Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuomas

    addikt

    válasz razorbenke92 #24033 üzenetére

    Azért az "időzített utalás" nem bármikor csattan, hanem minden hónap ugyan azon napján, ráadásul az összeg sem változik hónapról hónapra. Szerintem is túl van tolva a bringa, tekintve, hogy pl a csoportos beszedési megbízások is ugyan így működnek, akinek van egy kis sütnivalója, az ezt észbentartja, vagy lejegyzi akár naptárba, vagy excel táblákba, hogy adott hónapban mit és mikor fognak vonni, így nem éri a delikvenst az a kellemetlen meglepetés, hogy kajálna az étteremben, de nem tud fizetni, mert éppen az áramszolgáltató csoportos beszedési megbízással leemelte a számlájáról az összeget.
    Nem tudom pl miért lenne jobb megoldás a széfbe való pakolgatás, mint az, hogy előtte nap átváltja euróról, vagy éppen annyival többet tölt revolutra hónap elején. Mert ugye ilyen elv alapján a széfbe rakást is elfelejtheti az illető, ha az is kimegy a fejéből, hogy épp terhelési nap van.

    [ Szerkesztve ]

    We were here

  • Kobe

    veterán

    válasz razorbenke92 #24033 üzenetére

    Ez szerintem tipikusan az az eset, amikor a problema nem is letezik, de a user unalmaban kreal egyet.
    Ha meg letezo, erzekelheto problema, akkor nem revolut specifikus, hanem barmelyik banknal elofordulhatna.

    Az alapszitu ha jol ertem, hogy usernek altalaban X HUF penze van revoluton de adott pillanatban az elofizetesek miatt X+6000 HUF kellene neki

    1, Minek? Miert nem tolti fel elore, azt jolvan?
    2, arfolyamnyeresege vagy elomye ekkora osszegnel 2 szotyimag ertekevel lesz egyenlo, felesleges pakolgatni
    3, ha esetleg az elorefeltoltes es revon 5-6ezer forint atmeneti tarolasa a budzse hatarait feszegeti, es emiatt kell a trukkozes, akkor azon kell elgondolkozni, valoban kell e az az elofizetes
    4, a bankkartya muveletek minimum 8-10 lepesbol allnak es minimum masodpercre, de inkabb tizedmasodpercre pontosan logolodnak a kartya elszamolo rendszerben.
    Kartya lehuzasa, MCC kategorizalas, autorizacio megkezdese, autorizacio megkezdesenek visszaigazolasa, autorizacio, egyenleg ellenorzese, zarolas, zarolasi uzenet kuldese a bank fele, stb.
    A 8-10 lepesbol legalabb 4-5 idoben fugg a fizetes modjatol (magnescsik, chip, nfc, paypass), a POS terminal "koratol" es tipusatol, illetve a telefonmadzagtol es annak sebessegetol....

    Eeees, akkor a csattano - az uzenetekre, ha valami akadas van, pl egyideju feldolgozas miatt, akkor pufferbe rakja a rendszer es par mpercenkent ujrakuldi

    Ebbol kifolyolag annak a valoszinusege hogy ember beballag a McDoncibe es azert nen tudja a sajtburit kifizetni mert eppen akkor terhelik a netflixet, pontosan 0.0000001%. Foleg ha az egyik a virtualis, masik a fizikai kartyaval tortenik.
    Nincs problema. User csinalt maganak egyet. Lopp back to 1es, 2es, 3as pont barmelyikehez. Problem solved.

    Ha meg a deviza a problema, akkor sincs problema. A revo automatikusan beterheli arra a zsebre amin van egyenleg. Ha a thai bath on van penz akkor abba. 3190 HUF os netflixnel szinten a 2 szotyimag lesz a vesztesege kb

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák