Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stmiklosi

    tag

    válasz Laca0 #2767 üzenetére

    Szevasz!

    Nekem magánvéleményem van a "köznép" ismereteiről és hiszékenységéről, de nem teljesen ők tehetnek róla.
    Csak egy példa: 5,1 erősítő összesen 50W (1*40+4*2,5) teljesítménnyel.
    És mi a tápegysége? Még nem kapcsolóüzemű, egy 16W-os trafó!
    10 centis hangszóró: ma 100W, az "én időmben" a 25centis volt 15W, ma erre mondanának 800W. de mit is? PMPO-t. Hogy mi a PMPO? Érdemes utánanézni...
    Ha a TV-ket nézed, 1 éve még volt HD, meg full HD a boltokban. Már ez is jelzi, nem ugyanaz a kettő, de a különbség ma is megvan, nem véletlen, hogy nem mondják meg, miben is adnak.
    Még egy: a felbontás (majdnem) mindegy, ha műholdas adásról beszélünk, a BITRÁTA az, ami érdekes.
    Ha bárhol meg tudod jeleníteni TV-den a felbontást, az csak annyit jelent, hogy az eredeti anyagnak ennyi volt a felbontása, hogy mennyire tömörítették? Az a bitrátából derül ki, de abból sem "rendesen"..
    Mert a bitráta is változik dinamikusan, elosztva az ott lévő csatornák között.
    Egy SD adás átlagosan a UPC-nél 380-500 közé esik, egy HD 950-1200 között van. De tudok venni az ASTRÁRÓL 150-es bitrátájú ingyenes adást, ott persze senki nem reklamálhat, még ez is belefér.
    Még tán annyit, hogy ha az SD adások tökéletesen jönnek is, az nem biztos, hogy elég a HD adásokhoz, azoknak nagyobb jelerősség kell, határesetben SD jön, HD nem. Tudok úgy mozdítani a tükrön, hogy eltünik a HD.
    Én kb. ennyit tudok a dolgokról.
    Üdv: StMiklos

    Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

Új hozzászólás Aktív témák