Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz Speeedfire #887 üzenetére

    Ha ez az első maketted, és szeretnéd szépen megépíteni, akkor neked is azt javaslom, mint bárki hasonló cipőben járónak: ne élesben próbálj ki semmit sem! Ha van egy halom nem használt CD tokod, azokon pl nagyon jól lehet gyakorolni a technikák jó részét. Mondjuk a makettragasztók nem nagyon fogják. Vagy kimész egy régiségvásárra, sokszor ott is lehet találni mindenféle félbehagyott vagy rontott maketteket. Nem kell megijedni tőlük, nem az a cél velük, hogy tökéletesek legyenek. De pl egy 1/35-ös harckocsin szinte bármit kipróbálhatsz, majdhogynem élőben (3k körül már kapni ilyesmit). Esetleg beszerezni egy akármilyen Revell Model Set-et. 3000-3700 HUF-ot megérhet tanulómakettnek. Mondjuk tipikusan hajók, helikopterek, repülőgépek a kisebb méretarányokból (1:1200-as hajók, 1:144-es repülőgépek, helikopterek, 1:72-es légcsavaros repülőgépek). De a lényege, ami miatt ezek megérhetik: van melléjük csomagolva egy Contacta Professional Mini, három festék és egy ecset. Ezek önmagukban ~3200 HUF-ot tesznek ki. Vannak egyébként nagyobb méretarányúak is, de azok már általában jóval drágábbak. Bár általában eggyel több festék tartozik hozzájuk, ami +600 HUF lenne külön. Akadnak autók is közöttük, de 7-9k közötti áron.

    Ezzel mondjuk lehet gyakorloni a matricázást bőséggel... És egyben meg is utáltathatja veled. (OK én vagyok a hülye, hogy elkezdtem ezeket nézegetni. Ez instant buy-nak tűnik számomra. Csak a vérkommersz matricakészlet zavar. Miért nem lehet Silver Kings, mint az eredeti (és mai napig egyik legjobb 72-es Rhino, hiába 1979-es szerszám) Monogram készlet? Túl egyedi lenne, nem eléggé elcsépelt?

Új hozzászólás Aktív témák