Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz gery14 #1652 üzenetére

    Javaslom, hogy mielőtt kifakadsz a fórumokon ebben a témában, előtte olvass utána a wifi szabványoknak (g, N, AC), és az ilyen tapasztalatoknak! Magad és másokat is megkimélsz sok felesleges hsz-től...
    Csak itt helyben 1000szer ki lett tárgyalva (1043, 3600, openwrt, stb stb topicok...)

  • farkas-j

    őstag

    válasz gery14 #1652 üzenetére

    Anno írtam egy WiFi-s összefoglalót, abból beidézem a téged érntő részt:
    A legjobb (de a kábelezés miatt nehezebben kivitelezhető) megoldás, hogy elhelyezünk egy WiFi AP-t a lefedetlen helyen, és vezetékkel összekötjük a routerrel. Ez az AP fogja lefedni a holt teret.
    Erre a célra (AP-nak) akár egy másik közönséges WiFi router is megfelel. Ilyenkor ennek a kiegészítő routernek a WAN portját ne használjuk ha egységes alhálózatot szeretnénk. Ebben az esetben a segéd router egyik LAN portjába kötjük a fő router LAN portjából jövő kábelt. (Gyakorlatilag WiFi-s switch-ként használjuk a kiegészítő routert.) Mivel a kiegészítő routerben a WAN portot nem használjuk, azt célszerű Dynamic IP-re állítani. A segéd routerben a DHCP beállításoknál ki kell kapcsolni a DHCP szolgáltatást, mert az IP kiosztást a fő router fogja végezi. Ha ezt nem tesszük meg, összeakad a két router és működésképtelen lesz a hálózat! A LAN beállításoknál fix IP címet kell adni a segéd routernek, lehetőleg a fő router alhálózati tartományában. Ezt az IP címet a fő routerben le kell foglalni a segéd router számára a LAN-os MAC címe alapján. (Általában address reservation a menü neve). Ha ez esetleg nem lehetséges mert pl. nincs ilyen opció a fő routerben, akkor olyan IP címet kell választani a kiegészítő routernek, ami kívül esik a fő router DHCP tartományán. Erre azért van szükség, hogy a fő router még véletlenül se ossza ki a segéd router IP címet más eszköznek.
    Egy példa: ha a fő router IP címe 192.168.0.1 a DHCP tartománya 192.168.0.100 - 192.168.0.255 ebben az esetben a segéd routernek pl. adhatunk 192.168.0.2 -es IP címet.
    Adhatunk neki IP címet a 192.168.0.100 - 192.168.0.255 tartományban is, csak akkor le kell neki foglalni a MAC címe alapján ezt az IP címet a fő routerben, nehogy más eszköz kapja ezt meg. Én ez utóbbi megoldást javaslom, ugyanis találkoztam már olyan esettel, hogy ha a segéd router IP címét nem a fő router DHCP IP tartományából adtam meg, akkor elérhetetlen volt a hálózaton a segéd router konfigurációs felülete.
    A két router WiFi csatornáit úgy kell megválasztani, hogy ne azonos csatornán legyenek, mert akkor zavarják egymást, csökken a sávszélesség (sebesség). Arra is ügyelni kell, hogy a környező idegen WiFi csatornákkal se ütközzenek.

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák