Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • drdr

    senior tag

    válasz darvinya #12791 üzenetére

    "Hamis is dobozos, nem így lehet eredetit megmondani."
    De Te meg tudod mondani?

    Nem tudom, hogy Ohm-tól függ-e, egy olcsó fejhallgatót próbáltam, azzal nincs zaj. (megmértem (egyenáramúlag) a Piston 3 30Ohm, az említett olcsó fejhallgató 50 Ohmot mutatott). Valami összefüggés csak lehet a terheléssel, mert írták, hogy impedancia növelő előtéttel nincs zaj.
    Másik, hogy nem a bitrátától függ, mert flac-cal is zajos, márpedig annak nagyobb a bitrátája (ugye veszteségmentes), mint bármely mp3-nak....és mint írtam zene sem kell, időnként kapcsolgat valamit a telefon és tolja a zajt magában... :( A megszólaló rendszerhang után amint vége (fájl vége), utána 2-3 mp-ig sisteger, majd megszűnik.
    Semmit nem változtat a MI Zene javítás, minden típussal ugyanolyan hangosnak tűnik és a zaj ott van (de ha lesz időm a 7végén, megmérem szkóppal egy generált színusszal, különböző ohmikus terheléseken....).

    Biztos, hogy valami erősítéssel kapcsolatos, (olvastam több helyen is) amiatt történik ez, viszont szoftveresen korrigálható lenne.
    Utoljára ilyennel egy régi ZTE (Blade)-nél találkoztam és ha jól emlékszem, azt egy CM rom javította is...(legalább öt évvel ezelőtt).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák