Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kornel

    veterán

    válasz mobal #14030 üzenetére

    Szia!

    Személy szerint a 2008 utáni faceliftes példányokat preferálom, a hátsó lámpáról lehet megismeri.
    Ezekben javítottak pár dolgot, pl. a régebbiek a csomagtartónál kezdtek rozsdálni, ez már nem.
    Egyedüli típushiba az esetleges váltómeghibásodás lehet, erre mindenképp figyelnék, ha most mennék ilyet venni.
    Km állás csak egy tájékoztató adat, a suzukit is ugyanúgy visszatekerik a nepperek, mint a többi márkát, amikor a Splash-em vettem, láttam olyan 37.000 km-el hirdetett példányt, amibe minimum 137.000 volt, szóval ezt fenntartásokkal kezeld, sokkal fontosabb az állapot, illetve hogy hol futotta a megtett km-eket az autó. Egy városi kocsiba 100.000 km elég megterhelő üzemmód.
    Személy szerint jobban preferálom a magánszemélytől való vásárlást, ott azért sok minden kiderül az autó előéletéről, pl. olyantól sose vennék autót, aki azt mondja, hogy erre sose kellett költeni, mert egy autóra mindig költeni kell, ha azt akarod, hogy rendbe legyen. 100.000 km-ig nyugodtan nézegethetsz ilyen kocsikat, de láttam már 360.000 km-t futottat is, annak se volt semmi baja. Ha magánszemélytől veszed, kérdezz rá a szervizelésre, legalább 15.000 km-enként megkapta-e az olaj és szűrőcseréket, legjobb, ha 5w30-as szintetikus olaj volt benne, még jobb, ha 10.000-ként cserélték :K Ha kereskedés, akkor én szervizkönyv nélkülit nem vennék, elvégre is egy 5 éves autónak még legyen meg, de rendesen utánanéznék, hogy valódi-e a szervizkönyv, milyen számlák vannak az adott márkaszerviz nyilvántartásába stb., ezt elvileg kiadják még telefonon is. Ami fontos, hogy a gyári 45 ezres váltóolajcsere periódus mindenképp legyen betartva, és próbaúton nézd meg jól a váltót, és a kuplungot, szerintem ez a kocsi leggyengébb része, ahogy már írtam is.

    Remélem segítettem, jó vásárlást, és üdv majd a "kalaposok" körében ;]

    mod: sima GC-t ne vegyél, legalább GLX CD AC, de a GS még jobb ;] mennyi a keret amúgy?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák