Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz solena #1203 üzenetére

    Ha visszakeresed a hsz-aim, akkor láthatod, hogy korábban teljesen használhatatlannak tartottam a Revell akrilokat. Bár akkor még minden akrilt a tipikus sima alkoholos akril hígítóval próbáltam ki (IPA, víz, glicerin 1:2 arányban, glicerin csak pár csepp). Azzal tényleg használhatatlan. Tolod bele a hígítót, nem történik semmi. Aztán egy plusz csepp, és szétfolyik az egész. Viszont nemrégiben végigpróbálgattam a nálam levő festékek kb mindegyikét észteres hígítóval (észter, IPA 1:5 arányban). Sok minden megváltozott. A Revell matt fehér pl hitelenjében az egyik legszebben fújható festék lett. Gyönyörű sima, tömör feluletet ad így. Nem folyik szét, nem pókhálósodik, nem szárad rá a tűre. Hígítási arányt nem tudok mondani. Konkrétan az eredeti hígítója már nagyrészt kipárolgott belőle, szóval a méznél is sűrűbb, ami a tégelyben van. Addig hígítom, amíg jónak nem találom az állagát. Fújni 2 bar környékén fújtam. Egyébként makett mellé csomagolt példány. Nem tudom a tégelyén kívül különbözik-e bármiben is az egyedileg csomagolttól.

    Egyébként a fent írt észteres keverék elég jó dolog. Bedöglöttnek hitt 2x éves Model Mastereket tudtam vele újjáéleszteni. Az enamelek egyébként kb mindengyike hígítható vele. Némileg eltér így a viselkedésük a lakkbenzines hígítástól (a gyári enamel hígítók szinte kivétel nélkül különféle szinten finomított lakkbenzinek. Pár meg tisztított terpentin, amelyekből az összes gyantamaradványt eltávolították.) A Gunze észteres hígítója pont ugyanez az észter + IPA keverék. A levelling thinnerben van valami adalék, de nem tudom mi. Ahogy arra sem tudtam még rájönni, hogy mit lehet retarderként használni hozzá. Glicerint és glikolt nem viseli el az észter. Alkoholos hígítókban ezeket használják retardernek és flow improvernek.

Új hozzászólás Aktív témák