Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g0n21

    senior tag

    válasz resool #137229 üzenetére

    Igazából ez inkább veloke-nek válasz, és mindenki másnak, aki valaha állt úgy hozzá, ahogy veloke mondja.
    Nem is akarok vitát nyitni, csak azt a gondolatomat szeretném kifejteni, amit azok nem ismernek/átsiklanak fölötte/ leszarják, hogy hogy is nézett ki, és miből lett a cserebogár.
    Gyakorlatilag azon márkák kivételével, akik nem világéletükben in-house werket készítettek (szentháromság+rolex+luxusmárkák), mindben van egy kis ETA, mivel az ETA-ban is van egy kis minden, sőt talán még azokban is van, akikben nincs.
    Az ovis verzió wikipédián is elég hitelesen elérhető, de álljék itt is: Gyakorlatilag majdnem a teljes svájci órakészítés know-how-ja az ETA kezében van. Ennek hozománya mind a 2824, a 2892, a 2893, a 7750, satöbbi.
    Ez pedig úgy történt, hogy egyrészt az ETA (1896) az Eterna saját szerkezetgyártója volt. Másrészt része az SSIH-nak, ami 1930-ban alakult, mintegy eredményeként az Omega és a Tissot részleges egybeolvadásának.
    Volt még az ASUAG, ami szintén egy szerveződés volt, hogy a 30-as évek nehéz időszakát egyként éljék át a manufaktúrák.
    No, akkor van három nagy, amiből kettő szerveződés. Ezek mellett ott vannak a tudásban különlegesek (akiket már említettem), de ez most nem róluk szól.
    Na, a kvarcválság során a csőd szélére került mindenki. Ezért összeálltak (N. Hayek megvette a távol-keletiek elől), és lett az SMH (Société de Microélectronique et d'Horlogerie), aminek volt egy holdingja, a GWC (General Watch Co), N. Hayek és E. Thomke elkezdtek pénzt csinálni a Swatch életre keltésével, és végül kisebb-nagyobb átszerveződésekkel lett a Swatch group.
    Aminek láthatjuk, hogy ezáltal tulajdona az ETA, az ASUAG, a SSIH. És amiről nem volt szó, hogy az ETA bekebelezte még a békeidőkben a Valjoux-t, a Peseux-t, és a Lemaniat, kik hogy-hogy nem, werk gyártó manufaktúrák voltak.
    Szóval amikor azt mondjuk, hogy ETA, akkor abban benne van a svájci órakészítés majdnem teljes egésze.
    És amikor azt mondjuk, hogy Sellita, akkor abban benne van egy az "ETA gyárból kihozott sablon". Ennyi.

    A folyamatos fejlődés, és a fogyasztói társadalom miatt kialakult igény, vagy szükség, hogy egy adott werk több féle besorolásban/minőségben készülhessen.
    A márkák önállósodásának, és arculatának kialakítása pedig a werkek módosítása.
    Aztán a vagyonokért történő kísérletezés, mint a co-axial. Ahol a biztos alap módosításával jutottak el, egy egészen más szintre. Ez pedig gyakorlatilag annak a folyamatnak az ellentettje, ami nagyjából a 90-es években volt a tetőfokán, a "centralizáció". Most ismét elkezdődött a "privatizácó" :DDD . Na jó, azért annyira nem, de elkezdtek saját kútfőből, saját megoldásokkal kísérletezni. A prémiumgyártók a prémiumságuk megőrzéséért, a kevésbé prémiumok pedig a kitörésért, és az ETA-tól való szükséges elszakadásért.
    De ha így nézzük, és visszatekintünk és egészen 150-175 évet akarunk felölelni, akkor mondhatjuk, hogy akár egy VC-ben, PP-ben, AP-ban, Rolex-ben is vagy 1 % ETA, ahogy ETA-ban is van 1 % AP,PP, VC, Rolex...

    Ennek tükrében kéretik viselkedni a werkekkel.

    Resool, nem neked szólt, csak a tiédre válaszoltam.

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

  • phranxinatra

    aktív tag

    válasz resool #137229 üzenetére

    Nem egyedül az Omega készítette, de az Omegának készítették egyedül. Azon rugózni, hogy hány százalékban in-house a szerkezet, tipikus fingfűrészelés.

Új hozzászólás Aktív témák