Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laci4

    senior tag

    válasz sevenseas #17158 üzenetére

    Hello!

    Nekem is elküldenéd? Én is hasonló dolgon filózok..
    Csak még rá kell szánnom magam,hogy kiadjak ennyi zsét luxusra :D

    Illetve mástól is jöhet info,kiváncsian várom én is..

  • Laci4

    senior tag

    Helló Mindenki!

    Csatlakozok én is az Omnia tulajok körébe. Kb. 1 hete van meg a készülék (használt).
    Rengeteg kérdésem lesz,abban biztos vagyok.. bár már olvasgatok jóideje, de rengeteg infó van a készülékről..(nyilván mert nagyon sokoldalú)

    Tudom, használjam a keresőt, használom is, de idő szűkében nem találtam infót, igy pár gyors kérdés. Előre is bocsi, ha már 100000x volt válaszolva rá. (olvasgatok itt is, meg az i900eoldalon is.. de annyi az infó.. :Y )

    1: a készüléken épp rajta lévő ROM-ot le lehet valahogy menteni? (most egy angol verzió van rajta, a srác akitől vettem esküszik rá,de én kiváncsi lennék Anzo magyar ROM-jára.)

    2: az akku ikont a felső "tálcára" Anzo féle rom alapból kirakja, vagy valami egyéb módon lehet? (SPB Pocket Plus? abban láttam.. ez integrálódik a Mobile Shellbe? esetleg azzal is megoldható? bár ez részletkérdés, mert ez utóbbit felraktam, és kiraktam az "asztalra" az akksi állapotot)

    3: ami viszont a legfontosabb, milyen fóliát érdemes rá venni? mert új digizer vagy hogy is írják van benne, most vettem le róla a gyári vékony semmire se jó fóliát, és kellene rá valami.
    Vaterán nézelődtem hirtelen. De ha van bevált hely, tipus, az is érdekelne.
    Ezeket néztem:
    3.1 nagyon olcsó.. nem tom,. olcsó húsnak?!
    3.2 kicsit drágább
    3.3 vastag..és legalább bp
    3.4 csini tükrös...vagy ez.(ennek van értelme? nem lesz mégrosszabb a láthatósága? napfényben így is allig látszik.. :U )
    3.5 Prémium japán :D
    3.6 vagy ezek mind felejtősek, és inkább egy ilyen drága 3M? :U

    és végűl gondolkodtam valami tokon is..nem túl sexy, de talán védi valamennyire a telcsit(jobban mint egy plüs zokni tok...) vélemény?

    4: egy sonyericsson k770-es telcsim volt-van eddig.
    Próbáltam a telefonkönyvet BT-n áttolni. Ha a full van kijelölve, küldi küldi, majd a végén a PDA-n EZZEL az üzenettel ál le.(telcsin az állapotjelző gyakorlatilag a full átküldést jelezné) Ha PDA-n leokézom, a telcsi is eldobja. PDA-ra nem megy át egy se. VIszont ha egyenként küldöm át a névjegyeket, úgy frankón átmegy, és elmenti.. (Csak 200feletti mennyiségnél mókás dolog..) Erre nincs valami ötlet?
    No meg majd késöbbre kellene nekem valami szinkronizáló program az omihoz. de ennek még majd utánaolvasok.. (SE-hez volt a myphone explorer egy szupi kis program..)

    5: Telefon adatai ezzel kapcsolatban jó lenne, ha valahol találnék valami RO-táblázatot.. mi után mi volt.. mi számit öregnek, mi nem....(lehet eoldalon van, csak még nem jutottam el odaáig. Érdekes lenne pl. IGO tmc miatt.. ott van valami ROM, ami felett megy csak..)

    6: A síma samsung telefonkönyvben mik a képen látható betük a nevek mögött?

    7: Valahol be lehet állítani,hogy ha nincs adatforgalom, akkor autómatikusan bontsa a 3G kapcsolatot?

    8: A mobile Shell menüje omnián megy a giroszkopos módón?

    9: a kamera résznek van külön valami drivere? (SE telcsikben van) Esetleg a különböző ROM-oknak van valami hatása a fényképek minőségére?
    Csak mert kicsit többet vártam tőle. A jó öreg k770-em, sokkal szebb képeket csinál. Valahogy teltebb, élesebb képek. A samué meg olyan mosott, fakó.. az az érdekes, hogy amikor lenyomom félig az expo gombot, ráfókuszál, akkor még szép, jó a kép.. (hardver szerintem okés) aztán amikor elmenti, és mutatja az előképet, mintha egy szürkehályog lenne a kép elé húzva..(kicsit erős, de tényleg olyan.. lehet csak hozzászoktam a pana Fz50, és a k770-esem képéhez, és sokat várok a samutól?)
    Pár példa:
    Igazándiból úgy látszik jól, ha lementitek a képeket, és egymás után léptetitek oda-vissza. Direkt úgy számoztam őket, hogy sorba legyenek.A páratlan számú a SonyEri, a páros a samu. (mondjuk az igaz, hogy az SE az Cybershot.. a samu meg nem kimondottan egy fényképezős mobil.. hanem PDA :S : :B )
    SE1 vs Samu1
    vs

    SE2 vs Samu2
    vs

    SE3 vs Samu3
    vs

    SE4 vs Samu4
    vs

    Asszem mára ennyi.. így is marha sokat, és sokáig írtam, kérdeztem.. bocsi mindenkitől :B

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz anzo #17806 üzenetére

    Hi all! Köszi a válaszokat, akitől kaptam.. sajna sűrű napjaim voltam, max gyors elolvasni volt időm.. :B Előzmény

    anzo
    Köszi szépen a válaszokat!
    ROM: akkor majd rákeresek.. mi alapján keressem? a ROM "neve" alapján? (esetleg ha te nagyon gyors tod hol van, egy linket megköszönök) :R

    Nevek után a betük.. ooo.. bakker.. gondolhattam volna :W :B köszi

    Folia: találtam 500-é.. ugyanannak a srácnak van tükrös, meg sima is.. asszem azt nézem majd meg... tartok tőle, hogy a tükros ugyan jópofa, de kevésbé látható..

    Felső task: igazándiból az akku jelzést hiányoltam, de közben rájöttem, hogy az óra beállitásainál ha nem teszek egyik helyre "pipát", akkor az óra helyett az akksi van :D

    telefonkönyv: áttoltam BT egyenként. jó játék volt... majd még szerkesztgetem... csak még megnézem mi mit is takar :D

    ROM betük.. generációk.. megtaláltam i900eoldalon.. nem is gondoltam volna, hogy kiadási időt jelöl gyakorlatilag :D

    a többi kérdésemre is nagyjából már megvan a válasz..

    1: a fényképező dologra még nem találtam.. igaz, egyelőre még ugyis a k770-em használom telefonálásra .. az Omiban meg a mobilnet kártya... :D és csak próbálgatok 1-2 progit.. SPB-vel ismerkedek...
    Elösször össze akarom hozni azokat a progikat, amik "kellenek" nekem, és stabilan mennek.. aztán egy full rendszer backup.. ha pl az SPB backup képes rá. valahol mintha ezt olvastam volna..

    Márcsak azért is csak probálgatom,mert pl.tegnap (is) sikerült elérnem,hogy egy softveres hardresetet csináljak...
    TC-vel véletlen átneveztem egy mappát.. nem tudtam mi volt a neve, melyik mappa volt..(nem talátam undo-t).. a kövi újrainditásnál meg jöttek az error.. üzik :D

    Szerencsére a telefonkönyvön kivűl, más fontos adat a "rendszer drive-on" nem volt.. azt meg még le tudtam menteni a PIM-el.
    Agybajt is kaptam volna ha újra bt-n kellett volna átküldözgetnem egyenként...

    2: Viszont a SPB-visszaállitgatásánál valami nem akar összejönni...(most találtam meg, valamelyik részén, hogy arról is lehet backupot csinálni, bár az error hadában ő is benne volt... nem ment..)
    Úgy emlékszem, hogy az asztalra kirakott BIG digi óra, tudta a 24-órás kijelzést. Most az istenért se.. és nem találom a beállitást rá.
    A rendszeróra 24-órás.
    Sőőt! Ha a SPB digi órát közepes vagy kicsi "skin"-re állitom, akkor eltünik az a fránya AM-PM... (tehát 24 órásra vált..)
    Majd rákeresek a hibára,de ha valaki élből tudja a választ, jöhet :D

    3: A másik dolog, hogy A SPB time-ban valamiért nem megy az ébresztésnél a rezgés.. ha a beállitásnál rányomok a play gombra.. csak lecsökken a fényereje a kijelzőnek, de nem rezeg. (egyébként szokott, szal a rezgő moci mükszik benne..)
    Ezt se tom mért. bár ez a legkevesebb :D

    4: SPB telefonkönyvében lehet keresni szépen.. igen ám, de a magyar karaktereket be tudom valahogy irni?mert ha pl gábort akarok irni, nem fog összejönni :((

    5: végül egy olyan kérdés, igy hirtelen, hogy azt meg lehet valahogy trükközni, hogy az eredeti IGO-t, egy nagyobb SD(hc) kártyára átmásoljuk, úgy, hogy az működjön?
    Mert ha csak simán mindent átmásolok, error..elkezdi elinditani, majd konyec..

    Most jutott eszembe.. a navitools-al biztonsági másolatból nem lehet egy másik kártyára tenni? :F Majd kipróbálom ha hazamegyek.. (meló rulez)

    Asszem hirtelen ennyi.. bár még lesz millio..

    Jah.. van mégegy..felraktam coreplayert.. zenére.. egész jó..bár EQ nélkül elég lapos a hangja, de EQ-val tetszik...(elég a rock beállitás is.. manuálba még nem is mentem bele)
    A problámám viszont az, hogy amint ráteszem a képernyő zárat, akadozik a zene..ha meg a power gombbal lelövöm a kijelzőt, le is OFFolja magát.. A touch ilyenkor lazán megy a háttérben.

    A coreplayerben bejelöltem a ha jól rémlik "zenelejátszás folytatása a háttérben" tételt...

    Előre is köszi mindenkinek...és ahogy van időm olvasgatok...

  • Laci4

    senior tag

    válasz dancsuri #17860 üzenetére

    Köszi, ahogy elnéztem a topikját biztos :D

    am: egyelőre még nem akartam-rok ROM-ot frissitgetni.. annyira régi lenne ez a ROM?
    Csak nem olyan kaki..max annyi, hogy mivel englis, nem vágok mindent elsőre. :D

    Egyébként tervben van az Anzo féle rom, olvasgattam is hajnalban a PDAclubon a topikját, de csak a 15. lapig jutottam.. és van 95 :Y igaz, lehet lépek egy-két nagyobbat, csak úgy voltam vele, jó az elejétől látni, mik voltak a problémák.. igy a 15.oldal környékén még akad benne pár.

    No meg emellett még át kellene nyálaznom a ROM-frissítés témát is.. nincs kedvem levélnehezéket csinálni az omiból.. 40ért vettem... és nekem ez nem egy olcsó mulatság volt :B (a k770-esem kivéve mindegyik telcsim (E- SE) 20e körül volt.. igaz, pana számlásra.. és igaz, nem is PDA-k voltak :D)

    Mondjuk a ROM csere lehet nem olyan necces mint pl egy két telcsit függetleníteni anno.. SE telcsivel jártam úgy,hogy menet közben valamiért megállt, aztán már csak boxal lehetett életett lehelni bele.

    Szóval ahogy átolvasom ezeket is, majd nekiesek.. jah.. meg majd miután vettem hozzá egy adatkábelt, mert sajna az az egy nem volt hozzá :(

    Mondjuk igy, hogy már jobban ismerkedek vele, valszeg alkudtam volna az árából.. mert mondta a srác, hogy most lett cserélve benne a digizer -vagy hogy is irják- nem lesz vele gondom egy darabig. Mondom magamban, ok ez még jó is, mert olvastam hogy ez be szokott dögleni..

    Aztán pár nap után.. (egy hét) amikor háttereket váltottam stb, láttam meg, hogy a kijelző alsó részén fehér háttereknél látszik egy fehérebb ...folt...

    Lehet hibásan, de én arra gondolok, hogy valamitől megreccsenhetett az érintő, és az megnyomhatta magát a kijelzőt, és attól van.. javítsatok ki ha nem...(és ezért volt cserélve az érintő..)
    Nehéz lefényképezni, de ITT az első két képen látszik valamennyire.

    De ha már ezt a rom dolgot nézem.. látom az infos képernyőt, meg valahol olvastam is a Phone verzióról.. ez mit takar? külön van valami "drivere" a telefon résznek? Abban is van frissités?

    SzaboZE
    "Az igo-t nem fogod tudni transzportálni nagyobb kártyára :-("

    A fene.. tartottam tőle.. pedig jó lett volna még egy 8-as sdhc-t beledobni.. bár egyelőre elég a belső 8 is.. max több zenét tudnék rakni rá..
    Valahogy azonosíthatóak az sd-karik? :F Vagy az IGO-s kártyák nem mezei SD-k?

    snowdog
    "Ez így nem teljesen korrekt, ugyanis át lehet tenni, csak nem fog működni. "
    Hahahaha... "hüüüüleeeee" :) ez fáájt , de jó volt ;)
    Biztonsági másolat készítés céljából lenne némi értelme másik SD-re másolni, de akkor már inkább célszerűbb PC HDD-re kitenni.
    Ez utóbbi megy is a Naviextras Toolbox-al. PC-re frankón kirakja. abból vissza lehet rakni..(az eredeti kártyára biztosan..) :D

  • Laci4

    senior tag

    válasz anzo #17868 üzenetére

    Köszi.. többnyire mindent igy csinálok.. elöbb jól körbejárom.. ezért is haladok lassabban :D

    MOst nézem az aláírásodban a linket...
    Megnyitva látom, hogy én lehet nem is jó topikot olvastam.. van ott egy másik... potom 316oldallal... :Y
    Meg is találtam a varázslatos emlegetett FTP részt is.. és asszem az aktuális ROM-om is.
    Itt a kettő között mi a különbség? Mi az hogy nophone? Abban a romban nincs telefon funkció? :F

    Lehet most azért belekérdezek.. mit takar a PFC?
    Clean full csupasz oprendszer, szinte csak a müködéshez szükséges progik?
    Clean office. uez +office csomag
    PFC: minden jóval tele ROM? (ftp anzo hun ban pl ezt a három ROM-ot látom a 28227-ből..)

    Azthiszem ezt átlátni hosszabb lesz mint anno a telcsis dolgokat :D Hiáába.. komolyabb a kütyü :B

  • Laci4

    senior tag

    válasz anzo #17871 üzenetére

    Oh!! :W :R
    Köszi! Megvilágosodtam! :D

    am: úgy érzem, nem is romos topikkal kellene kezdenem, hanem a ROM frissítéssel...
    Ha jól értelmezem, ha rendesen csinálom egy ROM frissítést, azzal a PDA-t nem vágom galyra.. olyan mintha egy egy buhera wint raknék pl a pc-re... max nem fog úgy működni, ahogy én szeretném....
    Ez esetben legyak, és másik felrak. A hardvert nem vágja tönkre..

    Namármost, (még nem olvastam el a frissités topikot) olyan lehet, hogy valami miatt olyat okozzon egy ROM, hogy nem lehet másik romot tenni a gépre? (ergo mondjuk mintha pc nél bios halna meg.. nem indúlna boot.. nem lehet hozzáférni a hardverhez..)

    MErt ha nem, akkor ROM felrak.. próbálgat.. tetszik, marad. nem, megy fel másik....

    Szeretném valahogy magamban áttekinteni hogy is épül fel a PDA-ak belvilága..
    (telcsis hasonlattal.. ott pl volt cam-driver, audió, telefon rész..... bár ezek többnyire egyben voltak. stb)

    PDA-nal van pl az oprendszer. meg ahogy innen onnan szivárgott info valami phone rész is..
    Van valami boot része a készüléknek, rendszernek? stb.. ezeknem majd utánanézek.. biztos le van írva valahol.... :B
    CSak a mai, bocs tegnapi nap is elment pik pak.. most meg húzok aludni.. reggel irány Kiskőrös meg vissza.... fáradtan nem jó vezetni.(meg nem is tanácsos) ;)

  • Laci4

    senior tag

    válasz anzo #17874 üzenetére

    Re!

    Köszi a választ! kezda alakúlni a kép. Ha az eboot sérül, akkor lehet ge...sz?! Vagy ezek nem fázisokban kerülnek fel, hanem egyszerre?
    Phone rész: na akkor erről kellene találnom valami infót még. vagy ha megmondod,hogy az én I900NSPRO Phone részem érdemes-e cserélni, akkor nem keresek :D

    Viszont!
    Ma egy bosszantó hibát tapasztaltam... (használtan vettem az omniát..)
    Kocsival mentünk le vidékre.. fell volt töltve az akksi.
    Autós töltőre kütyü rárak.. (gyári samsung..) zöld led rajta pilács.. Omnia tölt.. ok.
    IGO indít.. cél megad..(nem mintha nem tudtam volna az utat, csak úgy... :)) )
    4-5 perc max, meg is találta a holdakat.. (már mentem közben) navi ment frankón.

    Kb 2:20perc alatt leértünk, és levettem az autós töltőről, ekkor láttam, hogy 20%-on van az akksi! :Y
    Ami magában még hihetőnek is tűnne, de rajta volt az autós töltőn!
    Nahmondom, biztos kimozdúlt a szivargyújtóból.. bár elfilóztam, hogy amikor levettem a kocsi gyújtást, pittyent a samu.. ergó rajta volt a töltő...érzékelte,hogy megszünt a kraft...

    Hazafelé újra megpróbáltam.. töltő rá.. zöld led a töltőn villágít..(kijelzőn jelzi,hogy tölt). IGO indít.. ok... elindulunk .. holdat talál.. navi megy.. töltés megy.. ok...

    Kb. fél óra-óra múlva, hopp.. elaludt a led a töltőn.. lekapcsolt.. viszont sztem nem a töltő kapcsolt le, mert ahogy ki be dugtam a PDA-ba, az pittyent, érzékelte.. illetve a töltön is felvillant egy pillanatra a töltés led... de aztán el is aludt.

    Közben érzékeltem, hogy elég meleg a kütyü.. ezt már máskor is éreztem. navinál melegszik legjobban,szinte az egész ház meleg lesz, de legjobban az alsó része.. de BT-ozás, meg filmnézés közben is ...

    Szóval gondoltam egyet.. menet közben jó erősen fogva ablakon ki.. (lehűtöttem..) töltőre rá.. hopp.. érdekes, tölt! aztán kb 15perc megint off...

    Találkozott már valaki ilyennel? :O Vagy keresem meg a srácot, és vetessem vissza vele a telcsit..bocs..PDA-t! ez már kezd sok lenni...a fentebb írt kis fehér folt a kijelzőn, most meg ez is.. és bevallom, telefonálni még nem is telefonáltam róla :B
    Ezekután lehet azt is meg kellene néznem :F

  • Laci4

    senior tag

    A fene.. lejárt az idő. Amikor hazajöttem, felraktam hálózati töltőre a kütyüt.. piros led a tetején pilácsol, kijelzőn jelzi hogy tölt.
    Igo indit.. itt bent panelban nincs műhod.. ezért megadtam ugyanazt az útvonalat, és szimuláció bekapcs.. majd leraktam.. most néztem meg.. kiváncsi voltam mi van vele.. látom, zölden világit a led.. a készülék szép meleg.. IGO-ból kilép.. nézem... mintha rajta se lenne a töltő, viszont csak 20 vagy 30%-on van a töltöttsége... :Y töltő le.. vissza.. semmi..Omi OFF.. erre elkezdi tölteni... visszakpcsoltam.. most még IGO nélkül.. tölti...igaz, nem is olyan meleg.. erre varjunk gombot! :F :O :W

  • Laci4

    senior tag

    válasz Poonkie #17879 üzenetére

    Háát.. ha jól látom,nekem talán pont az van fent :F

    Valami hardver nyúg nem ökozhatja ezt a melegedést? :U
    Szinte biztos,hogy ez a védelem kapcsol be(le). Mert most pl szintén megcsinálta.. bár elég sokáig ment.. már kezdtem azt hinni, okés lesz, csak egy kikapcs kellett neki.. de nem.
    Csinálam egy újraindítást (SPB shell ből) és amint kikapcsolt, és elkezdett beindúlni, már világított is a piros led...

    Nincs valami okosság, amiben meg lehet nézni az esetleges hődfokokat? Beállított határértékeket? Valami serviz menü, vagy segédprogram... mint pl everest :D

  • Laci4

    senior tag

    válasz SzaboZE #17919 üzenetére

    Köszi a választ.. már azthittem mindenki elsiklik felette :D

    Én is nyomozgatok, amennyire a munkám mellett van rá időm...
    Az az érdekes, hogy nem mindenkinél jelentkezik... szóval mi a pechjesek közé tartozunk :((
    Mondjuk azért kiváncsi lennék, hogy mondjuk 100ból hágy PDA csinálja ezt.
    ROM - Igo verzióval összevetve.

    Illetve amire még jobban kiváncsi lennék, hogy
    1: létezik-e különböző hardverelemekkel rendelkező I900.
    értem ezalatt,hogy pl. a tölrő áramkör, a gps modúl mondjuk más lenne benne.. vagy esetleg valami változtatás lenne benne (amolyan rev.2 kiadás pl. más végtranyó vagy ilyesmi.. pici változás, ami indokolhatná a nálam lekapcsol, nálam nem..)

    2: ez a lekapcsolás szoftveres, vagy hardveres?
    Bár én softosnak gondolom, mert ha amikor lekapcsol IGO+töltés esetén, akkor nyomos egy restartot,elösször zöld LED off, aztán amint elkezd bootolni, már pilácsol is a piros.
    Ha HW-s lenne, gondolom ennyi idő alatt nem hűlne annyit, hogy a tiltás kikapcsoljon..
    Hacsak nem áramtalanítja azt a rész is, és a hiszterézis vagy mi is..(ne kapcsoljon egy fokon belül -ki-be) miatt mégis...

    ebből fakadóan, ha softos, mi vezérli? az oprendszer? vagy van valami fix "ROM" amiben ezek az alapvető funkciók vannak?! (töltés, bekapcsolás, stb..)

    Vagy esetleg a GPS-töltést a phone driver vezérli? vagy egyiket..
    Mert akkor lehet jobban számítana, mint maga az Oprendszer verzio.
    Majd megpróbálok valahogy valahol utánajárni... csak nem sok időm van..
    Lakást is "újítgatok" és nagyon nem haladok :D :B

    Ja... és nekem 6.5 winfos van fent.. valszeg a Romovics féle..

    Jah.. és egy klubtársnak mint kiderült szintén volt ilyen problémája, de csak melegben.. neki egy másik IGO megoldotta.. (vagy a szerencse)
    Én visszaraktam a régi IGO-t 8.xxx de nem nyert.. neki egy kicsit frissebb van mint nekem, (pedig enyém eredeti navitoolos frissitéses) csak az itsó 4vagy 5 szám másabb neki...

    Am: már azon is gondolkodtam, hogy keresek olyat amit kipróbálok és nem kapcsol le, megveszem, ezt meg eladom.. mert egész jó kis ketyere, (bár nem használom ki nagyon, illetve bizonyos esetekben egy sima telcsi gyorsabb, jobb (k770-esem)..)

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz M@nH. #17930 üzenetére

    óóóóóó a franc ezt az egeret.. beirtam az üzit, nyúltam az egérért, eltaláltam az oldalát..vissza gomb... irhatom újra... baxxxxusz :O :(((

    Nah.. szóval...

    tehát ahogy nézem van rev szám.. csak ehez szét kellene szedni a PDA-t :(

    SzaboZE

    Ez a melegedés dologban 45 fok lehet valami, mert van egy szervizmenü, a *#0228#, ott látszik egy akksi hőfok.. igaz, nem változik dinamikusan.. olyan, mintha csak azt mutatná, amivel betöltött a készülék...
    Most nekem pl csak 26,7 fok...de amikor lekapcsolt a töltés, volt 54,5 fok is!!

    Mondjuk van egy másik hőfok is ha innen visszábbmegyünk a menüben (back) majd 1est nyomunk... de az nem tudom mi lehet.. alsó sor.. most pl 66ot mutat :F

    Akksi.. nekem is made in china, finished Korea van...
    Kiváncsi leszek a másik akksival neked mi a szitu..
    Amúgy én is gondoltam arra, hogy esetleg ez már öreg akksi ami ebben van, nem tudom mikori lehet a készülék, és az akksin nincs gyártási dátum, nem úgy mint az SE-telcsimén :D és esetleg egy új akksival jobb lenne.. eh.. sötét folt..
    Lehet én is veszek egy másik akksit hozzá, és nálam lesz tarcsiban... ha marad a cucc.. mert jópofa, de valahogy nem tökéletes :D

    Előnyei a hátrányai... menet közben smst irni pl nem az igazi..(bár lehe nem a QWERTY)-t kellene használnom.. a fényképezője még mindig csalódás..(k770esem után)
    Akksi nem birja túl sokáig. (igaz, ez várható volt...ha nem piszkálom, akkor kihúzza a két napot talán, ha piszkálgatom 1-1,5.. ha net, video, navit nem is mondom, akkor egy nap (se) :D
    Navi az full akksit 2:20 alatt levitte 20%-ra..vagy még lehet kevesebb is, mert amikor rátettem még töltötte a cucc.. szal legyen 2óra :D
    meg még van pár apróság... amiben egy célprogis készülék gyorsabb, de ugyanakkor azok fixek...

    Na de még szokjuk egymást :D

    Ja!! de egy ami tegnap elött elég rosszúl érintett,mivel festettem, és kicsit festékes volt a kezem.. gondoltam headset..ha hiv a párom, akkor csak megnyomom a headseten a gombot, és már tudunk is beszélni.. háát nem.. elő kellett vennem, és el kellett húznom a fogadás gombot..
    Ez lehet ROM vagy beállitás függő?
    Letenni leteszi a gomb megnyomására... :F

  • Laci4

    senior tag

    Igen, egyre jobban arra jutunk, hogy ez nagyon darabfüggő..sajnos.. mert nekem egy ilyet sikerűlt kifogni...és ráadásúl nem garis...használt..

    A külső GPS meg ok, szép és jó, de annyival már inkább veszek ahogy fentebb írták,egy navi készúléket.
    De nekem pont az volt a lényeg, hogy egy készülékben legyen minden.. annyit nem kell a navi.. nem taxizok :D
    No meg az újdonság varázsa: (nekem újdonság): érintőképernyő, nagy kijelző, nagy tudás.. videó lejátszás net lehetőség.. wi-fi...
    Aztán lehet 2-3 hónap múlva rájövök, hogy nem is nagyon használom ezeket :D

  • Laci4

    senior tag

    válasz grafikus17 #18021 üzenetére

    Nem tudom eredeti, vagy legalább (PDA-s) omniás verzió...

    De! Banális dolog lesz, forditsd el viszintesre az omniát.. (elforgatja elvileg a képernyőt -asztalt. Ha mégse, akkor beállitásokban be lehet kapcsolni az automata forgatást)
    Na és amikor vizszintes a kép, akkor inditsd el az IGO-t! ;)
    Nálam az eredeti IGO úgy indúl,ahogy a készülék van.. utána viszont már nem forgatja semerre..

  • Laci4

    senior tag

    válasz SzaboZE #18065 üzenetére

    Na!!
    ez tök jó hir! kiváncsian várom az akksicserés tapasztalatod!
    Mert lehet akkor a phone csere a megoldás.. vagy az akksi.. én is filóztam a phone részen...
    Ezek szerint lehet csak azt cserélni, frissiteni...
    Amit felraktál az valami újabb mint ami volt? nekem valami I900NSPR0 van rajta....

  • Laci4

    senior tag

    válasz tomi79 #18079 üzenetére

    Halli!

    Ez szerintem nagyban lejátzó progi függő.. én ugyan nem vagyok túl vájtfülű,de azért szeretek szépen hallgatni zenét..
    W-s SE-m nem volt, de SE-em volt pár.. (T630, K610, K770i) ezekhez képest egy jó lejátszóval egész jó.. minimális EQ val meg szuper...

    Elsőre csak a gyári fülesével próbáltam.. aztán poénból rátettem az AKG K416P-met... nem volt rossz ;) igaz, nem a gyári progijával.. bár ahogy rémlik, azzal is egész jó volt..

    twine SzaboZE

    Szabo: kivi lennék a régi akksival.. majd ha lesz rá alkalmad, próbáld már ki ..

    Rom meg fogyasztás.. én nem tom ki hogy csinálja, de!
    Nekem nemrég volt két olyan napom, hogy nem volt időm bizgerálni a PDA-t... csak a zsebemben ficeget, és napi max fél-3/4 óra beszélgetés volt róla...
    Igy a 2. nap végén volt 40%-on az akksi..

    Az már más téma, hogy után viszont ahogy elkezdtem vele zenét hallgatni (Core player), meg kicsit BT-n áttolni pár dolgot, pikk-pakk lezabálta...

    Úgy érzem, hogy zenehallgatás- film max 3-4 órát bírja... (még nem teszt..sac.. ) zene lehet elvisz 6-ot is ..
    Navi sacc 2-2.5 óra alatt nullázza az akksit.. vagy még annyi se....

    De azért már kezdünk összeszokni.. mert senki se lehet tökéletes...
    A fényképezővel még nem barátkoztam meg... kicsit mosottak a képek.. a fehéregyensúly múltkor valahol nagyon elment vadászni...(rózsaszínes marcipán nagyon fakó lett.. piros tulipán inkább narancssárga, akárhogy játszottam a beépített sémákkal.. persze majd még tesztelem.. de a SE k770-em, full autó módban ehez képest fullos képeket csinált..)

    A kijelző nálam nappfényben halál.. gyakorlatilag nulla.. spb shellben választottam más skint,de igy is csak szoszo.. képet megnézni esélyetelen pl.
    K770 azért nyerőbb.. igaz, az össz kijelző ennek a negyede talán :D

    Néha belassul.. lefagy... (dehát winfos... meg progik is vannak rajta...)
    utoljára másoltam valamit resco exp-val, rátette billzárat. aztán semmi .. se kioldani nem tudtam, se leokézni a felülírja e kérdést :D ugyanakkor érzékelte a kijelzőt...fura halál volt :D

    Sms-t pötyögni mozgó járművön még nem olyan egyszerű... tapibill azé csak tapibill :D

    szal vannak apróságok, de azért nem rossz ;)

    Autórádióval (pio DEH-P65BT) szerencsére frankón elvan.. kezeli a hivásokat, telefonkönyvet, bár azt majd újra kell átküldenem mert még a k770 is bele volt regisztrálva, és igy nem volt elég tárolókapacitása...
    Audiót is frankón kezeli.. core player megy.. teker benne. léptet.. szal frankó.. nem akad.. a k770i-vel néha meg-megakadt a zene

    Nah.. megint sokat dumálok a levegőbe :)

  • Laci4

    senior tag

    válasz tresh #18154 üzenetére

    Nem is az a baj, hogy melegszik..nem égeti az ember kezét, bár azért tud elég meleg lenni..
    Hanem, hogy a melegedés hatására lekapcsolja az akku töltést..
    Namármost a navi kb. 2-2,5 óra alatt lezabálja az akksit..ha valahova meszebbre mész, és neadjisten megérkezésed után nincs lehetőséged tölteni, akksit cserélni és használni is akarod a telcsit, kakiban lehetsz.. (bocs.. PDA-t ;) :B )

  • Laci4

    senior tag

    válasz mikkokawa #18187 üzenetére

    Én azért megérdeklődném azt a fogyasztó védelmet.. veszteni nem vesztesz..
    Javítás meg: nem tom hol van ez a chip, de lehet érdemes lenne egy lezúzott készüléket venni, és kicseréli az alaplapot.. már ha ezeknél lehet olyat.. gondolom a többi úgyis csak körítés..

    vagy venni egy használtat, de működőt..valószínűleg még mindig olcsóbb, mint a javítás
    35-40 körűl már kapsz...

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz Land #18217 üzenetére

    Helló!
    Avit viszi.. jó kis lejátszóval, pl core player szinte mindent megeszik... mkv-t, divx.. stb..
    Hardvere elég hozzá.. nem akad.. frankó..
    Zene: szintén progi függő.. egyelőre még csak a gyári touch playert és a core plyert próbáltam. nekem elég.. nem rossz..
    Pláne, hogy core playerben úgy EQ-zod, ahogy nem szégyenled :D

    Bár ha már itt tartunk,nekem is lenne egy kérdés: azt vettem észre core-ban,hogy ha emelek a mélyeken.. akár csak 2dB-t is, bizonyos anyagok esetén lesz egy kis zaj benne..
    Egy kis basszus dörgés.. olyasmi mint a lemezjátszóknál a rumpli vagy minek mondják..
    tehát mint pl amikor mondjuk egy mikrofon egy állványon van és belehallatszik a lépések zaja ami a deszkán át jutt bele...
    Nem tom jobban leírni hírtelen.. nah mindegy..

    Szal tovább.. már gyári fülessel se rossz, de pl egy ilyennel nem is kell emelni a mélyeken.. sőőőt :D

    Igo: le kell tölteni hozzá az XTRA data filet, és akkor 2-3 perc.. max 5 ..
    Wi-Fi-t passzolom...

    Ami esetleg hátrány,de ez a legtöbb ilyen kaliberű készüléknél gondolom igy van.
    Akksit ha használod, zabálja.. ha nem, akkor 2 esetleg 3 nap..de akkor tényleg csak néha telefonálsz..
    Navi: 2-2,5 óra alatt lezabálja..
    mp3: 4-5-6 óra sztem.. film is kb ennyi..

    Napfényben allig látszik a kijelző. ma is vakon oldottam fel a képernyőt,aztán már kb láttam mi hol merre :D

    hirtelen ennyi.. :D
    Jah...és a kamerája nekem a k770hez képest csalódás.. nem lenne rossz.. szerintem szoft problema.. (amúgy nem vészes.. telefonhoz képest tűrhető képeket csinál)

  • Laci4

    senior tag

    válasz r0by #18220 üzenetére

    Panelban az azért komoly. nekem nem találja meg, pedig 10.en vagyok..
    Fényerő.. gondolom nagyban függ a témáktóól is...milyen háttéren milyen szöveg stb..

    Vodánál még van omnia? :U

  • Laci4

    senior tag

    válasz grafikus17 #18232 üzenetére

    Szvsz: a masina autómatikusan sorszámozza a képeket..

    SNC00001..SNC00002..SNC00100 ezt rakja a 100SSCAM mappába.. ha ezen túllép, többet fényképezel, létrehoz egy új mappát.

    101SSCAM ebbe tolja a
    SNC00103..SNC00104..SNC00200ig... ezután new mappa..

    102SSCAM
    SNC00201..SNC00202..SNC00300.. és így tovább...
    Nem néztem ezen lehet-e valamit variállni.. engem személy szerinte nem zavar..

  • Laci4

    senior tag

    válasz grafikus17 #18238 üzenetére

    Nincsmit..
    AMúgy nem egyedi.. mert a pana fényképezőm is csinál új mappákat.. csak nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik ezrenként.. nem 100ak után..

  • Laci4

    senior tag

    válasz SzaboZE #18245 üzenetére

    Akksi-Igo-Töltés témában lett előrelépésed?
    Vagy az eredmény az, hogy még mindig lekapcsol,ha olyanja van?!

    Múltkor már már én is azt hittem, egy másik verziós IGO val meg 100%-os töltöttségű akksival megoldódott a dolog.. egy fél óra alatt nem kapcsolt le..

    De hazafelé már igen...(lehet mert lejjebb volt a töltöttségi szint..)

  • Laci4

    senior tag

    válasz tresh #18268 üzenetére

    Ha jól értelmeztem, magyar Romot szeretne.. akkor viszont ANzo... Bár nekem is Romovics van.. de csak mert igy vettem, és megszoktam :D
    A ROM frissitéstől meg még kicsit fázok..(no meg még nincs kábelem :D)

    SzaboZ:
    Akksi: háát akkor ez van.. megpróbálok együttélni vele :D

  • Laci4

    senior tag

    válasz forceberg #18312 üzenetére

    Helló!
    Fényképező téren én is "visszasirom" a k770i-met(bár még megvan).
    A fényképezővel nem vagyok kibékűlve, de ez van.
    Szóval az én trükköm, van a fényerő korrekcio. jobb oldalt alulról a második ikon asszem.
    Egy plusz minusz jel van benne..
    Nah ott vedd negativ irányba... sajna ez csak akkor jó, ha nem hirtelen eseményt kell lefényképezned, mert próbálgatni kell, mennyire kell levenni.

    Nem tökéletes, de "tűzoltásra" jó.. talán :)

    szerk:
    Bár ha az aláirásodban levő képeket te csináltad, ez asszem alap ötlet :F :U

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz forceberg #18314 üzenetére

    Igen, néztem a profilod.. van egy "kicsit" komolyabb géped.. :C
    a képekből azért mindjárt gondoltam,h nem az omniával csináltad. (bár nem néztem full minőségben.. meló+mobilnet+opera turbo)

    alaplap fényképezés: hááát..az kicsit még a SE-vel is necces.. ezzel még nem próbáltam.. de a fenti bejöhet...

  • Laci4

    senior tag

    válasz gyuri2008 #18341 üzenetére

    mi került annyiba? hátha valaki másnak is segítség.. de van egy olyan sejtésem,hogy vagy új romot kaptál, vagy másik IGO-t..

  • Laci4

    senior tag

    válasz blueye #18391 üzenetére

    400 pénz? Maga a fedél. vagy munkadijjal együtt? :U (utóbbin meglepődnék :D )

  • Laci4

    senior tag

    válasz shiii #18425 üzenetére

    Nah jah.. akki otthon van az ebayen.. :P de sokan nincsenek :( :)

    Mondjuk a 800 forint az nagyon nem gyengén jó ár.. még ugy-t se kapni annyiért itthun

    Én is filóztam egy pót akksin..(ha esetleg hosszabb navi kellene.. vagy zizz nélküli környékre tévednék...
    Nekem átlag használat max. 2 nap. (2-3 óra beszéd, pici zene..pici game, vagy egy 45perces kis film..de ha már film is van, akkor sanszos a 2 nap...
    De ha csak telefonálás játszik be, akkor lazán :D

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz duduati #18450 üzenetére

    Saját szerény véleményeim pár hónapos használat után.
    Használtan vettem a készüléket, ezt bele kell azért számitani..
    Illetve még azt tenném hozzá, hogy világéletemben ericsson, SE-telcsijeim voltak(a2618,T20,T65,T630,K610i,és végül a K770i)

    Kezdem a "hátrányaival" mert azt rövidebb felsorolni.
    - A fényképezőjétől kicsit többet vártam. Mivel látom neked 810esed van, te is számithatsz erre. A k770em kicsit jobb képeket csinált.
    Elsősorban nem túl szinhelyesek a képek.Kicsit fakó, mosott hatása van. Lehet ROM függő is nem tom. De valószinűleg szoftveres, a probléma..mert pl amikor befókuszál, még tök jó.. de amint exponál, és beadja az "előnézeti képet", ott már mosott.
    Persze nem arról van szó, hogy rossz a fényképezője, telefonhoz képest meg pláne, csak jobbat vártam, szerettem volna.. illetve jobbhoz vagyok szokva :B (k770i, a pana Fz50esem nem is emlitem) ;)

    - Napfényben nehezen látható kijelző. Ez ugyan a kis telcsinél is probléma volt, de itt valahogy hatványozódva..

    - Darabfüggően de előfordúl, hogy töltés+Igo használat hatására annyira felmelegszik, hogy a hővédelme lekapcsolja a töltést. (enyém sajna pont ilyen ) Ilyenkor sajna csak merűl az akksi.. az IGO meg kb. 2-2,5 óra alatt le is zabálja a fullra töltött akksit.

    - tapibill: szokni kell.. mozgó járművön pl (nekem) még nehezebb vele pötyögni, mint sima gombokon. (azon már már vakon is ment..)

    - Érintő pálcikát épithették volna bele is.. idegesitő néha ahogy az oldalán fityeg.. ide-oda csapodik az elejéhez hátúljához a készüléknek..Biztos irják majd, hogy le kell venni, úgyse kell. Ez részben igaz is.. alap dolgok egész jól mennek kézzel(körömmel) is, de pl. Zummában (játék) jó a kis pálcika... ;) Meg némely menünél is..

    - Akksi dolog: ez a kettő között van.. (pozitivum negativum)
    és nagyon szubjektiv. Mivel ez nem sima telefon, hanem PDA.
    Van egy nagy kiejlző, "gyors" proci..zabál...
    Ha csak elvan az embernél, és csak telefonálgat, egy-két sms, esetleg egy pici játék, akkor kb 2 nap (nálam)
    Ha többet játszunk, esetleg film, neadj isten Navi töltés nélkül, akkor naponta töltés..

    Pozitivumok:
    - Nyilt oprendszer.. (winmo), nagyon testreszabható...különbözö progik telepithetőek.
    Viszont Pont ezért, olyan dolgokhoz ami sima telcsiben alap, itt külön progi kellhet
    - Relative nagy kijelző, lehet akár egérmozizni is..(én pl a csillagkaput ezen nézem néha amikor várakozok..)
    - Játékok is vannak rá.. "nagyba" azok se rosszak..
    - Van benne WI-FI..(bár eddig talán egyszer használtam)
    - Türhetően lehet rajta netezni is.. ha szükséges..
    - Fagyni nem igazán fagy.. 1-2szer ha lefagyott.. pedig telepitgettem már rá pár progit..
    - Igo teljesen jól fut rajta.. bár volt,hogy egyszer teljesen összezavarodott, de az gondolom vagy egyedi, vagy helyi probléma volt.. (egyedüli probléma a fenti töltéses)
    - BT frankó.. BT-s fej van a kocsiban.. frankón komunikálnak.. mind a zenét, mind a hivást, mind az IGO hangot kirakja, adja-viszi. Lejátszót (coreplayer pl, lépteti is..)
    - Office csomag.. frankón megnyit és szerkeszt is valamilyen szinten word, exel, pdf fájlokat.. ez se rossz ! pdf-et asszem csak megnyit..

    Asszem hirtelen ennyi.. Ezen a linken vannak a hsz-eim a témában. a második vagy harmadikban van pl a fényképezőhöt pár teszt képem is..
    biztos van még pár dolog, de ezek igy hirtelen...

  • Laci4

    senior tag

    válasz duduati #18476 üzenetére

    Passz.. de én úgy gondolnám, hogy csak memoban más.
    Illetve akitől én vettem, az azt mondta, hogy a 16Gigások nem voltak hivatalosan forgalomban itthon.. amolyan tuning verziók, de állítólag nem annyira megbízhatóak..
    Ezen kicsit csodálkoznék.. de nem tudom.. lehet csak a maga "Malmára" dolgozott a srác ;) :D

  • Laci4

    senior tag

    válasz cbrfireblade #18488 üzenetére

    Sms irásnál alul középen kellene hogy legyen egy kék ikon.. amolyan billentyúzetet jelölő.. nekem pl HU isvan irva rá.
    Mellette egy Felfelé nyil.. ha nincs, bökj az ikonra.. nah.. erre a kis nyilra bökj rá.. elvileg feljön egy lista, a választható billentyűzeteiddel.. nem lehet,hogy csak itt lett átállitva? Próba cseresznye.. ;)

  • Laci4

    senior tag

    Nekem is ilyen töltés gondom lenne.
    Szereztem(vettem) egy APCBS10UBE jelzésű eredeti samu kábelt.
    Több helyen láttam, hogy jó elvileg omihoz is.. Pl itt
    Samu oldalán csak APCBS10-et, és APCBS10U kábelt találtam.
    Az elsőnél nem, a másodiknál viszont jelzi az omniát is.
    Namármost a problémám a következő. Rádugom a pc-re, telcsire.. Win7 első alkalommal frankón le is szedett hozzá valami illesztőt.
    Telcsin SPB shell jelzi is hogy tölt. Tetején led piros. kb 60%on volt az akku.. nem is mozdúlt semerre..
    Úgy fél óra óra múlve leveszem, erre egyből leugrik 40, majd 20 %-ra az akku szint. :Y :F

    Vajh mi a csöcs lehet? találkozott már valaki ilyennel?
    Most másik USB-re raktam, meg 100%-on van, volt a töltés.. kiváncsi vagyok mi lesz fél óra múlva..
    a másik kérdés, akinek gyárilag adott kábel van az omihoz, annak mi a tipusa?
    Illetve ezzel, ami nekem van vajon ha rászánom magam, neki merjek állni ROM cserének? :F

    Köszi :R

    szerk:
    Google csak dobott egy találatot samuék háza táján, de itt meg megint nincs omnia.. de lehet ez csak valami specko samukat hoz.. illetve ha jól veszem ki englisből, azt írja, hogy 20pines samukhoz..only...a milyen mennyi? :D :F

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz cbrfireblade #18516 üzenetére

    Köszi!
    És te ezzel csináltál már pl ROM cserét?
    Nekem is ilyen van.. ez a töltés dolog meg.. kikészít :D
    Holnap kipróbálom melóhelyen az ezer éves notimon.. (nem ez a lényeg, hanem,hogy másik gép)

    Okosság: neked is köszi

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz cbrfireblade #18521 üzenetére

    Köszi szépen,hogy megnézted!
    És a többieknek is!
    A válaszaitokból akkor azt kell,hogy leszűrjem, hogy hiába irta némely oldal, hogy töltés funkcióval, mégse tölt valamiért.

    Nem tudom hogy lehet ez megoldva. Én azzal a naiv gondolattal voltam,hogy ez a kábel nem más, mint két csatlakozó, közte 4 vezeték + - meg a két adat..
    Gondoltam a tápot egy az egyben megkapja és csóók...
    De akkor ezek szerint lehetséges, hogy az usb felöli végében lenne valami kis elektrónika?!

    Itt melóhelyen a benti ezer éves(uhh.. 2003as :D) gericom notin is kipróbáltam.. (xp) van rajta.
    Érdekes volt.. elösször rátettem.. érzékelte,hogy új hardver.. nem töltött..
    Nem is tudott telepiteni hozzá drivert..

    Neten bóklásztam, fénysebességgel (20k/sec mobilnet 3G nélkül rulez :D) leszedtem AS-t (4.5).
    Feltelepitettem, toltam neki egy restartot.
    Samu rárak.. gép felismer.. telepit... hopsz.. elkezdi "tölteni"..elvileg :S
    AS elindúl.. szinkronizációk mennek frankón..

    Töltés me ugyanazt produkálja.. mintha töltene.. de ha leveszem, leesik az akkuszint..
    Talán kevésbbé mint az otthoni gépen, és mintha a samu is jobban melegedne.. de leesik..

    Lehet az is,hogy esetleg túl sok kakaó kellene neki? lehet összefüg azzal,hogy IGO+töltés esetén is lekapcsol a töltés...(autós töltö, de a hálózatissal is..)

    Nah mindegy.. öröm és boldogság..csak félig.. asszittem sikerűlt jó áron faja kábelt szerezni... a jó ár stimmel,a faja csak félig.. :(((

    Marad az, hogy vadászok valahol egy APCBS10BBE kábelt.. akár próbára is..
    Nincs valaki újpest közelében? :U ;) :B

    Köszi a segitséget srácok! :R

  • Laci4

    senior tag

    válasz cserry193 #18523 üzenetére

    ha minden igaz alap helyzetben a belső kis memóriájába menti az átküldött dolgokat.. ez valami 1xx mega ha jól rémlik..

    Viszont át tudod állítani..
    legegyszerűbb: telcsi felső részén a térerő jelző mellett van egy ikon: odavissza nyíl ami alatt egy x.
    Bökj rá..egy bubi ugrik fel...benne kék szinnel Wireless Manager mint egy link katt.
    Bejön a wireless Manager.
    Jobb alsó sarka Menü=> Bluetooth Settings
    Bejövő ablakban alul vannak fülek.. lapozz el a legutolsóra..FTP
    Ott van egy olyan,hogy Shared Folder mögötte ... pöty..ezzel tudod átállítani, hogy ne a saját documentumokba rakja, hanem pl a My Storage valahova..(ez a belső 8Giga)
    Jah..és utána jobb felső sarok OK

    Az az igazság, hogy nem vagyok 100%-os ebben, de asszem jól gondolom.. nincs most a közelemben másik BT cucc..remélem nem mondtam nagy hülyeséget :B .illetve Winmo6.5ös cuccról van szó..

    ui: esetleg nézd meg hova rakta a fájlokat, és helyezd át a My Storage, vagy Storage Card-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    hmm.. ez lehet mégse jó megoldás..mert beállítottam a my storage documents mappát.. de csak a my storage gyökerébe mentette.. szal akkor mégis passzolom... :B

  • Laci4

    senior tag

    válasz Okosság #18624 üzenetére

    Hmm.. nincs ez a videó egy kicsit begyorsítva? :U
    Valahol a végefelé volt a Winmo "homokóra". egy kicsit gyorsan forognak a kis kockák.. de lehet csak mert tényleg megtáltosodott a rendszer :D

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    a franc.. írtam egy hosszabb rizsát.. már kész voltam vele.. erre rátenyereltem a tapipadra, meg valamelyik egérgombra, és elszállt mind.. a fene.. nem írom le még egyszer az biztos.. csak röviden.

    Kocsi klíma detto.. nekem is kaki.. ezért konkrétan tűzforró szegénykém egy kis navi után .. tölteni meg se próbálom...

    Másik dolog, anno írtam az adatkábel mizériámról. (töltést jelez, de nem tölt..)

    Nos vettem egy APCBS10BBE kábelt.. jelentem, úgy néz ki, ez viszont tényleg tölt!! Érdekes!

    A másik dolog, a kábelt egy "gyári" töltővel vettem. (2e postával.. ennyit megért)

    Röviden: ha a telefonba dugom először, majd a hálózatba, tölt.
    Ha a hálózatba először, majd a telcsibe, akkor nem tölt.. ez üzemszerű? :F
    Típusát nem tom... otthun van
    Ami nekem van töltő hozzá, annak tök nyolc, milyen sorrendben csatlakoztatok...
    ennek a tipusa: ATADS10EBE

  • Laci4

    senior tag

    válasz Rick4 #18648 üzenetére

    Az utóbbi esetben nekem még tölt.. mindegy.. tartaléknak jó lesz.. úgyis az adatkábel volt az elsődleges.. Bezzeg azóta van már pl adatkábel, hedset, töltő dobot 4500ért.. most inkább már azt vettem volna meg :D
    De a kábel szerencsére okés..

    Nem úgy, mint a S2U2 :((
    Felraktam a legújabb verziót is, de az is szívat Ahol böngészni lehetne valamit (pl háttérkép, figyelmeztető hangok), ott egyszerűen hiába tapizom a mappákat nem lép bele.. egy pillanatra megszínezi, mintha megnyomtam volna(effekt), de ennyi.. meg görgetni se tom a listát..

    Pedig jó lenne ez a kis progi..
    Tetszik benne, hogy pl feloldás előtt is fullos kijelző fénnyel indít, így napfényben nem kell vakon oldanom pl :D
    Meg az elmulasztott dolgokra való emlékeztető ami bejönne még nagyon.. pl nem fogadott hívás sms.. de így kaki,mert pl ehhez nem tudok beállítani hangot, mert nem tom kikeresni :(((

    [ Szerkesztve ]

  • Laci4

    senior tag

    válasz r0by #18651 üzenetére

    Halli!
    Utoljára én is a 2.42-őt próbáltam.. az is azt csinálja.. nem tudom, hogy összeakadna valamivel, vagy a romom nem szereti (6.5 romovics ha jól tom).. majd egy HR után kipróbálom, hogy csak ezt rakom fel, és úgy mit csinál..
    Úgy látszik ezzel a hibával csak én találkoztam :(

    Köszi

  • Laci4

    senior tag

    válasz gyuszmó #18658 üzenetére

    Helló!
    Kijelző: szvsz: elég nehezen látni, pláne amíg fel nem oldom... full fényerőn már nagyjából használható.. de filmet, képet nem fogsz nézni rajta napfényben :(
    Akku: attól függ mennyire mire használod épp..
    Navi: 2-3 óra max
    film zene..nem is tom.. ezt azért bírja rendesen..
    játék: attól függ milyen.
    Ha tényleg használod, akkor naponta tölteni kell.
    Ha csak telcsizésre használod a 2 napot röhögve viszi..

    Tipikus "hibája", navi közben nagyon melegszik... ezért ha még tölteni is akarod, egy idő után lekapcsolja a töltést.. (darabfüggő.. van akinél előjön, de van akinek nem..)
    Esetleg kijelzőt nézd meg.. pixelhiba.. sérülés..
    Illetve hogy az érintő rendesen műkszik-e..

  • Laci4

    senior tag

    válasz kisvivyenn #18667 üzenetére

    Elméletileg nem kell hozzá semmi csak a készülék..
    Szabadban próbáltad? Magyarország térkép rajta van?

  • Laci4

    senior tag

    válasz MATEO6600 #18775 üzenetére

    Nálam is melegszik.. szerintem érthető, hisz dolgozik vele a proci.
    (játékok is fel tudják fűteni..)
    Lejátszónak én pl a Coreplayert használom...

  • Laci4

    senior tag

    válasz kpeterkornel #18806 üzenetére

    Mivel ez az omnia I topik, nem biztos,hogy sok választ kapsz majd... de!
    Az egyesből kiindúlva.
    2GB elég-e egy átlag felhasználónak?
    Erre csak azt mondanám, ami egy örök igazság, háttértárból, memóriából sose elég.. előbb utóbb úgyis kinövi az ember :D
    Rájössz, hogy hopp.. de jó dokinál várakozva, lehet ezen filmet is nézni.. vagy zenét hallgatni.. rakjunk rá pár kis filmet, egy két albumot, és sity-suty tele is lesz..
    (persze, ha nincsenek ilyen igényeid elég a memo)
    Vagy ha Igo fullost akarod feldobni, akkor is elég sok hely ugrik.(bár nem tom minek kellene felrakni az összes országot, hacsak nem kamionos vagy...)

    No de ennek ellentmondásként én személy szerint valószínűleg a 2 gigást venném, mert 10rugóból szerintem már 16Gigás microSD-t is kapsz..(no nem photo hóóólba).
    Azt beledobod, és már van is 18giga tárhelyed.. ami azért nem kevés.. (igaz, nekem 16 van az omiban, de most is majdnem fullon van.. igaz, van rajta vagy 4-5 rész csillagkapu :B , rakás saját fénykép.. videók, zenék.. progik,játékok.)

    Nah.. és az előző hsz-edre amennyire rémlik.

    A legtöbb dolog (a 900-asból kiindulva) fut sd-ről is.. van egy két makrancos progi ami nem, de lehet az is rá lehet venni a dologra. (erre elég a 2 giga belsőd).
    Illetve van még a készüléknek a saját kis memó része.. ami talán 512 a II-esben.. vagy nem tom hirtelen mennyi.
    Az sms-eket, jegyzeteket nem a 2gigára, hanem ide menti. (ha jól rémlik.. bár a saját kis memója is 2 részre oszlik...)

    A lényeg, sztem vedd meg a 2 gigásat, és a 10rugóból vegyél bele egy tetszés szerinti méretű micro Sd-t.
    Én pl 8gigásat vettem valami 3ezer forint körül...

  • Laci4

    senior tag

    válasz somnia #18815 üzenetére

    Szerintem az érintőre gondol.
    Szvsz, ha normálisan volt cserélve, miért ne?!
    Bár én is így vettem, de úgy veszem észre, mintha kicsit csalna az érintő.
    És érdekesen: alsó részen okés.. középen szoszo.. de felső részen, mintha alá kellene kicsit tapiznom, mint ahol van amit érinteni akarok...

    Tegnap mondjuk sikerült nekem is úgy elhasaltatni, hogy csak HR segitett :(
    Fel akartam tenni Coreplayer egy újabb verzióját.. nem indúlt a régi ikonjával.. gondoltam megpróbálom magát az exét.. az se akart.. majd resco expoban lépkedtem volna, erre megállt mint a szög..

    Ok.. reset.. aham.. samu feliratig eljutott, aztán meg is állt.. akármit csináltam.. szal kapott egy HR-t.
    Ami a szörnyű, úgy megszoktam a SPB MobileShellt, resco explorert, resco photot, spb billt, meg még nem is tudom mit, hogy így alapon szinte használhatatlannak mondom az omniát :F (na jó nem használhatatlan, csak körülményes.. )

    Viszont lett 70 mega szabad hely a 20 helyett a storage-n :D
    Illetve rájöttem arra, hogy valamivel akadhatott régen az S2U2.
    Egy olyan problémám volt, hogy ahol valamit be kellett neki "tallózni", pl. háttérképet, reminder hangot, ott a mappákra kattintva nem lépett az istenért se beléjük. (de szép mondat)

    Amúgy is ki akartam próbálni majd, hogy vajh, szűz rendszeren is ezt csinálja-e vagy sem, hát most itt volt az alkalom.
    Szűz rendszeren jó!
    Lassan majd pakolok fel progikat,meglátjuk melyik az amitől elhasal.. bár lehet nem is fog kelleni nekem.. annyira nem nagy durr.. vannak jópofa dolgok benne, de az más progiban is megvan... viszont van pár apróság, ami zavar benne... :B

  • Laci4

    senior tag

    válasz Mezy #18863 üzenetére

    Lehet az alap progik nem tudják ezen funkciót... :U :(

    Én se találok ilyen részt. csak a részletes hívásonkéntit...
    Szóval passz.. hacsak nincs jól eldugott helyen valahol.
    Mint ahogy azt is kerestem egy darabig, hol tudom beállítani az sms kézbesítési értesítőt. (az adott sms-re megtaláltam, csak hogy globál legyen azt nem.. de meglett.. és mákomra az is, hogy az ékezetes sms-eknél az éűá meg nem is tom melyik karakter miatt ne legyen egyből 2-3-4 sms méretű egy mondat :D)
    Ezeket fel is írom hol vannak, mert következő HR-nél lehet megint keresgélném :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák