Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabó75

    senior tag

    Megkapjátok hamarosan és kezdődik az álomutazás:-)

    Teszteltem a stabil, illetve a fejlesztői romot fogyasztás szempontjából.
    A lényeg az, hogy nem sok különbséget találtam közöttük.
    Az én felhasználói szokásaim a következőek:
    2G-n vagyok mindig állandó adatforgalommal. Csak ritkán váltom át 3G-re, ha letöltök valami nagyobbat, hogy hívás esetén ne szakadjon meg.
    Otthon Wifi kapcsolat van.
    Naponta egyszer szinkronizálok, különben ki van kapcsolva. A Viber állandóan fut a háttérben.

    A telót háromféle módban használhatjuk:
    - Performance
    - Normal
    - Power saving

    Normal módban használva a feltöltött teló állandó netezést tolva 4.5, 5 óra kijelzőt bírt nekem. Este megnéztem az akksi állást. Ebből az derült ki, hogy kikapcsolt kijelzővel, bekapcsolt wifi-fel óránként kb. 2%-ot fogyasztott.
    Megnéztem Power Saving üzemmódra kapcsolva és így kb. 1%-ot évett úgy, hogy mivel előtte álltam át a stabil romról fejlesztőire, véletlenül 3G-n maradt.
    Még nem néztem meg teljes feltöltéssel a kijelzőidőt, de biztos tovább bírja majd.
    Quadrantban Normál módban 6700 körül volt. Power Saving-ban 4200 körül.
    Ilyen arányban veszi vissza procit. Reggel elfelejtettem visszakapcsolni Normálra, de nem is fogom, mert így is gyors nagyon, de lassabban merül az látszik.
    A telón jól be lehet állítani, milyen alkalmazások induljanak el bootoláskor, mihez férjenek hozzá, amivel az erőforrásokat tovább lehet optimalizálni.

    Így, egy hét után még mindig csak csodálkozom, mennyire jól összerakott telefon.
    Gyönyörű a kijelző, nagyon gyors a működés. Az általános működés az Atrix 2-n is rendben volt, itt az a különbség, amikor megnyitok egy 150 oldalas, képpel teli pdf-et, akkor gyorsabban jeleníti meg, mint a Core 2 duo gépem, amiben szintén 2 Mb ram van:-)
    A MIUI nagyon felhasználóbarát. A dual boot hab a tortán. A frissítések gyakorisága brutális. A stabil havonta, a fejlesztői minden pénteken frissül.
    A magyarítás szinte teljes körű, köszönhetően Vagyulának. Tényleg a stabil verzióba mikor kerülhetnek be a fordítások?

    Egyelőre ennyit a tapasztalatokról:-)

Új hozzászólás Aktív témák