Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • virág0120

    csendes tag

    sziasztok! megint lenne két kérdésem, hátha valaki más is találkozott már ezzel az észrevétellel.
    kicsi drágámba, már vásárláskor betettem egy 8 gigás kártyát, (ne nevessetek ki!) és minden könyvet arra írtam rá. tehát magán az alapgépen nincs is könyv, csak a kártyán.
    szépen csinálgattam minden írónak egy-egy mappát, és abba mentettem a könyveket.
    most egy - két hete, amikor szerettem volna könyvet másolni a kártyára, az adott író mappájába, kiírta, hogy "megtelt a lemez".
    egy pillanatra ledöbbentem, mert hát jó van rajt pár könyv, de azért 8 gigányi még nincs...
    megnéztem, a kártya adatokat, a kártyán épp hogy 1 giga foglalt, a többi szabad memória...
    kivettem a kártyát, és külön csak azt csatlakoztattam a géphez, minden további nélkül simán másolja a könyveket....
    szerintetek mit nem jól csinálok? vagy létezik, hogy a "könyvek" mappa telt meg, és ezért nem tudok oda másolni? csak közvetlenül a kártyára?
    a tc-n (azon keresztül másolok) természetesen a kártya meghajtóját választom ki, és azon belül eddig a "documents" mappába másoltam a könyveket.
    van valakinek ötlete mit szúrok el? mert tuti én bénázok valamit! köszi!

    a másik, amivel most másodszor szembesültem.
    egy ideje nem kapcsolom ki a gépet, csak alvóra teszem, mert egyszer-kétszer lefagyogatott bekapcsoláskor, inkább megelőzöm.
    a múltkor ránéztem a töltöttségre, hát a fele alatt volt egy kicsivel, erre este hazaértem, kiírja, hogy "nincs elég energia..." feltöltöttem, bár furcsálltam, hogy mi történt.
    most tegnap ránéztem megint, mert elég sokat olvastam vele, és megint a fele alatt volt valamivel (kb úgy a felének a közepénél), ó gondoltam még két-három nap, erre ma reggel kiírja olvasás közben, hogy "kevés az energia".
    létezik, hogy az utolsó negyed ilyen gyorsan leszívódik?
    amúgy, még az én "horrorhasználatommal" is bírja jó egy hetet, másfelet. (horror használat: hétközben átlag 3-4 órát tuti használom, hét végén szerintem ennek a duplája simán szerintem.)
    tehát nem azt furcsállom, hogy mennyi idő alatt merül, csak hogy a végén az utolsó töltési rész ilyen hamar elfogy.
    vagy ez a normális?
    köszi!

Új hozzászólás Aktív témák