Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenoma

    aktív tag

    válasz Cs1csó #17096 üzenetére

    Igazatok van valóban jobb lenne egy nagyobb UPS, de ezt a tipust tudtam kihozni a bolti ár negyede alatt.
    Illetve átsiklottatok az alulfeszelős és halkítos részen.
    Igazából ellégé komolyan csökkentve van a fogyasztás, így a hő és így a zaj a PC-kben, mert extrém módon zavar az elktróniaki zaj. Volt, hogy egy SSD-t küldtem vissza mert zavart a ciripelése a gépházban...
    Egy Ryzen 3600 tesztprogival terhelve fel tud menni 100W-ra is nálam -0,25 Offset voltage használatával 60W alatt marad! átlagban 40-45W játék alatt.
    Ez a gép egy 1660S-el nem tud 200W-nál többet fogyasztani! fogyasztádsmérővel ellenőrizve, játék alatt még kevesebbet.
    A másik gépben egy L5430 van de 1V alatti feszültségen egy 750Ti társaságában, ez a gép nem tud többet 120W-nál fogyasztani!
    Azért egyszerre a kettőt nem terhelem maxra, vagy csak az egyik megy. Nyomtatni is ritkán szoktam.
    Azért a Silver és a Gold táp között több tíz W fogyasztás különbség van.
    Így nem tudnám 370W-nál többel terhelni az UPS-t a legrosszabb esetben sem és ugye a 850VA 480W maxra képes.
    A 10 db eszköz 1 fogyasztásmérőbe van dugva átlagban 100-150W közötti áramfelvétellel. Így le fogom tesztelni hogy mennyit bir, remélem 5-10 percet. 370W-on bírt 1,5 percet és utána indult el a leállítása a PC-nek amit úgy állítottam be, hogy az utolsó 1 percben.
    Szóval a sorrend: fogsztásmérő, túlfeszvédő, UPS, elosztó, távirányítos dugaljak, és azokban is elosztók, majd eszközök. Működik!
    Itt tájékozódtam és valaki nagyon hasznosan ezt az Eaton 850VA-t ajánlotta.
    Amúgy fentebb valaki egy 500VA-s UPS-re akar rákötni egy 600W-os táppal rendelkező gépet, lehet neki több segítségre lenne szüksége...

    [ Szerkesztve ]

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz Cs1csó #17096 üzenetére

    Én sem igazán javaslom pláne nem a lézereket, mert azok aztán fogyasztanak tisztességesen, kis tintasugarasoknak tényleg kicsi a fogyasztása, kis UPS-re tényleg ne kössünk ilyeneket, pláne ha jobbára szöveget nyomtatunk, na jó vannak esetek mikor egy üzletben a számla nyomtatást érdemes védeni, de ott inkább oldjuk meg külön UPS-el vagy lényegesen nagyobbal, több cégnél kénytelenek a nyomtatót is szünetmentesre tenni, mert számlázni muszáj.
    Nem árt ha a vásárló ezt is közli mielőtt ajánlatot kér, mert elég kellemetlen szitukat tud az ilyen hozni.

    Mondjuk az összefoglalóban bekerülhetne, hogy kicsit részletesebben írja le az illető, hogy mik kerülnének az UPS-re, mert ahogy nézem sokszor CSAK a PC tápjának a teljesítményét adják meg, ami igen kevés infó, meg odaírja hogy monitor, de mint tudjuk monitor és monitor közt is jelentős fogyasztás különbségek vannak.
    Aztán mikor oda írja hogy router, de ott is jelentős szórás van fogyasztásban a kábeltv-s router és pl. a digis router sem egyformán fogyaszt, de az én Asus RT-AC86U-s routerem is szépen 25-30W-ot fogyaszt, bizony sok kicsi fogyasztás szépen összeadódik és a kezdeti kicsinek tűnő fogyasztás gyorsan megugrik, és néz az illető, hogy hát ez nem igazán tartja meg a gépet.
    Nálam a Digis ONT és a router nem véletlen került az UPS-re mert a a vezetékes telefon és a VoWiFi szolgáltatás nálam eléggé lényeges pont, a lakásban a szolgáltató jelerőssége igen hektikus, sokszor ez miatt meg is szakad a beszélgetés, nem véletlen örültem a VoWiFi-nek mikor elindult, nálam szó szerint életbevágó a telefon szolgáltatás, a NAS-t nem véletlen állítottam be úgy, hogy 20 perc után lője le az UPS, mert az kevésbé életbevágó.
    De azt is imádom mikor oda írja, hogy CSAK pár másodperces áramszünetet kell kibírnia és elkezdi kicentizni, és mikor az akku öregszik akkor meg csalódottan nézi, hogy még ezt sem bírja tartani, na ilyenkor tudok kikerekedett szemmel nézni, hogy ezt mégis hogy gondolta.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • Stanley-B.

    őstag

    válasz Cs1csó #17096 üzenetére

    ez valami fixáció sokaknál, hogy a fél házat rá akarják kötni egy darab otthoni pc-hez tervezett kis szünetmentesre :))

Új hozzászólás Aktív témák