Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mutyi

    őstag

    válasz tannoyfan #872 üzenetére

    Most vettem az új épülő házhoz egy Bosch Indego S+500 fűnyírót.
    Olyan kérdésem lenne, hogy 1 hétig még valszeg nem lesz az áram állandóra felkapcsolva.
    Ilyen esetben hogyan működik egy robotfűnyíró?
    Ha feltöltöm teljesen máshol,akkor attól hogy a dokkolóban nincs még áram, tud dolgozni,mert a gyepszőnyeg hétfőn lesz lefektetve és egyből szeretném vágni.

  • mutyi

    őstag

    válasz Chal #874 üzenetére

    Sziasztok!
    Köszönöm a sok hasznos választ.
    Jól gondoltad, még semmi sem volt meg.
    Összegzés:
    Két terület van a leírás alapján a B. típusú a mi kertünk, aza van hátul a nagyobb kert 100 nm, ott lett elhelyezve a dokkoló is, amibe elvileg holnap kerül kábel. Az áramot sem egyszerű elvezetni,mert a villanyszerelő nem akar semmi kültéri dolgot bekötni....de úgy néz ki, rábírtam.
    Szóval a hátsó kert 100 nm, dokkoló ott lesz a sarokban. Lefektették a határolókábelt.
    Ma az első kertet csinálták meg és úgy volt,hogy azt nem fogja tudni a robot,mert a két kert között kavicsos szakasz van, nem megy át a gép.
    De olvastam,hogy mivel a B. típusú kertünk van, ezért igenis működik a dolog, azt kell csinálni hogy a dokkolón állva a gépet be kell állítani egy olyan üzemmódba, hogy dokkoló nélküli üzemmód és kézben átvinni az első kertbe.
    Lett volna még egy opció, a C. típusú kert,amikor a kiskertbe is vettem volna egy másik dokkolót. Na erről gyorsan letettem,mert 158 ezer ft. Vicc.
    Szóval ma a kiskertben levő gyepet is bekábelezték és össze lett kötve a hátsó kerttel.
    Holnap viszek áramot hosszabbítóval hogy mielőbb le tudjam tesztelni, hogy működik-e a gép rendesen.
    Én egyetlen dolgot nem látok még tisztán.
    A két kert között ahol kavicsos terület van és össze kellett kötni ugyanúgy kábellel, ott nem akar majd a kertből kimenni és a kavicson elmenni a robot?
    Annyit csináltunk,hogy a nagy kert sarkánál ahol a kavicsos rész előremegy az első kertbe, elvágtuk a kábelt és az első kertből mind a két végét toldóval rákötöttük az elvágott szakaszra.
    Az oda-vissza menő szakasz között viszont nem tudom hogy szükséges-e x centi távolságot kihagyni, hogy folytonos legyen.

  • mutyi

    őstag

    válasz bodogabor23 #887 üzenetére

    Szia!
    Mi tegnap élesítettük be a Bosch s+500-at, hasonló feltételek mellett.
    A nagy területre a sarokba telepítettük a dokkolót.
    Első induláskor ment egy métert,majd hibát írt ki a kábelre. Felszedtük ott a füvet és igazítottunk rajta, utána jó lett.
    A kert széleinél tuják vannak, ami alatt köves, tehát nem akadályozza a fordulásban és hogy tudjon menni félig a köveken, így ott 5 cm-re tettük a szegélytől.
    1 fa van benne, azt körbe kerítettük, viszont valszeg rosszul,mert a fához bemenő és kijövő kábelnek 1 cm-en belül kell tudtommal lennie.
    Fő kert: 100 nm

    Megcsinálták az első kiskertben is a kábelezést, ami 18 nm.
    Ide be állítottam még a dokkolón, hogy fűnyírás dokkoló nélkül,majd pin kód és vittem át kézben a kis területre.

    A fő kert és a kis kert közötti összekötő terület kulé kovicsos, alatta lett a kábel mind a két irányba elvezetve és ha jól értelmeztük, akkor 1 cm-en belül kell hogy legyen az oda és vissza jövő kábel közötti rés, azokkal a kis szarokkal kell lenyomkodni a földbe.

    Tapasztalat:
    a gyep szélén félig a kis kőben tud menni és dolgozik.
    Az akadályt,pl fát kikerüli, úgy tűnik nem veszi figyelembe a fa körüli határoló kábelt, valszeg azért,mert ott nem tartottuk be az oda és visszamenő kábel 1 centin belüli távolságot.

    Amit nem értek, hogy amikor a kiskertben dolgozik ahol a dokkoló nélküli funckióval vág, akkor egy idő után kimegy a kertből ott ahol az átmenő szakasz van és elindul a kavicsban, pedig nem szabadna, hisz elvileg 1 centin belül van a két kábel.
    Ha ezt meg tudom oldani, akkor tökéletes,mert teszi a dolgát.

    Gyepszőnyeg nem tudom alapból mekkora a fűmagasság, de szerintem nem 5 mm, vágja, meg hallom hogy vágja, de lehet hogy le kellett volna vágni normál fűnyíróval előtte???

    Mennyire érheti víz a dokkolót, a dokkoló kábelt, tápegységet,mert nem csak az eső megy oda, hanem az öntöző is ugyanúgy oda is szórja a vizet?

    Vett már valaki Bosch garázst, mennyibe kerül,mert az eső ellen is jó lenne meg a nap ereje ellen is.

  • mutyi

    őstag

    válasz Leon77 #891 üzenetére

    Köszi a segítséget.
    Tehát ha jól értem,akkor az első kocka az lenne nálam a kis kert és ahol szűkül, ott van az oda-vissza ág a nagy kerthez.
    Nem én tettem le, de akkor megpróbálom megnézni, mielőtt a gyepszőnyeg gyökerezik,mert a kiskertnél a két ég ahol találkozik, már ott sem lehet 1 centinél nagyobb?
    Mi van akkor ha ott a két szál találkozásánál még nagyobb pl. 10 centi és pl. fél méter múlva lett összehúzva 1 centi alá a két kábel távolsága?
    Akkor ebben az esetben odáig kimegy a robot,majd vissza fordul,hiszen attól kezdve meg már nem látja a további útirányt?

  • mutyi

    őstag

    válasz Leon77 #893 üzenetére

    Lehet erre megoldás, hogy ne kelljen esetleg felszedni a gyepszőnyeget ahol kiszökik, hogy arra a területre teszek egy akadályt, mert igazad lesz és mind a kétszer ugyanott szökött meg.
    Ha viszont ott akadályba ütközik,akkor ott visszafordul és teszi a dolgát tovább?
    Jó lehet így?

  • mutyi

    őstag

    Nekem Bosch Indego s+500 van.
    Szinte minden nap eljátssza azt, hogy egy idő után 1 bizonyos részen elkezd oda-vissza nagyon sokszor menni.
    Ki hogyan takarítja le a gépet alulról?
    Lemoshatom slaggal? Nem ázik be?

  • mutyi

    őstag

    válasz Leon77 #907 üzenetére

    Köszönöm a részletes beszámolót a géppel kapcsolatban.
    Valóban vannak hibái, engem is nagyon zavar, hogy a be nem fejezett munkát következő/másnap folytatja,majd mint aki jól végezte dolgát visszamegy.
    Olyan is szokott lenni, hogy 5 perc után visszamegy a töltőre is kész.
    Többet állok minden nap a gép miatt hogy felügyeljem,mint hogy lenyírnám egy sima fűnyíróval 10 perc alatt a 120 nm-t.
    Így meg legalább 1 órát ezzel molyolok.
    3 hét után a szegélyeknél a követ kitolta több helyen maga alól, így sok esetben elkapar és nem tud kijönni. Múltkor is arra mentem vissza,hogy órák óta ott vergődik.
    Szerintem befolyásolja hogy mennyire koszos a kerék és az alja,mert ha nagyon be van ragadva a fű, akkor szerintem a mozgásában is korlátozva van.
    Egyre vizesebb a fű és egyre gyorsabban megtapad az alján a vizes nyesedék.
    Nekem egyre gyakrabban van olyan, hogy a két sornyi vágás között marad egy néhány centis nyom ahol nem vágja le, vagy pl. jobb alsó sarokban van hogy több napig nem nagyon akar menni.
    Annyit tudni kell, hogy mivel nem lakunk még ott, így minden nap kiviszem, ráteszem a töltőre, vágok vele, este elviszem, szóval nem ideális a körülmény a beállításoknak.

    Csak a késeket veszed le vagy középen levő csavarokat is,mert van az a kerek műanyag, az alá is bemegy a fű, szívem szerint alatta is szépen kitakarítanám.

    Nagyon agyalok egy garázsban,mert vagy az eső áztatja a gépet és a dokkolót vagy az öntöző berendezés, de egyik sem jó neki hosszútávon.

    Ti pl. a jelenlegi időjárási körülmények mellett milyen beállításokra teszitek az öntözőt és a robotfűnyírót?
    Nekem most az öntöző minden nap 2-kor kapcsol be, ami szerintem nem jó,mert délelőtt még nem tudok vágni,mert harmatos, vizes a fű, de öntözés után meg még lassan szárad.
    Arra gondoltam, hogy 11 körül kellene indulnia az első vágásnak, az délben végez, dél körül menne az öntözés, az 1-ig bőven kész és akkor 3-4 körül mehetne a második nyírás.

  • mutyi

    őstag

    válasz soldier2 #912 üzenetére

    Nem délben locsolok jelenleg hanem 2-kor. A delet arra írtam, hogy mi lenne ha korábbra hoznám a locsolást, hogy a fűnyírás ne annyira vizes füvön történjen.
    Ebben az időjárásban reggel egészen sokáig harmatos a fű, ezért a kertészem szerint felesleges reggel, mert akkor kap eleget a harmatból.
    Az esti locsolás miatt meg gombás lehet tudomásom szerint a fű.
    De minden építő kritikát, ötletet szívesen fogadok.

  • mutyi

    őstag

    válasz _Dumber_ #914 üzenetére

    Rendben, átállok a 2 naponta öntözésre és átállítom este 9-re az öntözőt.
    Olyan kérdésem lenne hogy ezeket az öntözéssel kapcsolatos észrevételeket kifejezetten fűre írjátok? A csepegtető azért mehet ilyenkor is minden nap, ami a virágokhoz és a leylandi ciprusokhoz van?
    A másik kérdésem hogy honnan tudom megállapítani, hogy mennyit öntözök, mennyi a vízhozam?
    Hunter rendszerem van, a kertész szerint valami takarékos fejekkel, képek alapján eco 2000.

    Utóbbi pár napban azt vettem észre, hogy foltokban mintha sárgásabb vagy világoszöldesebb lenne a gyep bizonyos helyeken.
    Ez jelenti azt,hogy túl sok vizet kaphatott?

  • mutyi

    őstag

    Kérdezni akartam tőletek, hogy kinek milyen vágási magasság vállt be a legjobban?
    A Bosch 3-4-5 mm-en tud végni,én 5-ön hagytam.
    A kistestű kutyára (Mopsz) tud veszélyes lenni a fűnyíró? Rámehet esetleg a lábára?

  • mutyi

    őstag

    válasz P@ppaJoe #920 üzenetére

    Bocsi, szerintem én is 3-4-5 cm-re gondoltam, belegondolva 3mm az nem is látszódna a fű :)
    Szóval jelenleg én is 5 cm-en vágom, azt hallottam,hogy a nagy melegben nem érdemes kisebbre,mert könnyebben megég a fű.

  • mutyi

    őstag

    Több kérdésem is lenne.
    Van egy Bosch Indego S+500 fűnyíróm.
    Két nappal ezelőtt szerettem volna indítani,de eddig csak a bosszúságot okozta.
    Első kérdésem az lenne, hogy a 3 darab penge nem mozgott, lecsavartam őket és alatta is be volt száradva a fű. Most visszacsavaroztam őket,de nem tudom annyira meghúzni, hogy ne mozogjon. Ezek szerint ezeknek alapból teljesen körbe kell fordulniuk?
    Második kérdésem az, hogy a Bosch-hoz milyen kulcs kell,amivel le tudnám csavarozni a kis görgő lábakat, meg a többi cuccot egy alaposabb takarításhoz?
    Két napja kb. semmi haszna a gépnek,mert ha elindul a nyírás egyből kimegy a fű szélére,ahol nekem műanyag szegélyrács van és ilyen apró szürke kavics.
    Tavaly is gyakran előfordult, főleg a vége felé, hogy elkapart 1-1 helyen a kavicsban, ahol picit lejjebb volt a szint/kevés volt a kavics.
    De idén, kb 5 perc után talál olyan helyet a kavicsos részen a kerék,hogy nem tud tovább menni és csak kapar.
    Nem tudom hogy mi történt a télen, kaviccsal töltsem-e fel azt a részt ahol a kerék gurul vagy esetleg valamiért nem tud a fűnyíró azzal az erővel közlekedni,mint tavaly?

  • mutyi

    őstag

    válasz Leon77 #997 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm a tanácsokat. Télire próbáltam megtakarítani, de a késeket nem vettem le, nem gondoltam volna, hogy alatta így beszárad a fű. A többi résznél aránylag csavarhúzóval, ablakmosóval áttörölgettem. Csavarozni valóban nem csavaroztam szét sehol, de azt most megtettem volna.
    Nem tudom mennyire kell mozognia a kis kerekeknek, de forognak, persze nem pörög több másodpercig,de forog.
    A nagy kerék akad el, az előbb már 2 órát dolgoztattam, eleve így már hallatszik hogy jobban vágja a füvet, hogy a kések szabadon mozogtak.
    A nagykerék viszont a gyep oldalán több helyen is elakad, nekem úgy tűnik hogy részben azért mert a széleken habár levágtam kézi elektromos szegélyvágó ollóval, de lehet hogy még rövidebbre kellett volna,mert a szegély mellett a kisköves rész néhol annyival lejjebb van,hogy a nagykerék kiforog és kiforgatja a kavicsot maga alól.
    Gondolom oda fel kell töltenem kaviccsal, hogy magasabb legyen és jobban szintben legyen a gyeppel a két nagykerék?
    A fű le lett nyírva, de 5-ös mérettel nyírtam és szerintem az még hirtelen magas volt neki.
    A kimegy a szélére, annyit tesz, hogy a határoló vezeték úgy lett elvileg letéve,ahogy a leírásban volt, azaz a gyep széle mellett megy az egyik nagykerék, hogy ezáltal a gyep szélét is vágja a gép.
    Jah és még valamire figyelmes lettem, ami picit aggaszt is, hogy épp elakadt a szélén a gép és mikor oda mentem, olyan volt mintha a keréknél amelyik kapart, halvány füst jött volna felfelé. Nem volt párás a levegő, szóval nem az volt, remélem nem fog leégni a motorja.
    Meg kell oldanom ezt az elkaparást,mert rettentő idegesítő, hogy folyamatosan ott kell lennem és meglöknöm meg ilyenek.

  • mutyi

    őstag

    válasz _Dumber_ #999 üzenetére

    A kábel jól van lerakva, viszont így hogy a kavics nem stabil felület, így sokkal jobban jártam volna, ha beljebb tetetem a kábelt és habár a szegélyt akkor nem vágná le, de legalább nem lenne ilyen gondom.
    Nekem a fű alatt van, tavaly amikor telepítették a gyepszőnyeget, akkor tették le előtte.
    Ezt nem szívesen veszem fel, azt sem tudom hogy kellene, ki lehet-e húzni a föld alól ha az egyik helyen elkezdem?
    Valszeg úgy ki tudnám húzni, ha minden egyenes szakaszon megvágnám és a végét kihúzom.
    Két hét múlva jön egy új kertész gyepszellőztetni, ők tesznek le kábelt is, majd beszélek velük is,hogy van-e ötletük.
    Nekem most az az ötletem, hogy veszek még követ és a fű szélénél kicsit feltöltöm jobban,mert most kicsit kevés.
    Persze akkor sem lesz tökéletes, hiszen a kövön szerencsétlen olyan nehezen megy.

  • mutyi

    őstag

    válasz Leon77 #1010 üzenetére

    Azt hogy oldod meg, hogy ha esik, akkor ne vágjon füvet?
    Nekem pár napja eső után vizes volt a fű és kivételesen ráengedtem. Hát mit mondjak, 2 óra után annyi rátapadt vizes füvet kellett leszednem, mint tavaly ősszel összesen nem kellett annyit.
    Pls ha van rá mód, nézd már meg hogy pontosan milyen, hányas kulcs kell az alsó csavarokhoz,de nem a késekhez hanem a többihez. Nincs itthon bit készletem.

  • mutyi

    őstag

    válasz tannoyfan #1015 üzenetére

    Neked is Indego S+500 van? Nem tudtam, hogy van rajta eső érzékelő.
    Köszönöm a részletes infókat.
    Nekem is van hozzá garázs, de egyenlőre idén csak akkor ment,amikor ott voltam vele,mert amíg nem oldom meg a szegély résznél a kavics feltöltését vagy nem teszek le eleve valami szegőt, addig bizony elkapar.

  • mutyi

    őstag

    Találtam egy ilyen megoldást.
    Műanyag, úgy néz ki,mint egy szegélykő, viszont könnyű letenni,mert csak be kell szúrni.
    Szerintetek ez jó lehet a problémámra, hogy ne kaparjon el a gyep szélén a külső kerék, ami a kavicsos részben kell hogy guruljon?
    [link]

  • mutyi

    őstag

    válasz Leon77 #1024 üzenetére

    Én azt fogom csinálni, hogy rendelek belőle 1-2 darabot és leszúrom előbb ott, ahol mindig elkapar.
    Ha ott nem okoz utána gondot, akkor végig.
    Vettem egy darab fűnyíró szegélykövet 4.5 cm magas, de azért azt ahhoz hogy normálisan letegyem, teljesen ki kell szedni a kavicsot és szépen letenni.
    Bauhausban is van ilyen műanyag leszúrós cucc,másik márka és majdnem 1 méter, de 5300 Ft, szóval amit linkeltem az olcsóbb.

  • mutyi

    őstag

    válasz Leon77 #1027 üzenetére

    Én ebben a csoportban vagyok, ez a készülék most fog startolni és tegnap jött ki az ára is. Akik most a csoportban vannak, azok fél áron vehetik meg.
    Elég erősnek tűnik amúgy.
    [link]

  • mutyi

    őstag

    válasz Rolly #1031 üzenetére

    Júliusban fogják elkezdeni az értékesítését.
    Most 2 napja lett meg az ár és az akciós ár is.

    Arról tudtok valamit, hogy pl. SEGWAY NAVIMOW már kapható-e és ha igen, azzal milyen tapasztalatok vannak?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák