Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Hequila #1496 üzenetére

    italki.com – én itt találtam egy személyt, akivel sikerült barátságot kialakítani. Ez nagyon fontos, mert a kötelező tiszteletkörök után, ha kifullad a téma, akkor nem lesz miről beszélni. Neki nem az angol az anyanyelve, viszont folyékonyan beszél. Cserébe én magyarul tanítom őt.

    ConversationExchange.com – ez is olyan oldal, mint a legtöbb nyelvcsere oldal. Egy fejlett szűrő segítségével beállíthatod, hogy csak azokat listázza ki, akik időzónában, nemben*, tudásban, kontakt fajtája (Skype, face-to-face, chat, mailing) megfelelnek neked. Ha csak beszélgetni szeretnél és nem levelezni (ez a cél), érdemes az olyan opciósokat kihagyni a keresésből. Ha lehet, egyszerre küldd el húsz személynek a partnerfelkérést, mert jobb esetben egy fog szóba állni veled. Ugyanez a helyzet az italkin is. Sokan csak beregisztrálnak, de amikor ténylegesen párbeszédre kerülne sor, berezelnek.

    Ami fontos: a személyes infót alaposan töltsd ki és igyekezz érdekesnek látszani: kerüld a sablonos bemutatkozást. A profilkép olyan legyen, amit tényleg jónak tartasz, ami barátságos, mosolygós, jó körülmények között készül. Legtöbbször a profilkép és a leírás alapján dönt a többi felhasználó, hogy szóba áll-e veled, vagy sem.

    *a nemet külön kiemelném. Én kizárólag nőkre írok rá. Nem mintha társkeresőzni akarnék, de
    1. a nők komolyabban veszik a tanulási szándékot, nagyobb valószínűséggel írnak vissza, mint a férfiak
    2. férfi létemre nekem jobban esik egy nővel diskurálni, számomra érdekesebb. Idegen férfival mit dumáljak?

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák