Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wovbagger

    tag

    válasz Milestone2 #32189 üzenetére

    Köszönöm szépen a MiCloudos tippet! Egyelőre a tárhely szűkösségével küzdök ott, de szerintem negyed órán belül megoldom a kérdést.

    Ami a ROM-ot illeti: Tomi_Ohl a 32183-ban adott egy linket Feature listával, ott ez szerepel a leírásban:

    Want to try this awesomeness?

    Code:

    -Download the ROM and GApps of your choice
    -Backup each and every partition from TWRP Recovery
    -Make a full wipe (system, data, cache, dalvik)
    -Flash AEX Package
    -Install GAPPS package

    -Wipe cache!
    -And at last Reboot!
    [First boot will take few minutes! Have patience]
    Clean Flash is always recommended!

    Ezek szerint nem kell közben TWRP újraindítás. Viszont a Magisk-ról sincs szó benne, de Te mindkét verzióban írod, hogy az kell. Én meg most nekiállok emiatt vakarni a fejemet.

  • Wovbagger

    tag

    válasz Milestone2 #32189 üzenetére

    Egy kicsit több időbe telt a helycsinálás, mint hittem, de végül sikerült. Jelenleg 2 GB-t használok az 5-ből, ebből 1,7 GB a galéria (képek, videók), ez rendben is van. Viszont további 300 MB "Home Screen Backup" néven szerepel, de ezeket nem tudom "kibontani", megnézni vagy file szinten kezelni - és így persze törölni sem. Vicces lesz, ha ez fogja megenni végül az egész tárhelyemet...

    A névjegyeimben is elég nagy a káosz. A telefon szerint így nézek ki:
    Összes névjegy ~ 480 személy
    Mi fiók ~ 380 személy (és most már az i.mi.com is ennyit lát)
    Névjegykártyák (gondolom mi fiók) 0 db
    Google ~ 460 személy

    Na ezért szeretnék én egy kezelhető névjegy mentést, aztán gyomlálást (a teljes listát eltárolva, mert hátha egyszer majd kell valakinek a száma), majd úgy 100-120 névjegy visszatöltését. Néztem a Contact listát az i.mi.com-on, de csak egyesével tudom a névjegyeket kezelni ott, nem tudok többet kijelölni, majd egy gombnyomással törölni mondjuk 30-at. Ez meg így egy kicsit nehézkes.

    @mizoli

    Biztos akarom a root-ot , ha Te mondod. :K Akkor viszont ahhoz is le kell töltenem egy telepítő csomagot még mielőtt nekiállnék az egésznek.

  • Wovbagger

    tag

    válasz Milestone2 #32189 üzenetére

    Én elolvastam, de ettől még jobban összezavarodtam:

    [link]

    Instructions for installing the first time are presented below:
    If you plan to flash a custom kernel, flash it AFTER installing Magisk
    Make sure to remove any other root, your best bet would be restoring your boot image back to stock
    Via custom recovery:
    Download the Magisk zip file
    Reboot to a custom recovery and flash the flashable zip
    Reboot and check whether Magisk Manager is installed and the version matches the one in the OP
    If for some reason Magisk Manager isn't installed/upgraded automatically, please install/upgrade manually!

    Vagy csak nem tudom mi az a custom kernel... Mert én - az általatok leírtak alapján - először a ROM-ot tölteném fel aztán a GApps-ot aztán a Magisk-et.

Új hozzászólás Aktív témák