Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz op9 #8145 üzenetére

    Már sárgulnak.... az 5GHz egy álomhatár.

    A tuning egyik velejárója a verseny másokkal és a saját célokkal.
    Hiába több a bench 6 magon olyan célt nem szokás kitűzni, hogy 4289 Mhz.
    5GHz naaa... az szép kerek.

    -----

    Cybertrone:
    Röviden összefoglalom: Megtisztelő az irásod, de én nem tartalak barátomnak.

    Abban meg biztos vagyok, hogy a játékok 90%-ban a legerősebb 1GPUs VGA-val (GTX580) a 6magos i7-9xxx@ 4600Mhz nem lesz gyorsabb, mint a 4magos SB@5000 MHz-en.
    Akkor meg minek? Minimum 3x annyiba kerül és a fenti frekiken sokkal többet fogyaszt + melegszik.

    Benchekben persze hogy jobb eredményt hoz, de amióta megjelent az SB én értelmetlen választásnak tartom egy átlag user számára. Mert lássuk be... kevesen játszának benchekkel...

    Lehet bekötött szemmel járni, de szerintem tény, hogy az SB "ócsitotta" a felsőkategóriás teljesítményt alapórajelen és átlag tuning terén is.
    100K HUF-ból megvásárolható Alaplap + CPU + RAM, amely majdnem 100% eséllyel megy 5 GHz-en és alapfeszen is eléri 4,5Ghz-et.
    Mi az ami az elmúlt 10 évben ettől nagyobb durranás volt átlagfelhasználónak?

    Most megkaptuk a prémium kategóriát a középkat áráért.
    Persze hogy bosszantó, ha valaki ennek duplájáért vett pár hónapja alig többet tudó rendszert.

    ---

    Ehhez még hozzájön, hogy a VGA-k ára is esett (teljesítményhez képest) és ha a Sandy mellé teszünk egy olcsónak mondható GTX460-at vagy 560Ti, akkor 140-160K-ból olyan teljesítményű rendszert kapunk amiről 1 éve még álmondni sem mertünk.

    (+ház, ODD, HDD, Táp, Mon, de ezeket az ember cipeli több konfigon keresztül)

Új hozzászólás Aktív témák