Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yag

    tag

    Hamarosan kapható az ismertebb keleti áruházakban. Valaki rendelt belőle esetleg?

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    Megérkezett, pár mondatban összefoglalva :

    Elsőre kézbe véve kellemes csalódás. Nem tűnik nagyon nagynak persze ez nézőpont kérdése. A hiedelmekkel ellentétben a hátlapja matt fehér és nem gyűjti a lenyomatokat. Anyaghasználarta kellemes jól összerakott telefon. Nyekergés, ropogás zéró. 18 apró patent fogja a hátlapot, nem túl nehéz leszedni de le se fog esni vagy mozogni használat közben. Kellemes súlyban van, nem túl nehéz de érezni lehet hogy valóban fém ház és keret van benne. Az ujjlenyomat olvasó elég gyors, és ha két kéz egy-egy ujjára rá van programozva akkor kényelmes használni. Mindegy melyik kézzel van használva. A képernyője szép képet ad, betekintési szögei rendben vannak 160-170foknál sem torzulnak jelentősen a színek. Gyárilag fóliázva érkezett de később cserélni kell mert úgy látszik ez sem egy 9H-s. A 2GB ram sok mindenre elég, menüben nem röccen, a programokat gyorsan kinyitja. Sajna nekem úgy látszik még így is karcsú de ez már legyen az én problémám. Érdekes hogy a rádiója nagyon erős. Itt ahol egyébként átlagosan csak 4-5 fő csatornát lehet fogni, talált vagy 20 másikat amik alacsonyabb jellel jönnek és most már tudom hogy ezek a csatornák is vannak itt a környéken :) Persze a mai világban a rádió hallgatás már úgy sem divat így akár mindegy is lehet hogy mennyire kapacitált egy rádió program mindenesertre érdekes.
    A Wifi és GPS is rendben van. Szabadban 6mp alatt talált jelet, műholdakat. Jelek erősek, stabilak. Nem dobálja vagy keresgél feleslegesen. Google térképen gyorsan kiszámolja merre lehet menni és rendben lenavigálja a távot.
    Infrája rendben van, nem kellett sokáig keresgélni és a TV-t könnyen rá lehetett programozni pedig nem mai darab. Valóban használható, pedig azt hittem hogy ez csak valami reklám fogás inkább.
    A fényképező gépe elfogadható képeket készít. Majd lövök fel képeket. Akkuja még nem tudom mennyit bír mert még nem volt terhelve, de úgy tűnik hozza az elvárásokat. 5-6 óra képernyő idő valószínű kifutja belőle. Később kiderül mi a vége. Eddig pozitív a kép. Folyamatos használat közben többi minden fog kiderülni. Ennyi pénzért szerintem rendben van. 160$ UK raktárból.

    [ Szerkesztve ]

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    Remélem nem maradok egyedül, és másik is csatlakoznak a teló felfedezésében.

    A napokban lapozgattam a telefonok közt és azon gondolkodtam, milyen készülékkel lehetne helyettesíteni a Umi Hammer S-t ha netalántán továbblépnék róla. Meglepődtem azon amit találtam. Vagyis nem találtam. Ezzel a specifikációval és kiegészítőkkel nem nagyon találtam telefont. Ami nekem kedvező és előnyös az infraport. Elveszett az egyik távirányítól, és a bolti univerzálisat nem tudtam használni valami miatt, a telefonban lévő ZaZaRemote viszont elég jól muzsikál. Tehát infra port. Ami nem nagy dolog mert több telefonban van már ilyen szerelve. Igaz, de vagy nem fémkeretes vagy nem 3200as akksival szerelt vagy nincs mellette ujjlenyomat olvasó. Kézbevéve a telefont nagyon kényelmes fogása van és a fémkeret elég masszívvá teszi és még jól is néz ki. Bár diót még nem törtem vele és még szöget se vertem be vele sehova valószínű egy leejtést túlélne.
    Az ujjlenyomat szkennere nagyon gyors és pontos szerintem. Mivel többen fenntartásokkal vannak egy ilyen kiegészítővel kapcsolatban, főként hogy mennyire pontos és mennyire használható, tapasztalataim szerint nem az a kérdés hogy pontos vagy gyors és ki lehet-e nyitni vele a telefont, hanem az, hogy a programozott ujjak közül mennyire vagyok képes úgy a szkennerre tenni az ujjam, hogy azt le is tudja olvasni. Ha igen akkor egy másodperc se kell ha nem tudom pontosan oda illeszteni akkor lehet kétszer vagy háromszor kell odaérinteni az ujjam. Ez viszont már nem a telefon képessége hanem a saját ügyességem feltétele.

    Az akkumlátor üzemidejét egyelőre közepesre értékelem. Átlagos használat mellett 4.5 - 5 óra képernyő idővel számolok. Ez értehően több mint a Dooggee X5 2,5 órás teljesítménye 2400mAh akksivla.
    Tette ezt állandó wifi és 3-4G kapcsolattal mindenféle akkumlátor kímélő alkalmazás mellőzésével.

    Egyik nap egy teljesen feltöltött akku után kíváncsiságból végelenítve lejátszottam rajta egy filmet. Gondoltam kiderül mennyi ideig bírja. Asztalra és polcra letéve időnként ráfigyelve folyt a kísérlet A telefon 4:50 képernyő időt számolt a lemerülésig
    A teszt délután 13:00 kor kezdtem és átlagban óránként 13%ot merült az akksija. Időnként ha értesítést kaptam a telefonra gondolom lekapcsolt a képernyő mert többször is fel kellett élesztenem.
    Valójában este 20:20 ra merült le a telefon. két órát viszont biztos nem volt tétlen a képernyő tehát valami miatt az 5 és 7 óra közti időt nem számolta a rendszer (?) Valamikor meg fogom ismételni hátha kiderül intenzív használat mellet mi az akksi vége.

    Egyelőre az biztos, hogy átlag használat mellett reggeli 7 órás használatba vétellel napközbeni nyomkodással, internet használattal, fórumozással, telepítgetések, csetelés, kb 2 óra telefonbeszélgetéssel este 8-ra még volt 50%on.

    A napokban még pár dolgot le akarok tesztelni rajta de így második nekifutásra, kellemesen csalódtam a készülékben.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz gyűrű #22 üzenetére

    Hali!
    Örülök, hogy lett "párja" a telefonomnak.
    A fém ház és a teló súlya engem megnyugtat. Amolyan "benne van az anyag" benyomást kelt bennem.
    Egy képernyő időt írhatnál majd mennyi jött össze két töltés közt.
    Az új romokkal szemezgetek. Az egyiket érdemes lesz majd kipróbálni. Egy pillanatra eljátszottam a gondolattal, hogy Win8-ast is kipróbálom rajta de lehet kihagyom :P

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz spiderjoe111 #25 üzenetére

    Tudtommal nincs benne értesítő led. Legalább is nálam nem világít semmi egyetlen elmúlasztott hívásnál sem produkált még csak ráutaló magatartást sem :) Persze lehet hogy egy másik ROM-al rá lehet venni ilyenre de ezt a részét még nem próbáltam.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

  • Yag

    tag

    válasz Forest48 #27 üzenetére

    Igazából n em tudom miért van ennyire periférián ez a telefon, pedig a maga nemében egyedi felszereltsége van és a teljesítménye is rendben van. Ettől függetlenül úgy veszem észre kerülik az emberek. Mitől van ez?

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

Új hozzászólás Aktív témák