Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz walakyb #4236 üzenetére

    ACC.

    1. Ha nem kell gyorstöltés, lehet vele szabályozni a töltési áramot (a túl gyors töltés se nem egészséges, se nem hatékony (kevesebb kivehető kapacitás marad egy-egy töltéssel, gyorstöltés esetén, ha a maximumra töltődik az akku - legalábbis én eddig 3 telefonnal is ezt tapasztaltam: LG G4, Huawei Mate 9, és a topic tárgya).
    2. Ha melegszik a battery, le lehet állítani ideiglenesen a töltést (egyik akkunak sem jó, ha meleg, és pl. Wireless töltés esetén ez külső ok miatt is előfordulhat - maga a töltő is melegszik ugye).
    3. Be lehet állítani, hogy max. hány %-ig töltsön (a Li-Ion-nak nem jó, ha sokáig 100%-on marad).
    4. Be lehet állítani vele, hogy ha feltöltött, akkor a telefon működéséhez szükséges energiát a töltőről vegye és ne az akkuról (ez azért lehet jó, mert bizonyos telefonok/rom-ok ébren tartják a telefont, amikor töltőre van dugva, még akkor is, ha éppen nem folyik a töltés és ha csak egy adott szintig töltjük, akkor pl. éjszaka lejjebb esik ettől a töltöttség).

    Az, hogy melyik telefon/kernel mit támogat, erősen szór, a legtöbb telefon kábelen pl. a 3-asat tudja, az 1-eset nagyon kevés. Sajnos a topic tárgyánál (legalábbis az általam jelenleg használt ROM kernelével) nem működik az 1 és a 2-4 is problémás, van, amelyik csak Wireless töltésnél működik, van, amelyik csak kábelesen, pl. a 4-es csak Wireless esetén működik, a 2-3 csak kábelen, mert Wirelessnél a program kikapcsolja ugyan a töltést és valóban le is áll, de valami visszakapcsolja pár másodperc múlva.

    Valóban, az egy viszonylag hatékony megoldás, amit írsz, én is egy régi, max. 1A-t tudó töltővel töltök, ha tehetem, de az is 100%-ra tölt és a telefontól függően ott is tartja, ameddig le nem húzod róla.

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák