Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atis78

    tag

    válasz nozs23 #1 üzenetére

    Gondolom attol meg hogy lesz rajta alul felul minimalis kava meg lehet okostelefonkent hasznalni, de lehet rosszul ertlemeztem a cikket...

    [ Szerkesztve ]

  • Ryoo

    senior tag

    válasz nozs23 #1 üzenetére

    Én sztem eddig ez a legszebb renderkép, ami eddig kijött róla. Nem nagyon értem ezt a káva fétist, abszoltút használhatatlan lesz egy telefon, ha nincs egyáltalán kávája, (és nekem személy szerint természetellenesnek is hat, de ez már az én gondom).

    OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

  • Magnat

    veterán

    válasz nozs23 #16 üzenetére

    A képek alapján azt lehet megítélni, hogy okkal van rajta káva, hiszen ott van a b@szom nagy oválszenzor a sarokban, éppen csak az ember szemét nem üti ki ...

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • ArsenalF

    aktív tag

    válasz nozs23 #21 üzenetére

    És mindegyikük Fiat Multiplaval jár mert hát csúnya, de tök praktikus autó. Hiszen egy autónál is csak a tudása a fontos.

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz nozs23 #33 üzenetére

    De csak szerinted!
    Több szempontból is fontos a káva: fizikai- védi a kijelzőt a mechanikai behatások. A kisebb káva nagyobb sérülékenség.
    pénztárca barát - gondolom ezt nem kell magyarázni. És ha nem történik vele semmi, már akkor is drágább ha kötsz rá egy biztosítást.
    esztétikai - kisebb az esélye a véletlen érintéseknek, illetve van hol megfogni a telot. Persze lehet tenyéren is hordozni, csak ez által nem fogod a telot, és nagyobb a sérülés veszély. Én pl nem szeretnék videót nézni szenzorsziget belógással. Ha már oldalt is fogod a telot és nincs káva-tok az ujjad befog lógni a kijelzőbe.

    Sok ember oda van a kis káváért de tokban hordja a telot, pedig az is káva növelő.
    Nekem pl a mate 10 pro kávái tökéletesek.

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

  • Blizzardking

    őstag

    válasz nozs23 #33 üzenetére

    "(a káva) Felhasználói szempontból egy felesleges terület, mind TV-nél, Notebooknál és legfőképpen telefonnál, ahol olyan kicsi területnek is jelentősége van kényelmi szempontból."

    Ez abban az esetben lenne így ha a telefon kizárólag egyetlen interfészt, a képernyőt használná. Mivel vannak benne kamerák, hangszórók, ne adj isten minőségi hang kimenet, máris indokolt azok kiszolgálása, amihez hely és felület kell.
    Olyan termék is van, amiről te beszélsz, ahol az egyetlen szempont a vizuális terület maximalizálása, borotválkozótükörnek hívják. De a síkképernyős nulla kávás tévén is ott az a gusztustalan mindent elrontó tápkábel, milyen fapados dolog már az? Dobd ki, sokkal szebb lesz anélkül.

    Amúgy kb rájöttem hogy totál felesleges funkcionalitásról meg divatról meg lekerekítésről meg notchról értekezni, mikor a felhasználók fele kb ilyen... Ezekre kell belőni a marketinget, nem rám, értem én. Csak kib___ul bosszant, hogy ezek miatt a vaníliás karika szájú agyhalottak miatt nem tudok venni egy értelmes telefont ami:
    - kellően gyors, akár még 2-3 évig, mondjuk legyen jelenlegi csúcs hardverrel
    - értestési led, vagy aod mindegy, de akkor oled kijelzővel, (amúgy én szeretem a ledet, elég ha messziről látom hogy jött valami)
    - 5.5" körüli képméret, minél kevésbé hasonlít egy szívószálra annál jobb
    - szép a képe, kb FHD felbontásban, ezen felül úgyse látom, de ha nagyobb, és az összes többi megvan, kifizetném érte a felárat
    - normális dac+végfok van benne és jack csatlakozó
    - takarékos és nagy (min 4000mAh) aksija van
    - lehet kávája, arányos alul-felül, tök mindegy
    - lapos a kijelzője, a sarkokban lehet kerekítve de csak 2D-ben
    - lehet rá tokot kapni ami meg is védi
    - ha csepp álló az +1, de nem dealbreaker ha nem
    - ha van rá normális közösségi támogatás az fontos
    Ha ebből a listából kivonjuk az esztétikai kitételeket, akkor se marad semmi.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Blizzardking

    őstag

    válasz nozs23 #59 üzenetére

    "Lassan a kijelző lesz a hangszóró, a szenzorok egy része már bent van a kijelző alatt."
    Igen, ez a baj.

    "Nemsoká a kamera is ott lesz, már van demózott készülék."
    Na ez már tényleg nagy baj.

    "Tehát még mindig nincs felhasználói igény a kávára, csak egy szükséglet (volt) a gyártónak."
    Hogyne lenne? A technológia jelenleg igényli a kávát. A félkész megoldásokkal húzzanak vissza a laborba. Rossz következtetést vonsz le abból, hogy csak szart lehet kapni. Jelenleg _nem tartunk még ott_. Ha majd térkaput nyitnak a kamera és a normális ujjlenyomat olvasó előtt a kijelzőben, akkor térjünk erre vissza. Addig legyen káva, ujjlenyomat olvasó, és használható telefon is. És akkor te is boldog leszel a 3 hengeres 62 lóerős szívóbenzines ferráriddal, és én is a multiplámmal. Mindenki megkapja azt ami érdekli.

    "Én leszarom a jacket, az értesítési ledet, közösségi támogatást, sőt az akksi mérete sem izgatott soha. Teljesen más szempontjaim vannak. Mégsem várom el, hogy az összes gyártó ezeknek feleljen meg."
    Ez teljesen logikus, hiszen te felelsz meg az összes gyártónak. Így könnyű...

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • Divinity

    őstag

    válasz nozs23 #63 üzenetére

    Továbbra sem érted.
    Lehet valamit megoldani jól és rondán meg szépen de szarul.
    Épp ez a helyzet a kávával is. Ha van az ronda de többet nyújt mint a kijelző alá, be épített dolgok. És ez nem kérdés vagy feltételezés, ez tény.

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

  • Divinity

    őstag

    válasz nozs23 #66 üzenetére

    Ez aztán indok. Gratulálok! :C

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz nozs23 #71 üzenetére

    "Az illusztráció szó mond valamit?" - ezt én is kérdezhetném.
    Egyébként jó érzékkel sikerült egymás mellé állítanod a két végletet. Ma már simán lehet - az iPhone 8-nál - jóval kisebb kávát készíteni, amibe minden (is) belefér, és mégsem ilyen ormótlan.

    Egyébként ajánlom figyelmedbe az itteni PH!-s OnePlus 7 Pro tesztet.
    A teljesség igénye nélkül:
    "Talán a vékony alsó káva az oka, a felfele simítást a telefon mindenesetre gyakran szimpla érintésnek vesz ... " - köszi, szuper!

    "A keskeny oldalkávák ellenére vétlen érintést ritkán vittem csak be ... " - én a saját - ehhez képest minden bizonnyal ronda P10-emen soha.

    "Értesítő LED helyett a környezeti kijelző villan fel ... " - vagyis nem fért el egy értesítési led. By the way: mi az a környezeti kijelző? :F

    " ... a képernyőbe épített, optikai ujjlenyomat-olvasó lehet a befutó, és nem csak tízből nyolc-kilenc sikeres azonosítása miatt ... " - klassz! Nálam ez az arány 100-ból 100.

    "Csak azért kár, hogy „vakon” a képernyőre nyomva a zár nem old fel, egy extra lépés az ikon felvillanásához és a leolvasás megkezdéséhez szükséges (tapi, felemelés, bekapcsoló megnyomása)." - ez a vacakolás is ismeretlen számomra. Gyk. "vakon", és azonnal nyitom a telefonom.

    ... és még lehetne sorolni.

    "Nem csak a kinézet érdekel. A notch is ronda, mégis olyat használok."
    Bocs, had kérdezzem már meg milyen telefonod van, és miről "kellett" váltanod?

  • Divinity

    őstag

    válasz nozs23 #69 üzenetére

    " káván kapnak helyet és nem a kijelző alatt "

    Látom alapvető fizikai törvényekkel vannak problémáid.
    Hogy hang keletkezzen rezonáltatni kell valamit. Ez az anyag nem mindegy mi és hely kell neki valamint olyan közeg amiben terjed a hang.
    A CMOS szenzorok egyre kisebbek ez tény, ellenben magának a képalkotásnak a technikája viszont megköveteli, hogy fény kerüljön a szenzorra aminek szintén hely kell valamint fény áteresztő képesség.
    Az egyéb szenzorok szintén valami külső behatást figyelnek amihez szintén kell a hely és a külső forrás.
    Persze vannak workaround-ok mint a kijelző üveg rezonáltatása vagy az OLED pixelek kikapcsolása és a fény beengedése sőt akár egyéb szenzorokat is tudnak kijelző alá építeni... DE ezek csak workorund-ok nem valós megoldások, nem tart ott a technológia, hogy ezeket egy lapon lehessen emlegetni. Tech demo, f-sz méregetés és hasonló dolgokra jók még csak.
    Persze megvan az a réteg akinek ez jó napi felhasználásra is nem is ezt cáfolom, ellenben magának a tecnológiának amit használnak még kell idő, hogy uyganazt a minőséget produkálja amit kávába építve.

    A motorikus elemeket meg szóra se méltatnám, már csak Murphy miatt se.

    return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

  • Blizzardking

    őstag

    válasz nozs23 #84 üzenetére

    Fogd fel úgy ezt a dolgot, hogy vannak mondjuk az ácsszekercék. Valami giga cég divatba hozná az ácsszekercéket, mindenki ácsszekercével a derekán mászkálna, mert az irtó maszkulin dolog lenne. Ráadásul egyre drágulnának a szekercék, lassan már a társadalmi hovatartozást is le lehetne olvasni egy-egy szekerce külalakjáról. Divatba jönnének az üveg nyelű ácsszekercék, a lekerekített fejű, a füstüveg élű, intelligens tetőfelismerő, gesztus utasításra Yo-Ho hangot hallató, tenyérmelegítő, tenyérhűtő, tenyérmasszírozó, és egyéb nagyon hasznos szekercék. Az emberek a cipőjük és a kocsijuk színe alapján választanának ácsszekercét, és szarul éreznék magukat ha a derekukon egy régebbi, elavult modell csüngene, mert ebből azt lehetne leolvasni, hogy nem vitték sokra az életben, és nem tudnak lépést tartani a technikai fejlődéssel, ergo ősemberek. A gyártók erre jól rá is játszanának, és markáns ecsetvonásokkal határolnák el egymástól a trendeket, hogy 100 méterről látszódjon ki ősember. Így azok lennének a legelégedettebbek, akik évente új trendi szekercét tudnának venni, sőt, hogy nehogy ez a tehetősebbek kiváltsága legyen, az OBI 3 év hűségidővel potom pénzért adna egy félmilliós ácsszekercét, ha aláírod hogy a gatyagumit is náluk veszed meg. így nagyon sok boldog szekercetulajdonos szaladgálna a körúton.
    És lennének minimális számban a kibaszott ácsok, akik egy fa nyelű acél szekercével, amit ki is tudnak fizetni egyben, szeretnének dolgozni, úgy ahogy akarnak, ahogy az apáik is dolgoztak ami nem megy szarrá 3 csapástól, nem tudják wifin keresztül szofveresen kicsorbítani, és nagyívben leszarják hogy a NLcafé szerint melyik a legmenőbb használhatatlan ácsszekerce. És nem találnának egy normálisat, mert az összes szekercegyártó az operett ácsokat akarná kiszolgálni, jól felfogott üzleti érdekből.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz nozs23 #75 üzenetére

    "Ennek semmi köze az alsó kávához. Szoftveres baki ... "
    Igen, az, de sz@r, és ez a lényeg. "Normál kijelző", ill. vékony, de létező káva mellett nem kell szoftver, hogy a készülék eldöntse volt-e fals érintés, vagy sem.

    "Gondolom alaposan lemérte a MA. Minden tesztben ugyanezt írják."
    Mi érdekük lenne kamuzni. De, szerintem nézz meg bármilyen más tetszőleges review-t, és látni fogod, ha a képernyőbe épített ujjlenyomat olvasó még közel sincs olyan jó, mint a "hagyományos".

    "Jelenleg XS-t használok ... " - lehet, hogy ezzel kellett kezdened. :)
    Én gyakran sírok, hogy a - számomra - megfelelő készülékek száma Android vonalon konvergál a nullához. Nos almáéknál ez az én esetemben 0. Illetve az ökoszisztémának "hála", az almásoknak mindig azt "kell" megvenniük, amit a gyártó kitalál. Ez most a nocth, ami menő :)

    (#76) Blizzardking
    "le mertem volna fogadni hogy nozsnak ájfónja van."
    Hát, ja. Nekem is volt egy ilyen érzésem ...
    ... egyébként, ami a mondandó többi részét illeti: +1
    (#85) :))
    Egyébként engem az (is) zavar, hogy nincs a neten egyetlen komoly oldal, ami az ilyen "üveg nyelű (... ) lekerekített fejű, füstüveg élű, intelligens tetőfelismerő, gesztus utasításra Yo-Ho hangot hallató, tenyérmelegítő, tenyérhűtő, tenyérmasszírozó, és egyéb nagyon hasznos (... )" szekercékhez hasonló telefonok esetén úgy Isten igazából le mernék írni, hogy ez egy f@**ság. Nagy ritkán olvasok némi kritikát, hogy hát csúszik a hátlap mint a nyavalyatörés, gyűjti az ujjlenyomatokat ... de hát olyan szééép ... (na ba+)
    A végtelenségbe nyújtott kijelzőket és a lassan 1 cm-es rádiuszú lekerekítésekét is már régen ki kellett volna vetnie magából az iparnak. De, nem. Megy a hülyítés és a (paraszt) vakítás ...

  • Blizzardking

    őstag

    válasz nozs23 #88 üzenetére

    A 85-ön nagyon sokat dolgoztam! :D

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz nozs23 #88 üzenetére

    Az a baj, hogy - már megint - félreérted. Nem udvarolunk egymásnak, csak egyetértünk. Hidd el, van különbség ;)

Új hozzászólás Aktív témák