Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz bobsurf #12670 üzenetére

    Jelenleg a 2000VA-s Kstar nem kapható és egy kicsit szerintem túlméretes is. Nem szükséges ekkora UPS az akkuk ellenben amik benne vannak nem túl nagyok 2x9VA.
    Az 1000VA-es (700W) változat jobb lenne 2x7Ah akku van benne. A te géped kb. MAX fogyasztása (játék alatt) mondjuk 400-450W körül lehet, a router NAS kb. 100W alatt megáll.

    A hálózati csatit érdemes vásárlás előtt megkérdezni az egyik bolt 4db IEC aljzatot ír de jobb a bizonyosság. A gyártói honlap is ezt írja.
    Alap helyzetben is lehet némi hangja de sajnos ez egyén függő is nézz esetleg videót róla a youtube-on háta kiderül. Mivel ez egy Line-interaktív UPS ezért valószínűleg nem hangos - az online típusok hangosabbak.

    A fogysztásáról nem találtam infót de 10-20W-ot simán bekajál sajnos de egy UPS-t ne csak úgy képzelj el mint egy doboz a fali konnektor és a PC-d között. Amikor van áram akkor is "dolgozik" "figyel"

    Van benne AVR - feszültség szabályozó - ami bekapcsol ha túl nagy vagy túl magas a feszültség. A villám védelemmel én mindig is szkeptikus voltam (olvass vissza pár hozzászólást volt erről beszélgetés) DE van benne adtvonal védelem RJ45-ös tehát ami bejön a házba/lakásba net kábel azt előbb a UPS-be dugd be és onnan a routerbe majd a gépbe és mivel a router is a UPS-be van csatlakoztatva ezért valamennyire védve lesz.
    AZ hogy IEC vagy Schuco csatlakozó nem annyira fontos párszáz forintért van átalakító

    de akár hosszabbítóval is meg lehet csinálni a UPS-be IEC de az elosztó végén mondjuk 3-5 schuko csatlakozó.

    Ezeket az APC UPS-eket nem ajánlom mert ezek ONLINE UPS-ek, azaz a folyamatos üzem miatt hangosabbak az átagnál - szerverkehez kisebb irodába stb. való)
    + elég éles a váltás hiszen a KStar-ok 40-50 ezerbe kerülnek ezek pedig 150ezer +os termékek. Felmerül a kérdés hogy:
    - MENNYIT szánnál rá
    - használtan vagy újonnan vásárolnád
    - vagy úgymond "okosba" "egyéni" ajánlatban tudnál UPS-hez jutni

    Ez szerintem az igényeidet figyelembe véve ajánlott lehet:
    - CyberPower CP1300EPFCLCD 1300VA
    line interaktív, schuko csatis, 780W tartás, adatvonal védelem, AVR, USB kommunikáció 72 ezertől már kapható

    - APC Smart-UPS 1500VA LCD (SMC1500i) bár ez duplája.

    Amúgy az árukeresőt használva kb. ezekre figyelve és a keresőben szűrve ezekre a szavakra : tiszta szinusz, pure sine, stb.
    és
    - legalább 700W hasznos teljesítmény
    - AVR, RJ45-ös védelem , USB-s szoftveres kommunikáció
    - Line-interaktív

    Úgyhogy te is kereshetsz.
    8zabi is írja hogy csak néha van hangja - gondolom ilyenkor "ZAVAR" van az erőben azért dolgozik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák