Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz gerii #45342 üzenetére

    "Például most Éva azt mondta, hogy ő gyakorlatilag egy ember részéből lett kreálva, kvázi rabszolgának egy férfi mellé, és őt erről senki nem kérdezte meg"

    Nem, Éva egyenlőnek teremtetett, hogy együtt uralkodhassanak a paradicsomban.

    Habár a Lucifer nagyon jól meg van írva, alkalmatlan arra, hogy a judeokeresztény sztorikat innen ismerd meg, hogy aztán belerúgj egy vallásba (ami egyébként szerintem sportszerűtlen).

    szerk:

    Még idekapcsolódik Lilith, Éva elődje. Ő nem oldalbordából teremtetett, hanem ugyanúgy sárból, mint Ádám. Lilith azonban nimfomániás volt, s állandóan veszekedtek Ádámmal, főleg azon, hogy ki legyen felül a szexben. Mivel nem sikerült megegyezni, ezért Lilith lelépett. Ádám magányos volt, ezért Isten a Lilith esetéből tanulva megteremtette Évát, de már Ádám oldalbordájából, hogy mert az egyenlőség önmagában nem elég, szoros kapcsolat is kelt, mert Lilith gyakorlatilag egy macsó hímnő volt, s együttműködés helyett rivalizált Ádámmal. Ugye a két dudás egy csárdában effektus.

    Na most ennek van egy ultrafeminista értelmezése is, hogy Lilith nem hagyta magát Ádám által elnyomni, míg Éva igen. Így ebből következően Évát meg kell haladni, és Lilith példája követendő. Ami ugye nyilvánvaló baromság, mert férfinak és nőnek nem rivalizálnia kell, hanem együttműködni, egymást kiegészíteni. Az ultrafeminista értelmezés szerinti Évát egyébként szerintem is meg kell haladni, de ez már megtörtént (hagyományos feminizmus). Viszont a ló túlsó oldalára, azért Lilith-ig nem kéne menni, mert arra már jogosan használható a femináci szó.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • jonnyjoker01

    veterán

    válasz gerii #45342 üzenetére

    Tudom nem vallás topik ez, de engem nagyon érdekelne a lucifer -> sátán átalakulás backstoryja :D Ha kezdetben csak isten volt és semmi más, honnan jöttek elő az angyalok? Hogyan bukott el lucifer? Stb... A biblia tele van plothole-al :DDD

    Üdv. Johnny

Új hozzászólás Aktív témák