Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kroni1

    veterán

    válasz AuraSync #11220 üzenetére

    "Ezt csak azért írom mert a Dolby Vision/Atmos/DTS nem terjedt el a magyar szinkronos filmek körében és pl én nem nézek angolul filmeket."
    A Dolby Vision-nak nincs köze a hangsávhoz, az a Dolby által licenszelt és pl. a Netflix, vagy az Apple TV+ által is preferált HDR képeljárást jelenti. De a hangra visszatérve a Neflixen van már magyar Atmos tartalom is, én pl. a Witchert azzal néztem.

    "Szal a TV-m tudásának a felét sem használom ki Kroni."
    A te szempontodból így teljesen érthető a QLED, de én teljesen máshogy használom az enyémet: Én PC-ről játszom, nem konzolról. A DTS átengedés nekem kell, mert így minden eszköz a TV-be lehet dugva, és sose kell bemenetet váltani a soundbar-on, nekem ez a kényelem nagyon fontos szempont. Filmeket leginkább eredeti nyelven szeretek nézni, legyen az angol, olasz, svéd, akármi. Angol eredeti hang esetén sokszor direkt csak felirat nélkül vagy max angollal filmezek, hogy gyakoroljam a nyelvet. Egyedül vígjátékokat szeretek magyar szinkronnal, ott sokszor jobban leesik egy poén anyanyelven, és fontos azonnal érteni, ráadásul tényleg vannak nagyon jó magyar szinkronok, nem véletlenül világhírű.

    ( Mondjuk azon kiakadtam mikor haverom nem nézte meg az általam neki ajánlott "Kecskebűvölők"-et, mert szerinte George Clooney-nak Dörner György az igazi hangja és ebben a filmben meg más volt. Erre érdekességképpen elmondtam neki, hogy Clooney-nak amúgy Clooney az igazi hanga.. :) )

    "LG IPS TV-m volt kettő is, de soha többé IPS, ég és föld a QLED javára."
    Egyetértek, a QLED és a VA panel is jobbak szerintem is az IPS-nél, és a QLED kb. annyival jobb amennyivel drágább is.

Új hozzászólás Aktív témák