük a topik többi beszélgetését.

    "Jaja, darwinista állatok, arra vagyunk predesztinálva :D . (Ezt a sok bornírt fasságot most a vita kedvéért írod ide, vagy tényleg így működik a gondolkodásod?)"
    Idézőjelben írtam az állatot, bár látva Hitler, Sztálin és a többi istentelen vezetőt azt kell mondjam, valóban eljuthat az ember egy elállatiasult szintre. És mivel az ember bűnös állapotban születik, ezért ha nincs erkölcsre nevelve, a szeretet, hit nincs kibontva bennük, hanem szabadjára van hagyva, akkor bizony elég csúnya dolgokra lesz képes felnőttkorában. Sőt, még ha jól is van nevelve, de az ateizmus vagy hamis vallások valamelyik ága befészkeli magát a szívébe (ld. Hitler) akkor is. És még az állatnál is rosszabbá válik az ember. Csodálkozom, hogy ez nem egyértelmű a számodra.

    NÉZZ CSAK SZÉT! Amióta a pénz az isten, a hit, a szeretet pedig kihalófélben van az emberek közül, hogy néznek ki a társadalmak?! Mint a farkasok, úgy viselkednek az emberek! Romániában tavaly volt egy baleset, egy terepjáró felborult. Az emberek odamentek és elkezdték lehúzni a még mozgó áldozatokról a bundákat és ékszereket!
    Nekem is volt balesetem, ittasan kijött elém egy sofőr, beleszálltam, 180°-ban megpördültem, kivágódtak a légzsákok, totálkáros lett a kocsi. SENKI NEM ÁLLT MEG, pedig jópáran voltak utánam.
    Tele vannak az emberek közömbösséggel, agresszivitással, szexizmussal és még lehetne sorolni, hát hol élsz te, szatyorban?!?!?!
    A XIX. századi romantikának vége, eljött az aratás ideje, amikoris az ateizmus, önimádat, pénzimádat stb. által vetett magokból kikelő növények termését lehet aratni!!!
    'Csodás' termés várható, bárhová nézel, és ezt te " bornírt fasságok"-nak nevezed?!?!?! :W :W :W

    "(Amúgy jól érzem a fenyegetést, hogy veszélben az életem, amit csak úgy tudok rendbehozni, ha én is elkezdek beszélgetni a saját láthatatlan barátommal a mennyben? :D )"
    Igen.

  • Peethy

    őstag

    válasz cucka #12292 üzenetére

    Csupa olyan dolgot kérdezel, amiről nem sokat tudunk, de megpróbálok válaszolni néhány kérdésedre, pár éve engem is foglalkozhattak. Alapvetően a Zsidókhoz írt levél foglalkozik azzal, amiről te írsz: vajon mi lesz azoknak az üdvösségükkel, akikhez nem jutott el az örömhír? A válasz az, hogy számukra a lelkiismeret, és a humánum törvénye jelent mércét. Ugyanis vannak közös emberi értékeink (ne ölj, ne lopj, segítsd a nyomorultat, stb.), ami alapján egy vadember is el tudja dönteni rólad, hogy jó vagy-e vagy sem. Nyilván aki hallotta az örömhírt, már nem szorul efféle okoskodásokra, hiszen ő már döntéshelyzet elé van állítva. Nem tudunk erről részleteket, mindössze annyit tudok mondani, amit hiszek is: Isten igazságosan ítél majd.

    És az is számít, hogy milyen ember vagy. Erre biztosíték az alábbi szakasz:

    Azt pedig, hogy ki mit épít erre az alapra: aranyat, ezüstöt, drágakövet, fát, szénát, szalmát; az a nap fogja világossá tenni, mivel tűzben jelenik meg, és akkor mindenkinek a munkája nyilvánvalóvá lesz; és hogy kinek mit ér a munkája, azt a tűz fogja kipróbálni. Ha valakinek a munkája, amelyet ráépített, megmarad, jutalmat fog kapni; de ha valakinek a munkája megég, kárt vall. Ő maga megmenekül ugyan, de úgy, mint aki tűzön ment át.
    1Kor. 3,12-15

    Tehát nem csupán fekete-fehér történetről van szó.

    Hát a Biblia szövege sem változott sokat az utóbbi 1500 évben, a most kifogásolt hiányosságok ezer éve is benne voltak, gondolom innen világos, hogy az ellenérvek száma is korlátos.

    Ha gondolod, a Bibliából levezetheted azt is, hogy meg kell ölni mindenkit, aki nem zsidó. De azt is levezetheted, hogy minden zsidót kell megölni (ld. 19. század). De gyakorlatilag levezethetsz belőle bármit... mint minden másik vallás könyvéből is. Nem ettől lesz helyes.

    Már írtam korábban ebben a topikban más embernek: mutass egyetlen egy olyan történelmi időszakot, ahol a vallások pozitív hatással bírtak a társadalomra és amiben a vallásnak köszönhetően az embereknek jobb életük volt, mint most. Egyet mutass.

    Európa és az USA felemelkedése a kereszténységnek köszönhető. Az a jólét, amiben élsz, mind keresztény alapokra épül, akármennyire is tagadod az Isten létezését. Máskülönben hozzáteszem, hogy Isten célja a kereszttel nem egyfajta jóléti társadalom megteremtése volt.

  • hallari

    tag

    válasz cucka #12292 üzenetére

    Részemről befejezném, mert sok mindent félreértesz, vagy félremagyarázol (mint az az ominózus népirtás dolog is volt). Ilyet pl. sehol nem írtam: "2. Elég jó embernek lenni, mert Isten igazságosan ítél". Az, hogy a szívbe be van írva a törvény, nem azt jelenti, hogy elég jónak lenni, hanem azt, hogy mindenki tudja, mikor vétkezik. Mert senki nem tökéletes. Az Ószövetségben is ezért kellett az áldozat, hogy a bűnöket befedezze, ezt tette Kr. szükségtelenné. Tovább nem is magyarázom, mert te szándékosan ferdíted el a dolgokat és nem akarod a lényegét megérteni. Ha Dawkins tanítványa vagy, akkor ez van. További szép napot.

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #12547 üzenetére

    A kereszténységről sokat mond a mártírság, mert van más út. Bonhoeffer megtehette volna, hogy nem lép fel a nácizmussal szemben, mint ahogyan sokan nem tették. Zimányi József megtehette volna, hogy szó nélkül tűri a kereszténység, a keresztények gyalázását a sztálini időkben, de nem tette... Az Istentől vezérelt lelkiismeretük nem engedte, hogy hallgassanak. Szerintem ez többről szól, mint a nácizmus és a sztálinizmus rémtetteiről...

    A másik: Amiért ez előkerült, az nem öncélú. Egy vitából nem szabad kiragadni egy momentumot. Nem azért említettük, hogy dicsekedjünk ezekkel, hanem példák arra, hogy a náci és kommunista hatalom üldözte a kereszténységet is, és meghurcoltak azért csupán embereket, mert keresztény hitben élték életüket.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #12551 üzenetére

    Én, és szvsz a társaim is igyekeztek nem meglovagolni azt a gondolatot, hogyha az ember annyira értékesnek tart valamit, hogy képes az életét is feláldozni érte, akkor legalább érdemes megvizsgálni. Sehol nem önigazolásként esett szó erről, sokkal inkább "száraz" tényként, hogy a múlt rendszer nagyon is kemény volt... persze nem csak a keresztényekkel. A mártírság mindig erőteljes üzenet. Anno kemény római katonák lettek hívőkké a keresztények mártírhalálát látva. A keresztények vére magvetés, hangzott anno a mondás.

    De még egyszer, nem az a cél vezérelt, hogy ezzel igazoljak bármit is... illetve egy dolgot igen, hogy anno üldöztek embereket, közösségeket csak azért, mert keresztények voltak...
    és üldöznek ma is. És ezek sokat elárulnak az elnyomó rezsimről, a néma ajkakról a fejlett világban, de leginkább azokról, akik mindezt felvállalják. Tiszteletem az életüket kockáztató oknyomozó újságíróké, a háborús övezetben munkálkodó humanitárius munkásoké, a Tibet függetlenségéért harcolóké... és a hitüket felvállaló keresztényekért is...Tény, hogy hitéért ma sok keresztény (közösség) van egzisztenciális vagy esetenként életveszélyben... A magyarázkodást itt befejezem.
    Ha találsz más igazolást, akkor kérlek linkeld be.. és megkövetlek...

    www.refujvaros.hu

  • fordfairlane

    veterán

    válasz cucka #12613 üzenetére

    Ez a "spiritualitás az ember lényege" kijelentés nagyon jól hangzik, csak sajnos értelmetlen :) . Mondjuk úgy lehetne mondani, hogy az ember hajlamos keresni a spiritualitást.

    Szerintem meg a "hajlamos" az értelmetlen, amikor alapvető emberi vonásról, meghatározó társadalmi jelenségről beszélünk

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz cucka #12619 üzenetére

    És azt honnan tudjuk, hogy a spiritualitás alapvető emberi vonás, nem pedig tanult dolog, úgy, mint mondjuk az angolvécé használata?

    Azért gondolom ezt, mert az emberiség egész történelmén végigvonul, és ma is számos megnyilvánulását látni. A vallások fejlődése is régre tekint vissza, ami pedig a mai, felvilágosultnak tekinthető, vagy mondható korszakot illeti, számos újhullámos vallás mellett ide sorolom a dogmatikus eszméket, az asztrológiát, a természetgyógyászat számos válfaját, a különféle babonákat, a sorozatban gyártott különféle összeesküvés elméleteket is.

    Látszik, hogy az emberek, illetve az emberiség válaszokat keres, és legyártja őket, ha nem találja meg a tudományban. Számomra ezek a dolgok korszaktól függő, de ugyanannak az emberi attitűdnek a különféle megnyilvánulási formái.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Noddy

    senior tag

    válasz cucka #12644 üzenetére

    "Ez elképzelhető, sőt, így első ránézésre egész hihető"

    Akkor ha az evolúció tényleg létező dolog, az ateisták ki fognak szelektálódni? :U

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • morhange

    tag

    válasz cucka #12649 üzenetére

    Na éppen ez az, ha nem tudod mérni, akkor hogy bizonyítod? Ott van, vagy inkább volt Einsteint elmélete a fénysebességről, az is megdőlt állítólag és ennél a témánál a kérdés még mindig nyitott, mihez képest nem lehet a fénynél gyorsabb valami? Fénysebességet mihez képest mérünk? Földhöz képest? A föld is halad adott sebességgel a Nap körül, a Nap is halad.

    A Nap sebessége:
    Sebesség 217 km/s a Tejútrendszer középpontjához képest, 20 km/s a szomszédos csillagokhoz képest. Akkor a fénysebesség mihez képest fénysebesség? A Föld körül keringett a Nap egészen Galileiig, aki új viszonyítási alapot adott. Lehet, hogy egy bolygóhoz képest a Föld fénysebességgel távolodik, akkor tessék, máris elértük a fénysebességet, lehet meg is haladtuk azt.

    Nem a linket kell kommentálni, hanem a tartalmat, persze ha az origora vagy indexre mutatna, biztos jobban mutatna ;)

    (#12651) Psych0 Ha van egy edényem ami 5 éves és azt mondom, hogy nincs más, régebbi edényem, akkor ez egy állítás, de ha találok egy régebbi edényt, akkor állítást, nyer, hogy van régebbi edényem, és amit eddig állítottam, hogy nincs, az innentől kezdve hamisnak bizonyul. Az időskálát használó kutatások érdekesek.

    [ Szerkesztve ]

  • Noddy

    senior tag

    válasz cucka #12654 üzenetére

    Örülök, hogy látod, hogy nincs egyenlőségjel a természetes szelekció és az evolúció között.
    A biológus társadalomban van egy alap amire építkezni kell ez az evolúció, csak az a gond az egésszel, hogy az evolúció biológián kívül az összes többi terület megáll enélkül az alap nélkül, nem szükséges hozzá, nincs következménye (de az utóbbi időben ezt is inkább rendszerbiológiának hívják, nem teljes az átfedés, de kb. hasonló problémákon dolgoznak). Tehát ennyire fontos dolog az evolúció és ekkora a jelentősége... mint szakmabeli nem tudom megrendíthetetlen tényként kezelni azt ami nem az.

    Nem is gondolnád hány ember elvégzi a teológiát úgy hogy nem hisz se a Bibliában, se Istenben és még képes prédikálni is róla...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz cucka #12989 üzenetére

    Egy kis kiegészítés:

    Az élet keletkezésének mechanizmusáról a "racionális" tudomány se mond semmit. Az élet térnyeréséről a földön már talán.

    Az teremtett világ mond valamit a tervezőről.

    A tudomány se magyarázza az élet keletkezését, az hogy egy üstökös hozta máshonnan ugyan azt a problémát veti fel amit te is pedzegetel. Élettelenből élőt még senki nem hozott létre kísérleti körülmények között és amik vannak elméletek nem sok biztos alapjuk van, annyi hogy a Teremtőt kizárják.

    Cáfolható az evolúció és a nagy bumm elmélete? Nem.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz cucka #12995 üzenetére

    Még te magad sem hiszed el azt amit írtál.

    ........................"valószínűleg úgy nőtt meg, "

    Nincs rövid nyakú zsiráf csont váz!
    Nincs olyan, hogy a mostani hoz képest csak fele akkora vagy kétharmada lett volna!
    És a többi állat aki a zsiráf környezetében van,
    azok miért nem növesztettek akkora nyakat?
    Nem volt rá szükségük?
    Talán ők fára másztak?
    Vagy volt létrájuk?

    "Egyébként igen, nincs minden egyes növény, állat és gomba kialakulásának részleteire közvetlen bizonyíték, csak abból lehet dolgozni, amit a paleontológusok kiásnak a földből."

    Miért mit ástak ki?

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Noddy

    senior tag

    válasz cucka #13001 üzenetére

    De nem is cáfolja a teremtést.

    Például.
    - A világban törvények vannak, matematikai, fizikai, kémiai, biológiai törvények, szabályok.
    - Mindenható.
    - Idő és anyag felett áll.
    Szerintem nem erre gondoltál, de én igen... De kb ez is hasonló ahhoz, hogy mit mond a Nagy Bummról a világ: sok idő, véletlen és még több idő (javíts, ha többet mond róla) A kérdésed azért nem teljesen jó mert az ujjlenyomata alapján se tudsz valakit mérni, csak bizonyos dolgokat tudsz meg róla.

    Te Isten létét a felelősség, értelem, gondolkodás hárításának gondolod de ennek semmi alapja nincs... nem tudom honnan veszed. (pl. a hívő tudósokról már rengeteget beszéltünk itt)

    Az evo elméletnek pont az a titka, hogyha találnak egy oda nem illő leletet akkor gumi módjára arrébb húzzák az időskálát és azt mondják, hogy x millió évvel korábban vált el a közös őstől, vagy farönkön áthajózott a másik kontinensre... Folyamatosan alkalmazkodik a talált fosszíliákhoz és ehhez jó alapot nyújt a sok idő és a véletlen amin alapszik, ezért nem cáfolható. Ha meg figyeled mindig ez található az erről szóló cikkekben... Az ősrobbanásnál is ez látható folyamatosan korrigálják a sebességeket és időtartamokat a megtapasztalt dolgok függvényében. De ez így korrekt a részükről én nem akarom a kutatók munkáját semmibe venni (hiszen én is ezt csinálom), de emiatt elítélni a teremtést, Isten semmibe venni esetleg nevét gyalázni, kicsit meredek.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz cucka #13010 üzenetére

    Arra akartam kilyukadni a szénizotópos mondatommal, hogy
    melyikőtök írt nekik üzenetet, hogy tényleg annyi idő alatt bomlik le a szén izotóp?
    Vagy megkértétek-e hogy mutassák be, hogy tényleg annyi idő?

    Gondolom, hogy nem.
    Mégis valószínűnek tartom, hogy elhiszitek nekik.
    (Mármint, hogy tényleg annyi idő alatt bomlik le.)

    És ez a fajta hit, hogy nem láttad a szemeddel,
    hogy tényleg annyi idő alatt bomlik-e le az izotóp,
    Szerintem nem nevezhető szkeptikusságnak.
    Vagy igen, mert ezt a folyamatot végignézni, kicsit meredek lenne.
    Szerintem.
    Egyébként nem tudom, hogy
    hány év alatt bomlanak le a különböző izotópok.

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Noddy

    senior tag

    válasz cucka #13025 üzenetére

    "Ha a teremtőt belevennék az egyenletbe, akkor az sértené a tudományos módszert, ami magyarra fordítva azt jelentené, hogy értelmetlen lenne - egy teremtővel bármilyen, eddig megválaszolatlan kérdést meg lehet válaszolni, de semmit sem lehet megérteni."

    Pl. az hogy Isten úgy hozta létre az atomot, hogy az elektronokból, protonokból és neutronokból áll, az hol teszi értelmetlenné annak vizsgálatát, és hol sérti a tudományos módszert?

    A többire is válaszolok, de mivel mindketten grafománok vagyunk jobb ha kérdésenként megyünk végig, mert exponenciálisan nő az irományok hossza :)

    [ Szerkesztve ]

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • DrGonzo22

    őstag

    válasz cucka #13039 üzenetére

    Sőt, kérdés, hogy eddig el lehet-e egyáltalán jutni. Amilyen istenfogalmakkal eddig találkoztam, azok vagy önellentmondásosak, vagy semmitmondó, teljességgel üres, jelentés nélküli szófordulatok voltak...

  • Noddy

    senior tag

    válasz cucka #13039 üzenetére

    A definícióid önkényesek és persze, hogy a saját rendszeredben logikus.
    Ha nem te szabnád meg a definíciót és a rendszert már más lenne a helyzet, de te a materializmus és tudomány nevében ezt kisajátítod (nem tudom milyen alapon :) ), de ezt elfogadom. Csak így tudod értelmezni a világot, másképp összeomlana a világképed.
    Persze tőlem megtagadod a saját világkép és logikai rendszer felépítését mert az a tiéddel nem kompatibilis...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Noddy

    senior tag

    válasz cucka #13065 üzenetére

    Ezért nem is válaszoltál a kérdésemre, hogy ha Isten úgy teremtette meg az anyagot ahogy ismerjük (kifejtettem) az miben csorbítja a megismerést. Mert a te érved az az volt, hogy Isten léte nélkülözi a rációt és a tudományosságot ezért nem lehet a tudományos elmélet alapja, de kérdésre mégse válaszoltál, mert arra válasz szerinted is az, hogy Isten léte semmiben nem csorbítja a megismerést (tudományt).

    Az ID (bár én a teremtés kutatást jobban szeretem) is ugyanazokat az eszközöket használja: fotométer, mikroszkóp, spektrométer, stb... Vagy te mit értesz tud. eszközökön?

    Ahogy korábban leírtam a hit a racionalitást nem mellőzi, ezt te állítod. A logikai menetemet korábban olvashattad.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #13086 üzenetére

    A hit alapja nem irracionális. max akkor, ha te az alapján határozod meg a racionálist, amit meg tudsz érteni... de ez elég szubjektív.
    Van egy elképzelésed, hogy itt millió szubjektív istenke létezik millió agyament keresztény életében...
    ez is tévedés,
    Noddy, JJános és még sok más hívő ember Istene ugyanaz az Isten... és nem különbözik egymástól... Max annyira, mint ahogy több tanú ugyanazt az eseményt a saját szemszögéből képes leírni... Attól, hogy vannak eltérések, attól még szemtanúk hiteles bizonyságai...Mi, az érintettek ebben egyetértünk. Te, aki ezt nem érzékeled, vitatód... de ez ettől még igaz.
    Hála Istennek nem attól igaz valami, hogy te úgy tekintesz rá...

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz cucka #13086 üzenetére

    Megint jössz ezzel, hogy a hit kizárja a racionalitást, de megint leírom, nem. Nem zárja ki. A te világnézetedben a véletlen, és "és nem tudjuk pontosan de nagy valószínűséggel" is egy olyan változó amivel nem lehet mit kezdeni. És ez is egy világ nézet semmivel se különb mint a teremtéssel kapcsolatos világnézet. A tudományos élet nem független a világnézetektől ezzel kapcsolatban érdemes olvasnod tudománytörténetet, hogy melyik időszakban melyik elmélet volt a divatos és ezek mind az emberi szubjektumoktól függtek. Csak hogy a saját területemről mondjak példát ilyen volt az epigenetika, egy időben sarlatánságnak vélték, ma pedig már vezető tudomány ág, ott is emberi érdekek miatt volt háttérbe szorítva.

    Egyetlen olyan felfedezést se tudok ami az ID alapján fedeztek volna fel. De olyat se ami a véletlen és a "csak úgy lett" kutatása alapján fedeztek volna fel. Minden felfedezés a már korábban ismert tények, bizonyítékok felhasználásával történt. De ez nem mond ellent se a teremtésnek, se az ateista tudománynak. A tudományos világ tényekkel foglalkozik, nem a véletlennel.

    Az utolsó bejegyzésed pedig a saját véleményed, semmi alapja nincs. A hit nem mellőzi a racionalitást, mert csak neked irracionális. Honnan veszed, hogy a hit alapja irracionális, ezt is csak te találtad ki, a te fejecskédben él. Beszélgess még hívő emberekkel. Attól, hogy te valamit te irracionálisnak vélsz, feltételezel még nem az.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák