Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S_Gaming

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Kicsit hosszú lesz és leírom a vásárlás célját is, mert a döntésben nagy szerepe van.

    Vettem az IPON-tól egy Inno3D GTX 1050 2 GB videokártyát. Eredetileg egy jobb kártyára (GTX 1060) gyűjtöttem, de közbejött egy realtime rendering verseny és azonnal kellett vennem vmi-t, ami még kijön a pénzemből.

    A kártya használata során folyamatosan összeomlik az alaplap BIOS-a, SSD nem elérhető, stb.

    A gond az, hogy a kártya berakása (múlt hét kedd) után a driver telepítésnél kezdte az első összeomlást, utána órákig jó volt, HOTS, Witcher 2 is ment kb. 1 órát. Tehát a kártya rendben van elvileg, ha megy a géppel. De egyre gyakrabban lelőtte az SSD-t, az ilyen alkalmak után percekig nem látta az SSD-t a gép. Később már a DVD-írót sem mindig.

    Win reinstall, CMOS reset, alkatrészek egyenkénti próbálgatása is meg volt a hétvégén, néha órákig ment, aztán 2 perc is elég volt neki az újabb crash-hez... buktam vele 6! napot a fejlesztésemből... :(

    Aztán vasárnap beállt egy végtelen boot loop-ba, elindul, leáll, visszakapcsolja magát, leáll... néha eljut addig, hogy képet adjon, akkor meg megpróbál belépni a BIOS-ba és ebbe bele is fagy. Jellemzően 1 mp-ig sem tudta magát bekapcsolva tartani (le a kalappal a táp előtt, túlélt egy teljes le-fel-le-fel-le-fel sorozatot, oszcillátornak is elment volna :D )

    Amikor visszatettem a régi kártyát, akkor egy BIOS recovery (DUAL BIOS) után rendben ment a gép. Az első ilyen után megörültem, hogy csak ez volt a gond és visszatettem az új kártyát. Azonnal beállt újra a végtelen boot loop, szóval megint vissza a régi kártya és nehezen, de rávettem a lapot egy újabb bios recovery-re. Hajnal 3-ig volt tesztelve a gép, rendben megy a régivel.

    A problémám az, hogy mindenképpen vennem kellene vmit, mert jelenleg Sapphire Radeon 6570 1 GB DDR3 van a gépben, ezzel semmi értékelhetőt nem fogok beadni. Ha a kártyát garanciába visszaküldöm, mire megkapom, a versenynek régen vége (a határidő 01.15). Ha erre a projectre nem tudom használni, nyilván nem vettem volna meg ezt, hanem vagy 1050 ti-re vagy 1060-ra gyűjtöttem volna tovább.

    És nem szeretnék beégni sem, hogy az IPON-nak visszaküldöm 14 napos elállással és jelzem nekik, hogy mi volt a gond, aztán választok egy másik kártyát és azzal sem fog menni, mert mondjuk az alaplapom nem szereti vagy a BIOS nem 100-as (bár akkor ezzel sem menne).

    Plusz adalék, hogy köv fizetés jön 20-a körül, innen néztem ki monitort is (a jelenlegi nem full hd-s és követelmény a beadásnál ez a felbontás), lehet hogy így hozzá tudnék dobni egy kicsit és beleférne a 1050 ti 4 GB és a két termék együtt jöhetne, legalább egy postát megspórolnék. Viszont ma olyan tanácsot kaptam egy ismerőstől, hogy a bizonytalan működés miatt lehet, hogy egy RX560-al jobban járnék.

    Ismétlem a kártya, amikor megy, teljesen korrektül működik, de a gép egyre több hibát produkált. Ezzel a kártyával nem akarok tovább próbálkozni, mert a lap LGA 1155-ös, tehát ha megdöglik, nagyon nehezen tudok szerezni másikat. Most a legfontosabb, hogy tudjak dolgozni, 20.-ig még talán ki tudom húzni, hogy csak a modelleket csinálom, de utána kell a bevilágításhoz egy normális kártya. A régi config évekig jól ment és most is rendben megy a recovery óta.

    Hőmérsékletek rendben vannak, GTX 1050: 23, SSD: 28, CPU: 30-35.

    A kérdés, hogy valaki találkozott már ilyen jellegű problémával?
    És mit vennétek ilyen helyzetben?

    Előre is köszi és bocsi, hogy hosszú voltam! :)

    Config

    Alaplap: Gigabyte B75m-D3H DUAL BIOS
    CPU: Intel i5-3470 3.2 Ghz
    RAM: 20 GB DDR3 (2x8 GB kit, 4 GB single)
    Táp: Chieftec iARENA 450 W
    HDD: WDC 500 Gb
    SSD: Kingston SUV400 240 GB
    Hangkártya: SB live PCI
    OS: Windows 10 Education eredeti

    régi GPU: Sapphire Radeon HD6570 1 GB DDR3
    új GPU: Inno3D GeForce GTX 1050 2 GB GDDR5

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz subaruwrc #10001 üzenetére

    Köszönöm a választ!

    A tápot javasolták mások is, de ez egy 450 W-os táp, amiről semmi extra nem megy, 1 HDD, 1 SSD, 1 System Fan van mindössze, de volt a kártya tesztelve úgyis, hogy le volt húzva minden, az eredmény ugyanaz, 6 nap ilyen próbálgatásokkal telt el. Eleinte nem volt boot loop, azt már az utolsó napon csinálta, akkor adtam fel. A lap LGA 1155-ös, nehezen tudok ilyet szerezni, ha ebbe beledöglik és most a versenyhez kritikus, hogy meg legyen legalább a gép.

    A tápot (és a gép nagy részét) 2013 augusztusában vettem újonnan.

    Az új kártya 75 W-ot eszik a hivatalos leírás szerint, 400 W-os tápra van szüksége:

    http://www.inno3d.com/products_detail.php?refid=274

    A mostani kártyám 60 W-ot eszik és szintén 400 W-os tápra van szüksége.

    A gépet játékfejlesztésre használom, most nyáron lightmap beégetést csinált, ez minden alkalommal több órás meló, a terhelésről némi adat:

    CPU: huzamosabb ideig mind a 4 mag 100 %-on ment, a hőmérsékletek is felszöktek a gyárilag előírt 60 fokra (üresjáratban 25-35), természetesen volt hangja rendesen a ventiknek is, de stabil maradt a gép, még film is ment mellette a másik monitoron. (két monitor van a régi kártyán, az újra egyelőre csak egyet tudtam kötni)
    RAM: 70-80%-ban volt kihasználva a 20 GB RAM, szal dolgozott rendesen.

    Ezt hetekig toltam, mert a játék optimalizációját kellett kitesztelni erre az őskori kártyára.

    Olyan ismerősöm nincs, akihez el tudnám vinni a kártyát, szal jelenleg csak itthon tudom tesztelni a többiek tápjával, de azok szerintem kisebbek az enyémnél. Azért megpróbálom, de szerintem, ha a fentiekbe nem feküdt bele, akkor nagy gond nem lehet ott.

    A BIOS már érdekesebb kérdés, a bekarikázott F13 van nekem, de SATA és USB módosítás miatt nem láttam értelmét az update-nek. Kellene? Sőt én tartok az alaplap hibájától is kicsit.

    Ez van most:

    Edit: Jut eszembe nyáron még USB-s külső ventik is mennek róla (mármint engem hűtenek).

    Sőt rajztábla, kormány, midi keyboard, fényvezérlő is megy róla, ezekből az első kettő állandóan rá van kötve. Nyilván most a hétvégén minden le volt véve a teszt során.

    [ Szerkesztve ]

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz subaruwrc #10003 üzenetére

    Igen, közben mások is ezt javasolták, szal mindenképpen meg fogom próbálni. :)

    Edit: Memtest is volt a hétvégén, rendben vannak, elfelejtettem írni... :)

    Most már csak az a kérdés, hogy kockáztatok-e vele a verseny előtt vagy csak utána csinálom meg. A versenyre sok minden kész van, szal az a legfontosabb, hogy addig legyen gépem. Ha az alaplap kukás lesz, nehezen találok másikat (12.20-ig nincs is rá pénzem és még monitort is kell venni). És tegnap elég reménytelennek tűnt a végén a dolog, a 2. alkalommal már nagyon nehéz volt elérni a BIOS recovery-t.

    De abban az esetben csak 1 hónap múlva fog kiderülni, hogy jó-e a kártya (bár amíg ment a gép, jónak tűnt, nagyon magas fps-t hozott a mostanihoz képest) és hát nélküle igen szerény lesz amit beadok, de ezt majd kitalálom akkor.

    Jah közben meg van, hogy ipon-os kolléga vagy, tőletek jönne a monitor is. Bocsi, hogy ilyennel nyaggatlak, de elképzelhető hogy 20.-a környékén még 33390 lesz ennek az ára? Az IPS panel miatt nagyon remélem, hogy marad:

    https://ipon.hu/webshop/product/philips_240v5qdab_00/1348085

    Köszi az eddigi infókat! :)

    [ Szerkesztve ]

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz subaruwrc #10005 üzenetére

    Jah csak arra gondoltam, hátha tudod, hogy mikor jár le az akció.

    Köszi azért. :)

  • S_Gaming

    csendes újonc

    válasz HUN]Repa #10008 üzenetére

    Köszi, ki fogom próbálni, amint lesz rá lehetőségem. Először a BIOS-t fogom frissíteni, aztán ha az nem segít, jöhet a táp. De lehet most már mindenképpen megnézem a tápot, ha megy majd vele a kártya akkor is.

    Jelenleg úgy áll a story, hogy a verseny menjen le (01.15.), amihez még monitort kell venni, amellett úgysem marad pénz se tápra, se alaplapra. Addig meg harcolok, hogy a HD6570-en valahogy tartsam a framerate-et 30 felett, ami majd inkább full hd-n lesz gáz, most még 1280X1024-en lazán tartja. Kicsit kihívásnak is érzem most már, hogy mit tudok ennyiből kihozni. :D

Új hozzászólás Aktív témák