Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Hello!
    Nos, talán itt kapok egy jó, számomra is érthető választ...
    Adva van egy TP-Link TL-1043 ND routerem, /2011.08.-ban vettem, azaz V.1.-es/ de szolgáltatót szeretnék váltani, mikrós netről /4 megabit/ mobilinternetre /korlátlan sebesség és adat/. A gond ott van, hogy a szolgáltatótól úgy néz ki csak modemet kaphatok, routert nem. Ráadásul olyan modemet akarok venni, ami 150 Mbps-t tudja, mivel ez az elméleti maximum jelenleg... (de tudom, hogy nem fogja elérni, mivel a PC-m is csak 100-at tud sajnos, hiába a 300 megabites router és amúgy sem tudják az elméleti maximumot-azért elméleti...). A routeres topicban kaptam két javaslatot, az egyik az OpenWrt volt, a másik pedig CFW...
    De kétségeim vannak... a vargalex féle Open Wrt legutolsó verziója 1.1.7: 2013.01.28... , hogy fogja-e tudni a 4G FFD LTE modemet látni-kezelni... (boltos szerint a routerek 99%-ban nem működnek együtt a mobilnetes modemekkel, és szerinte szoftveresen nem okosítható fel, ha hardveresen nem tudja...).
    Nekem az kellene, hogy a router jól kezelje majd a 4G-s modemet, /ha egyáltalán.../ amit rá kell dugnom, illetve, hogy valóban van-e arra mód, hogy hub-bal megosztva az usb-t, még rá lehessen tenni hdd-t, ftp-s szerver eléréshez...(akár 2 Tb-ost...) Azaz nem ezt akarom megosztani, bár lehet az is jó lenne, hanem a pc kiiktatásával ftp-n elérve a távoli szerverem onnan hozzájutni fájlokhoz...
    Azt is olvastam, hogy ez a router hajlamos arra, hogy nem adja le a maximális sebességet, így adódik a kérdés, hogy ezek a szoftveres okosítások tudják-e ezt orvosolni? /LÁttam az összefoglalót, bele is nézegettem, de még nem igazodom ki, mert nagyon sok az infó... :) /
    Az ilyen linux-os és egyéb dolgokhoz abszolút nem konyítok... mindig is win-es gépem volt, azaz nem értek a programokhoz még kicsit sem, így tartok attól, hogy sokat fogok bénázni ezzel...

Új hozzászólás Aktív témák