Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exelsior24

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tegnap érkezett a futárral az új Speedport W 724V CI modem/router , és nagy nehezen sikerült is beüzemelni, ami hozzáteszem nem nálam volt a hiba, hanem a T-home-nál és az ő rákötésüknél.

    Tegnap nyitottam benne portot uTorrent-nek és működött is, viszont a legtöbb trackerre Gépnév nem található üzenetet kaptam. Olvastam itt hozzászólásokban firmware update-et és Google DNS használatát. Felhívtam a 1412-tőt és azt mondták, hogy nincs rá frissebb firmware, és ha van akkor automatikusan éjjel ráküldik minden modemre. (A jelenlegi verzió: 09021601.00.029 és kommentekből ítélve nem hinném hogy ez lenne a legfrissebb de nem segítettek ebben, esetleg később majd újra próbálkozok :F .)

    Tegnap este miközben állítgattam benne a portokat eldobta a netet és csak a reset + gyári visszaállítás segített. Az internet az visszajött az adatok megadása után, de portot nem nyitja meg most pedig ugyan úgy csinálom mint elsőre.
    Az nem lehetséges hogy a gyári visszaállítással egy régebbi firmware-re állt vissza, vagy ez hülyeség (bocs nem értek hozzá :F )?

    A másik dolog a Google DNS szerver , azt szépen megcsináltam, így már működik a torrent is nem kapom Gépnév nem található hibát, viszont így nem tudom elérni a modem/router IP címét és a beállításait, ezt nem lehet megoldani valahogyan hogy Google DNS-el is el tudjam érni böngészőből?

    Köszönöm a segítségeket előre is! :)

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Norbi27 #54271 üzenetére

    Felhívtam a 06/80/404050 -es zöldszámot ahol tényleg olyan emberek ülnek akik értenek is ezekhez a dolgokhoz és a bejelentkező úriember mondta, hogy valóban régi firmware van rajta és frissítette nekem 09021601.00.634 -esre , azért az első telefon után (1412-es) elég érdekes. :)

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz ludsimon #54273 üzenetére

    Lehetséges hogy még azt is :D , de itt tényleg segítő kész volt az úr, egyből értette mit szeretnék, ránézett látta, hogy tényleg régi és már küldte is rá a frisset. Ezzel szemben 1412-tőn akit kapcsoltak a 4-es internet menüpontnál elment konzultálni valami kollégával, ami annyiban teljesedett ki, hogy szerintem kiment kávézni vagy cigizni abban a majdnem 10 percben amíg én tartottam a telefont és miután visszajött közölte, hogy nincs újabb és majd ha lesz akkor éjjel automatikusan frissíti magát az eszköz. :N :Y

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Teko001 #54279 üzenetére

    A Magyar Telekomnak ilyen műszaki segítségnyújtó vonala. Ha felhívod bemondja az elején egy gépi hang, hogy mi is pontosan. SMS-ben küldték ezt a számot az internet felhasználónév és jelszó mellé, és a modemet + telefont is ezen a számon kellett beregisztráltatnom.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy telekom-hoz ha betelefonálok lehet-e kérni tőlük HGW cserét egy másik típusra, ha gondom van vele és folyton eldobálja a netet?
    Amikor megkötöttem velük a szerződést elsőre kaptam egy Speedport W724V Ci-t ami szépen tökéletesen működött, azonban kb 2 hete volt egy nagy vihar és az utcánkban becsapott valahova a villám és mindenkinek lehalt a net, telefon minden, sajna ez a HGW is tönkrement, aztán pár napra rá jött a szerelő és hozott egy Speedport Entry 2i-t, amivel elsőre úgy tűnt nincs gond, de néha rájön valami és olyankor nekiállja eldobálni a netet, és újraindítás sem segített, 10 percenként szakad a net. :W

    Valaki volt hasonló esetben, vagy ha felhívom őket mit mondjak, hogy kicseréljék olyanra ami régen is volt és normálisan működött?

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz pityaa23 #80632 üzenetére

    Külföldi weboldalak nagy része elérhetetlen lett nálunk is, úgyhogy valami gikszer van a Telekomnál. :(

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Shkiz0 #99288 üzenetére

    Szia!

    Ugyan ez van nálam is pár napja, előtte soha semmi ilyen gondom nem volt. A nettel amúgy minden rendben, sebesség jön maxal, ping alacsony, de ha megpróbálok Twitch-en nézni egy közvetítést megy 3-4 másodpercig és buffer, megint 3-4 másodperc és buffer, és át akar állni 360p-re a minőség mert érzékeli a lassú kapcsolatot.
    A videó statisztikáknál is megnéztem és csiga lassan vánszorog le az adat a Twitch szerveréről, és persze emiatt nem is tud előbufferelni és pillanatok alatt elfogy az a kevéske adat ami lecsorog.
    Nem tudom mit lehetne csinálni, vagy hogy kellene ezt jelenteni, de valahol valami elszaródott, vagy telekomnál vagy a Twitch legközelebbi szerverénél ahonnét mi is kapjuk az adatot.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Shkiz0 #99369 üzenetére

    Tegnap írta valaki, hogy VPN-t használva rendesen lehet nézni a Twitch csatornákat, mert úgy szépen ki lehet kerülni a Németországi szervert ahol a gond van, és ugye sajnos Telekom-os hálózaton keresztül alapból azon jön keresztül.
    Én is leszedtem Chrome-hoz egy ingyenes VPN bővítményt, beállítottam mondjuk Oroszországot vagy Japánt, és akkor már egyből tudtam nézni 1080p60fps -el mindenféle bufferelés nélkül a streameket, mert így sikerült kikerülni a Frankfurti szervernél lévő hibát, és nem azon keresztül jött át az adat..

    [ Szerkesztve ]

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Shkiz0 #99400 üzenetére

    Ebben teljesen igazad van és egyet értek veled, ráadásul nem minden eszközön lehet egyszerűen VPN-t beállítani, PC-n beállítottak OK, de tableten, az okos tv-n, PS4-ben nincs kedvem ilyennel szarakodni, és most ezek a lehetőségek mind kiesnek amíg ez a hülye hiba feláll. Azért erősen bízom benne, hogy hamarosan intézkednek az ügyben, vagy ha tudsz esetleg helyet ahol érdemes ezt jelentenem nekik, akkor én is szívesen jelzem feléjük, minél többen annál jobb.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz kigyi_23 #99453 üzenetére

    Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni, valahol egy külföldi szervernél van valami gubanc már 1 hete, mi is szívunk miatta, Twitch is nézhetetlen, folyamat bufferelés, 360p felbontás max. XBOX-osok is panaszkodnak, nem tudnak Forza-zni multiban miatta, meg gondolom még jópár online multy játékot érint, aminek azon az adott külföldi szerveren keresztül megy a kapcsolata.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Mikiller #99741 üzenetére

    Megerősítem, most már nálam is működik normálisan, full hd , és zero bufferelés. :K

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy jelenleg 50/15 VDSL net csomagunk van itthon, és most fog lejárni a 2 éves hűségidő február elején, mai napon már hívtak is telekomtól miatta, (de persze munkaidő közepén pont a legrosszabbkor) így kértem őket hogy otthon átbeszéljük és holnap hívjanak újra.

    Nos megnéztem a Telekom honlapját és látom hogy, már nincsenek külön csomag ajánlatok VDSL területre, hanem "akinek mi a csövön kifér" jelleggel szolgáltatnak "Net S Plusz" névvel, illetve alatta apró-betűs részben ott van hogy max 100 Mbit letöltés és hogy 5 Mbit/s feltöltés amit max kínálnak így.
    A mostani csomagunkkal amúgy meg vagyok elégedve mert jön maximummal, HGW státusz infója alapján (74 Mbit / 28 Mbit) le/fel sebességet tudna itt a vonal maximum körülbelül.

    Amit kérdezni szeretnék, hogy ha megkötöm ezt a Net S Plusz csomagot, akkor a feltöltési sebességem le fog csökkenni max 5 Mbit/s sebességre? ... mert akkor az úgy a mostani 15 Mbit/s -hez képest nagy érvágás lenne számomra, és nem igazán örülnék neki, :(

    Persze a letöltési sebesség majdnem 1,5 szeresére nőne, de azt így is ritkán használjuk ki maximumra, viszont a feltöltési sebesség mivel nem valami sok alapból sem, így azért az a 15 Mbit/s csomagnál is ki van használva jócskán.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz DJ. Ru$y #100666 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszokat! :)

    Ezt azért jó tudni, hogy nem drágulhat a csomagom a hűségidő lejárta után sem, (érdekes módon ezt nem nagyon említették) én a korábbi számlákat nézve láttam, hogy mindenhol fel vannak sorolva kedvezmény összegek hűségidőre hivatkozva, és igazából ettől féltem kissé, hogy nehogy hirtelen duplájára nőjön a havidíjunk a hűségidő lejárta után, de akkor ezt szerencsére nem tehetik meg.

    Igazából kiszámoltam az összegeket is, eddig Netmánia XL díjcsomagunk volt, és ez a Net S Plusz is ugyan annyiba kerül szinte (kemény 30 Ft-al még olcsóbb is :D ) , és mellette van még egy Alap telefon csomag aminek viszont így 210 Ft-al nőne a havidíja, de igazából ezt csak hívásfogadásra használjuk leginkább, összességében pedig a gyorsabb netért az a +200 HUF havidíj nem rossz ajánlat szerintem, már ha valóban "jobb" , gyorsabb netet szolgáltatnának utána.

    Közben visszakeresgéltem itt a topikban és olvastam, hogy sokan váltottak már erre a Net S Plusz-ra és elég vegyesek a tapasztalatok látom, szegény @lemusz is megjárta vele, pár napja írt ő is ide, 50/15-ös csomagról hosszabbított hűségidőt és most még annyival se megy neki mint előtte, ráadásul 30/5 -ös garantált csomagra hívatkozik neki a szolgáltató most már csak.
    Ezek után még megfontolom mi legyen. :F

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz DJ. Ru$y #100669 üzenetére

    Valószínűleg megpróbálom ezt az új csomagot, legalább lesz még egy tapasztalat vele kapcsolatban.

    Ha Online a Telekom fiókomban vagy a Telekom üzletben személyesen kötöm meg az új szerződést, akkor nincs 14 napos elállási lehetőség? Ez csak a telefonon közvetítőn keresztül kötésnél él?

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    Sziasztok!

    A következő problémával kapcsolatban tudna valaki valami tanácsot adni, ahogy itt a topikban keresgettem nem egyedi esetről van szó:

    Múlt héten kötötték be nálunk a Optikai kábelt, korábban rézkábelen jött a VDSL net és vezetékes telefonvonalunk is van mellé.
    Az internet nagyon jól szépen működik, a VDSL-es sebességhez képest ég és föld a különbség.
    Azonban a vezetékes telefonnal gondok vannak, ahogy azt korábban láttam más is leírta, ha valamilyen netes forgalom van az ONT-on keresztül, pl. Youtube-on nézünk videókat, vagy valami letöltés - feltöltés megy, ( akár csak pár 1-2 Mbit), a vezetékes telefonban a másik fél hangját csak szakadozva lehet hallani, ami mond abból szótagok kimaradnak, alig lehet megérteni mit mond a vonal túlsó végén lévő illető.
    Persze ha kilépek mindenből és nincs netes forgalom akkor nincs semmi gond a vonallal, és egyből érthetővé válik a másik fél beszéde.

    Ezt a hibát a Sagemcom F@st 5655v2 ONT okozza? Túl gyenge hardveresen, vagy valami firmware-es bug van benne? Valami beállítással nem lehetne kiküszöbölnöm ezt a nagyon bosszantó hibát?
    Esetleg ha veszek mellé egy normális router-t és mögé kötöm és átállítom "PPPoE Passthrough"-ra ahogyan sokan mások is tették, akkor esetleg leveszem a terhelést valamennyire a Sagemboxról, szerintetek akkor megjavulhat a vezetékes vonal ezen igen furcsa hibája, egy próbát talán megér, vagy esélytelen, és esetleg a Telekom egy későbbi firmware frissítéssel majd kijavítja talán, már ha ki lehet. :F

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz DJ. Ru$y #114133 üzenetére

    Köszönöm megpróbálkozok minden opcióval amit lehet.

    Van itthon egy kis régebbi Asus routerem , egészen pontosan egy RT-N18U típusú. Mepróbálom akkor a Sagemcom ONT-ot áttenni PPoE Passthrough-ra , és az ASUS router-en pedig beállítani hogy ő ossza az IP-ket és hozza létre a kapcsolatot.
    Viszont közben beléptem ide a Sagemcom felületére és ha bemegyek az "Internet Connectivity" fülre , ott legalul ott van a PPoePassthrough csúszka azt gondolom be kell majd kapcsolnom eddig tiszta sor.

    Viszont felül vannak ilyen átállítható opciók:
    Connection type: 1. DHCP , 2. PPP -> EZ most PPP-re van állítva alapbeállításon.
    Connection Trigger: ONDEMAND, ALWAYSON, MANUAL, -> alapból ALWAYSON-on van.
    Global Wan Mode: Routed, Bridged, -> Ez alapból Routed-en van.

    Ez a három beállítás mit jelent, ha routert szeretnék mögé a PPoe Passthrough-val akkor melyiket mire kell állítanom, ebben kellene segítség, mert ehhez sajnos annyira nem értek, és nem tudom pontosan ezek mit is jelentenek. :F

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni, picit módosítanám az itthoni hálózatot, és van 1-2 dolog vagy beállítás amiben bizonytalan vagyok.

    Telekom-os optikai netünk van, jól ismert Sagemcom 5655v2 ONT-al, amihez eddig egy régi router volt hozzákötve AP (Access Point) módban, de nagyobb hálózati forgalom esetén (torrent, film nézés hálózaton keresztül) ilyenkor például a vezetékes telefonvonal már használhatatlanná vált, szakadozik a vonal, érthetetlen a beszéd, vagy tárcsázni se lehet róla.

    Vettem egy normálisabb ASUS router-t (TUF AX5400), ezt szeretném most beüzemelni, de nem AP módban, hanem router-ként PPPoE csatlakozással rendesen, hogy rajta keresztül legyen a terhelés és akkor talán megoldódnak a korábbi problémáink.

    Visszakerestem itt a topikban, odáig rendben vagyok, hogy a Sagemcom ONT-ban átállítom majd a PPPoePassthrough kapcsolót és átteszem a Connection Triggert Manual-ra, ONT LAN1-et pedig összekötöm az ASUS router WAN portjával, elvileg ennyivel a nagy része megvan a beállításoknak, viszont az IP cím pool-okat hogy érdemes beállítanom?
    Sagemcom 5655-nél most: 192.168.1.1 és 255.255.255.0 (alapbeállítás)-on van most, ezt szeretném is így hagyni az 1-esen.

    Az ASUS router alapból magát 192.168.50.1-re rakta, ezt átállítottam 192.168.1.100-ra, ez így jó lesz nekem, vagy hülyeséget csináltam? Ilyen esetben másik subnet-re kell tenni a router-t, például 192.168.2.1-re vagy 192.168.50.1-re például amire alapból is állította magát?
    Illetve ilyen esetben a Sagemcom 5655 ONT-ban a subnet mask-ot nem kellene átírnom 255.255.0.0-ra, hogy megfelelően működjön a hálózat?
    Ebben a részében tudna valaki segíteni hozzáértő, mert itt picit belezavarodtam, hogy hogyan is kellene az ONT-hoz képest a router és a DHCP IP címeket beállítanom? :F

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz user12 #134055 üzenetére

    Szia!

    Igen így van, LAN-on keresztül csak az ASUS routerre szeretnék majd eszközöket kötni a jövőben, a Sagemcom ONT-hoz, csak egyedül az ASUS router lenne rákötve LAN1 - WAN összeköttetéssel semmi más. Az ONT-ot szeretném kiiktatni amennyire lehet, hogy szinte csak modem-ként üzemeljen.

    [ Szerkesztve ]

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz tylerddd #134373 üzenetére

    Érdekes, hogy nálad nem akar működni. Én pár napja csináltam meg itthon, előtte a Sagemcom ONT csatlakozott fel és osztotta az IP-ket, most az ASUS router teszi amit vettem, és csak a PPoePassthrough kapcsolót kellett átnyomnom, illetve az ASUS routert rendes router üzemmódba helyezni és kitölteni benne a szükséges dolgokat a WAN résznél.

    Amúgy jól kötötted össze az eszközöket? Sagemcom ONT LAN1 <---> ASUS Router WAN port, így van összekötve nálad is?
    Igaz nekem még a korábbi Sagemcom 5565v2-es ONT-om van, de nem hinném, hogy nagy különbség van közte és a 5670-es ONT között.

    [ Szerkesztve ]

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz zelos #149504 üzenetére

    Van egy Android TV Box-os weboldal, ahol szinte az összes létező TV box össze van gyűjtve, ezek a szolgáltatók által kiadott box-ok is, amiket az egyes országokban bevezettek.
    Azt már többször megfigyeltem, hogy a nyugati országokban sokkal erősebb, újabb, boxokat vezetnek be, itt közép és kelet európai országokban, meg eléggé elavult specifikációjú boxokat vezetnek csak be.

    Tessék rá is kerestem neked, itt vannak a különböző országokban bevezetett Android-os box-ok :
    [https://www.androidtv-guide.com/?s=telekom]

    Bár látom, pont most a napokban került fel ide egy új V2-es box amit ide a magyar piacra szánnak, de az a régebbi S905X2-es procis box jóval gyengébb, mint a többi országban kiadott S905X4-es.
    Aki ilyen új box-ot kap majd az jól jár, jóval erősebb, frissebb a rendszere is, talán stabilabb lesz működés szempontjából is.

    [ Szerkesztve ]

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Shkiz0 #149516 üzenetére

    A TV-ben már reklámozzák is az új box-ot, pont tegnap láttam a reklámját. Kíváncsi leszek a tapasztalatokra vele kapcsolatban, bár hiába az erősebb hardver, ha a rajta lévő Telekom-os rendszer szar, és televan buggal.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz dropi #149725 üzenetére

    Jah egy kissé félreérthető volt, látom amit írtam így visszaolvasva. Én nem tudom milyen az új box, mások tapasztalataira leszek kíváncsi úgy értettem. :D
    Amúgy ugyanaz mint amit a nyugati országokban kiadtak korábban, csak ebből lespórolták a 4GB ram-ot, és csak 2GB van benne, viszont erősebb proci és GPU , AndroidTV 11-es alaprendszer, majd kiderül jobb-e mint a régi.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    Sziasztok!

    Még a hónap elején jött SMS-em a Telekomtól, hogy hamarosan keresni fog Vanda a díjmentes modemcserével kapcsolatban. Másnap jött is a hívás, kértem a cserét, minden rendben, de azóta eltelt már lassan 3 hét és még mindig semmi, nem küldtek a GLS-sel semmilyen csomagot azóta sem.
    Más is vár még rá, hogy megérkezzen, vagy nektek mennyi időbe telt mire kiküldték? :F

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    Ma reggel jött egy SMS, GLS futár már úton van a csere ONT eszközzel, délután már szerelhetek is, ha minden jól megy. Pont mai napon van 3 hete, hogy hívott Vanda a cserével kapcsolatban. :)

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Capella #150542 üzenetére

    Sziasztok!

    Hazaérve beüzemeltem a csere ONT-ot, nekem Sagemcom F@ST 5670V2-tőt hozott a futár, hogy jól jártam vele, vagy rosszul majd elválik :F , bár olvasgatva itt a posztokat a Technicolor jobbnak tűnt a tapasztalatok alapján, de ez van, ezt kaptam remélem ez is jól működik majd.

    Azért egy-két nehézség akadt a beüzemelésnél, egyrészt a Sagemcom 5670v2-höz kapott tápon a dugaljcsatlakozó hosszanti irányban helyezkedik el (nem pedig merőlegesen mint a 5655v2-tőn), és így belóg a hosszabbító mellette lévő csatlakozójára és mivel nem volt több szabad helyem már, így dugdoshattam át mindent, hogy a szélsőbe be tudjam dugni, és ne lógjon a mellette lévő dugalj fölé. Oké ez az akadály elhárítva. Utálom az ilyen tápokat.

    Következő meglepetés, az Sagemcom 5655v2-tő aljába körbe be volt fűzve az optikai kábel ilyen futópálya alakú ovális köralakban, és kis rohadt erős, kemény műanyag lábacskák, vagy fogantyúk tartják ott bent a kábelt miután belepattintják oda.
    Annó nem tudom a szerelő, hogyan fűzte oda bele, lehet utána tette csak rá a végére az optikai csatlakozót, vagy pedig belenyomni simán bele lehet, na de kiszedni belőle az kész rémálom, amikor alig van a kis fogantyúk mellett hely, az optikai kábelt, pedig vastag fekete kemény műanyag borítás védi, alig bírtam óvatosan kiráncigálni belőle végig körben, de így is kissé lenyúzta az optikai kemény műanyag borítását egy minimálisan minden egyes kis olyan befogatásnál, de leginkább attól féltem, nehogy megtörjem a kábelt.Ezekre a kábelbefogatásokra gondolok: [kép 1] [kép 2]

    Ráadásul ezen az 5655v2-től az optikai csatlakozót, még egy ilyen kis lecsavarozható műanyag fedél is védte, torx csavarral szerelve [kép 3] , ehhez képest a 5670v2-tőn csak bedugod az ONT aljába a csatlakozót és hátul van egy pici kivágás, ahol az optikai kábel kifut a műanyag alatt.

    Utolsó meglepetésként nem akart működni a PPoE Passthrough, hiába kapcsoltam be, hogy ugyan úgy a saját ASUS router-em ossza ki a címeket, és vezérelje a dolgokat, és hiába állítottam be a Sagemcom 5670v2-ben mindent ugyan úgy, ahogy előtte az 5655v2-ben volt.
    Már kezdtem feladni, hogy kénytelen leszek hívni őket telefonon, amikor is észrevettem, hogy ezen az új 5670-es ONT-on már meg lehet nézni a csatlakozáshoz használt jelszót, mert van egy kis négyzet amit ha kipipálok mutatja a rejtett karaktereket, na ilyen az 5655v2-ben nem volt, és ugyan az a jelszavunk volt ADSL-es idők óta.
    Naná, hogy ezt most megváltoztatták valamiért, és ez volt a hiba.
    Miután átírtam az ASUS router-emben is az új PPPoE jelszóra egyből csatlakozott és működik minden újra azóta is.
    Izgalmas délután volt ez így. :D

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz FirstTripla #150565 üzenetére

    Jó nagy batár, ahogy mondod. :D Én tegnap üzemeltem be, eddig nincs gondom vele. Akasztó, vagy csavarhely ezen nincs sehol, hogy fel lehetne falra akasztani, vagy szerelni, de igazából a műanyag háza is kiszélesedik hátul mindkét oldalon alul, persze gondolom ez a stabilitás miatt, hogy ne boruljon el, de emiatt a forma miatt szinte csak normál álló helyzetben használható.

    Engem mondjuk nem zavar, mert az előtte lévő 5655 v2 meg fekvő pozícióban volt és egy csomó helyet elfoglalt az asztalon. Így ez most kevesebb helyet foglal el nálam.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz gabber01 #150674 üzenetére

    Szia!

    Nekem is úgy volt, hogy a Sagemcom-on, csak a PPoE Passthrough kapcsolót kellett bekapcsolnom, ami az egyik beállításos oldal alján található a Sagemcom-ban.
    .
    A Sagemcom IP címe 192.168.1.1 és 192.168.1.2 és 100 között oszthat ki címeket, amiből az ASUS router-nek fixen beállítottam a 100-as végűt.

    Az ASUS routert, router üzemmódra állítottam, a saját IP címét 192.168.1.100-ra tettem, illetve amit előttem is írnak a WAN fülön PPoE kapcsolódási módra tettem és oda kelleni fog a szolgáltatótól kapott "valami"@t-online.hu felhasználónév és hozzá tartozó jelszó és ha megadod neki utána fel fog tudni csatlakozni gond nélkül a hálózatra.
    Az ASUS router-em pedig 192.168.1.101 és 254 között oszt címeket.
    Nekem ezekkel a beállításokkal gond nélkül üzemel otthon az internet, már évek óta.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Capella #150679 üzenetére

    Köszi!
    Lejjebb raktam a Sagemben a DHCP tartomány végét 99-esre. Az Asus routert pedig hagytam a 100-on.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

Új hozzászólás Aktív témák