Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pí.Nandee

    csendes tag

    válasz margithid #4809 üzenetére

    Szerencsére még idősebben is meg lehet tanulni ;). Vannak olyan diákjaim akik 60, 70 évesen kezdtek bele, és egész jól haladnak. Ne add fel ;) Az internetnek hála mindenféle hobbival (is) kapcsolatban van angol facebook csoport. Én pl még tök régen beléptem Ausztrál, angol meg amerikai autós csoportokba is, és emiatt megtanultam csomó autós szlenget "ausztrál angolul". A sok kép és videó miatt, meg akkor is érdekes, ha amúgy nem is érted pontosan amit írnak. Próbáld meg kerülni a fordító használatát, és trenírozd az agyad, a siker nem marad el! :)

    Voltak olyan diákjaim akik 40 évesen döntöttek egyet, és el akartak költözni Ausztráliába, kellet nekik a nyelv és napi 5-6 órát angoloztak. Ők a rekorderek nálam, mert kb fél év alatt egy nagyon minimumról elértek egy kb középszintet. De nekik teljesen felborult az életük itthon, és menniük kellet, nem volt más választás, ez is "segített" nekik.

    Igazából a tévhit, hogy a fiatalok jól megtudnak tanulni angolul onnan jön, hogy nekik általában több idejük van, meg baromi sok számukra érdekes tartalom van a neten angolul, ami leköti őket.

    A nyelvtanulás = elhatározás + idő + kihívások a nyelvvel, ami rákényszerít hogy használd az agyad :)

Új hozzászólás Aktív témák