Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszif

    csendes tag

    Üdv!

    Van egy ilyen konfigom: Asus m2n-e; x2 5200+ 2x1Mb windsor@2976MHz; hd3870 x2 OC; 2x2Gb Geil BD. 800MHz CL5.
    A mostani beállításokkal stabil és hűvös a rendszer, de 3000MHz felett valamiért kékhalál az eredmény.
    Memoria biosban alapbeállítás azaz auto,viszont a proci viszi magával a memóriát és ez nem tetszik! A memoriákhoz nem értek:(
    A kérdéseim a következők:
    Meg lehet oldani hogy a memória ne lépje tül az 1000MHz-et miközben a proci 3k felett megy?
    Meddig kell elmennem hogy ki tudjam hajtani a videokarit?
    Az alaplappal van valakinek komolyabb ismeretsége?Konkrétan a memoria beállítások érdekelnének, sok a lehetőség és nincs kedvem ujjat venni!

    "Ne esküdj! Nem hiszek! Tudom, becsapsz te is Ne átkozz! Nem félek! A bosszú majd felvidít..."

  • szaszif

    csendes tag

    válasz Pero #8933 üzenetére

    1,28V ez is automatikus, nem akartam piszkálni amíg nincs hűtés.
    Manuálisan beállítva(biosban) nem indul a lap, mind1 mit állítok.Gyanus a táp, csak 450W.
    JH-F3 revision cpuz szerint, és a stepping értéke is 3?
    Memoriát vissza vettem így most stabilnak tünik,a proci most 3024MHz és nincs kékhalál.

    [ Szerkesztve ]

    "Ne esküdj! Nem hiszek! Tudom, becsapsz te is Ne átkozz! Nem félek! A bosszú majd felvidít..."

  • szaszif

    csendes tag

    válasz Pero #8935 üzenetére

    Azt hiszem örülök hogy F3as!
    Jelenleg ott tartok hogy 2860MHz(ai tuning) a proci így is csak 1,232V feszt kap,ha minden alap akkor 1,2V.Cpuz-ben néha vissza esik 1,2V illetve 1,164V.Ha manuálisan állítom a feszt, nem indul el az alaplap.A hűtő gyári, de így is max 57fok, amit kinéztem az egy Zalman CNPS 7500.
    Ötlet, hogy miért ilyen kicsi a fesz és miért nem tudom állítani?
    Táp vagy alaplap, szerintem.

    "Ne esküdj! Nem hiszek! Tudom, becsapsz te is Ne átkozz! Nem félek! A bosszú majd felvidít..."

  • szaszif

    csendes tag

    válasz Pero #8937 üzenetére

    A hűtőt már eldöntöttem, nem hinném h a coolermaster sokkal hatékonyabb lenne és nem is tetszik.
    Nos,sikerült elindítanom 1,3Von,de a vista a végtelenségig töltögette volna magát, ha hagyom.Vagy ez a helyzet vagy pedig el sem indul az alaplap.Kézzel próbálkoztam először,lehet a kis fesz miatt nem bírja a proci, viszont valami gond lehet ha 1.325ön a vista 5percig tölt azán csinál egy kékhalált mindezt alap órajelen.Sajna mindkét lehetőség bent maradt!:(
    4976MHz-en terhelten a max 57fok,ez főlé nem ment,de nem stabil és nagyob fesszel a vista nem megy csak vánszorog.Biost még nem frissítettem, nincs flopi.A kari elég falánk kell neki a két csati és abbol egynek 8pinesnek kell lenie, ez már 300w,de nem vesz fel ennyit.Neten keresgélve láttam hogy egy teljes konfig 3870x2 vel kb330wot eszik,tehát maradt 120w.Elvileg elégnek kellene lenni,de nem biztos.
    Így maradt az alaplap,de nem hinném hogy csak az enyé lenne bugos.A neten nem találkoztam hasonló problémával,ezzel a lappal és procival a töbség 1.45V feszt és 3GHz környéki órajelet ért el,

    "Ne esküdj! Nem hiszek! Tudom, becsapsz te is Ne átkozz! Nem félek! A bosszú majd felvidít..."

  • szaszif

    csendes tag

    válasz Pero #8939 üzenetére

    A lapról itt mindent kideríthetsz.
    Próbálkoztam kicsit, 3Ghz-n 1,4-1,4625feszekkel(mem.667),de egyik sem stabil.Feljebb nem mentem, mert még nincs hűtő.Az orthos használtam, amég futott a proci max 60fokig ment.A legjobb eredmény eddig: 2976MHz 1,45V-on(memória 800on és 1.9fesz) 12min22s.A többi 2perc alatti eredmény.
    Az EZflash jó lenne ha lenne fat partícióm, egyébként biosból kell indítani.Win alatt az asus update(ezt használtam)van ami a rom ellenörzésekor hibát észlel, de frisíti a biost.
    Azthiszem egyenlőre ennyi volt, ha meg lesz a hűtő folytatom.
    A memoriánál milyen lehetőségeim vannak, van kismillió beállítás, de nem tudom mit lehet kihozni belőlük és hogy hogyan?
    A vistám megsinylette a próbálkozásaim. :(

    "Ne esküdj! Nem hiszek! Tudom, becsapsz te is Ne átkozz! Nem félek! A bosszú majd felvidít..."

Új hozzászólás Aktív témák