Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vitya81

    tag

    Sziasztok!

    Kb. 1 hónappal ezelőtt belekezdtem amatőr fotós karrierem megalapozásába. Kezdésként egy Sony A6000 géppel+16-50 mm kit objektívvel. Terveim között szerepel egy jobb minőségű objektív vásárlása (pl. Sony 50mm f1.8, vagy Sigma 30mm f1.4). Mindenképp egy magas fényerejű objektívet szeretnék, viszont kicsit el vagyok szomorodva a Sony E bajonettes objektív árak láttán. (tudom, drága hobbi a fotózás, de azt tapasztalom, hogy ennél a típusnál ez fokozottan igaz). Ezért egyre többet gondolkodom azon, hogy egy adapter beszerzésével, és használatával (pl. Sigma MC-11) jobb ár/érték arányú Canon EF típusú objektívek közül válogathatnék, de bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban, emiatt írok nektek.

    Kinek mi a véleménye, javasolja-e ezt a megoldást, mennyire működőképes, milyen objektíveket ajánlanátok
    - nagy látószög
    - utazó
    - standard
    - tele kategóriákban?
    (max. 120ezer forintig. Az sem gond, ha használt)

    Elsősorban nagy látószögű, ill. a fix (30, 50mm) objektíveket keresek, f1.4, f1.8, f2 fényértékkel. Előre elnézést, ha valami hülyeséget, vagy pontatlanságot írtam, tényleg most kezdem ezt a tevékenységet, de gyorsan tanulok, és gyorsan meg is értem az összefüggéseket/szabályokat :) :R

    innen pl. érdemes keresgélni? Ezek mind használható objektívek adapterrel Sony A6000 vázon?
    [link]

    De bármilyen megoldás érdekel, és meghallgatom a tanácsokat ...
    Köszönöm, hogy végigolvastad, a segítséget meg pláne :D

    Üdv, Viktor

Új hozzászólás Aktív témák