Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AL

    addikt

    válasz Ablakos #41227 üzenetére

    Szia ! Az üzletekben többnyire idei típusok vannak. A tavalyi típusok mindig olcsóbbak Pl . : Samsungból a MU betűjelzésűek, Panasonicból az EX betűjelzésűek, Sonyból XE betűjelzésűek (amelyiknél ezt a betűjelzést látod mind 2017 - es modell és ezért olcsóbbak, de nem rosszabbak , mint az ideiek ). Fontos, hogy ( IPS, vagy VA) milyen panelt választasz . VA : nagyobb kontraszt, kisebb betekintési szög, jobb fekete szín . Ha nem csak szemből nézik, akkor jobb az IPS panel. Az üzletek kínálatából itt látható néhány, van FHD - is, de a minőségüket nem ismerem. : [link]
    Ebből a Sonyból több méret is belefér az árba, de mérettől függően más a kijelzője ( IPS, VA ).
    Érdemes megnézned őket, mert minden márkának más a színbeállítása és a Panelje, ami az egésznek a lényege. [link]
    [link]
    [link]
    Itt vannak adatok róluk . Ezen az oldalon a jobb felső sarokba beírva a készülék típusszámát megtalálhatod a lényeges adatokat : [link]
    Ezen az oldalon véleményeket és árakat is találsz : [link]
    Azt nem tudom, hogy az igényeidnek melyik lesz megfelelő, szerintem egy nagyobb üzletben érdemes kipróbálni . ( ezek a 7005 - ös Sonyk nem Androidosak )
    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Ablakos #41227 üzenetére

    Ezért is érdemesebb talán 4k tv-t venni.
    Annak a lejatszoja sokkal kisebb valószínűséggel fog elverezni nagy bitratas anyagoknal. Pl 70-80megabites 4k anyag. Na, jó, a killasample teszt videót ez sem szereti, de kb minden mást visz. (Xe8505).
    Másik oldalról viszont tényleg felesleges a tv nézés miatt 4k, mert rendes fullhd adás sincsen, 43 méretben pedig uhdbd iso anyagnal sem látnád a különbséget a fullhd-val szemben.
    De mi az a nagy bitratas anyag, ami fullhd, és nem visz a tv lejatszoja?
    Mert nekem a 2010-es Samu tv-vel sem volt ilyen gondom.
    Nnnna, ezzel jól ellent mondtam az előző mondatban leírtaknak :)

Új hozzászólás Aktív témák