Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Lami66 #32 üzenetére

    Mintha az egyikből következne a másik... Mintha az egyik igazolná a másikat...
    Annyira üres és unalmas argumentum ez... De hát ha egyszer nincs jobb... Valahol megnyugtató, hisz részben igazol minket, nagyrészt viszont szomorú és borzasztó, mondom ezt azon milliók nevében, akik nap mint nap testközelből tapasztalják és szenvedik el azt, amit ti, kis laikus, Stockholm-szindrómás fickók védelmeztek és támogattok minden egyes nap (a tények abszolút tudatában).

  • doooo

    veterán

    válasz janeszgol #42 üzenetére

    "ha valaki felszólal az USA gerinctelensége ellen, az rögtön Kína imádó lesz."
    Nem feltétlenül, de ti már bőven ebbe a kategóriába tartoztok. És nem, nem az első fele miatt. Mert ahogy mondtam, nem következik belőle, se vice versa.
    Azt viszont kérlek azért mutasd meg, hogy mikor írtam egyszer is, egyetlen egyszer is (!), hogy Amerika szent, mindenben ártatlanok, Trump -saját szavaival- egy stabil géniusz, meg ő a Kiválasztott, és így tovább. Mutasd meg hol "néztem el és tapsikoltam" bármiért is!
    Azt se mondtam, hogy nem vagyok laikus, épp az a lényeg, hogy laikusként is lehetsz empatikus az éppen szenvedők irányába, és mivel még mindig Kína a téma, nem a rabszolgatartás 150 éve, most (többek között) épp a kínai nép irányába vagyok empatikus, veletek ellentétben, akik csak felmagasztalják a rohadt ál-kommunista KKP meg Micimackó rémálom-rendszerét, vagy akik csak szimplán tojnak rájuk (csak akkor meg minek kardoskodni Kína mellett, ha úgyis mindegy a lelki békéteknek, hogy ki és mit bánt épp). Tajvan és Hongkong már rég a földdel egyenlőnek kellene, hogy legyen, igaz? Nem akarsz "átnevelőtáborban" meghalni? Nem volt szerencséd. Szeretnél nyugodtan élni? Késő bánat.
    Igazán empatikus, igazán racionális.
    Mert, ahogy már hangsúlyoztam többször is, nem a nép, az ország a probléma, a politikai rendszer a probléma, ami abszolút védhetetlenné vált mostanra. Erre pedig mindig csak a whataboutism jön, holott semmi köze ide semmi másnak; a védhetetlen védése ami itt folyik (amivel sajnos könnyen és jogosan beskatulyázódsz, abba a fentebb említett kategóriába).
    Csak ez számít, és csak erre kell ebben a témában koncentrálni.
    Btw... különösen abszurd mindez ebben az országban, de hát 30 év nyilván már régen volt, és sokan meséből sem hallottak semmiről...

  • doooo

    veterán

    válasz janeszgol #78 üzenetére

    Ezt az amerikai nemzetbiztonságiaktól kell megtudakolni. Nem Trumptól aki abszolút lényegtelen. De inkább azért, mert ahogy szintén mondtam már korábban itt, a normális világban, a nemzetközi közösségben olyan törvények és igazságszolgáltatási rendszerek élnek, amiket Amerika sem kerülhet meg, a saját kezüket kötik meg, így Kínának megint a kelleténél fair(ebb) esélyei lehetnek a színpadon, hiába nyílt titok minden, amit tesznek. Nem lehet csak úgy elvágni őket a külvilágtól. Régebben rontotta el a világ, amikor folyamatosan próbálták kapitalizálni az országot (mondván a nép amikor látja hogyan élhetnének, elüldözi a diktátorokat), mert senki sem gondolta, hogy újból jöhet még egy Mao (Kínán belül sem). De jött, és most nehéz visszaszorítani őket, mert mindenhol ott vannak. 2012 előtt nem volt ennyi probléma velük, azóta nyomulnak 1000-rel. Nagyrészt érthető, gazdasági okokból... Érthető, de a világ többi részének nem elfogadható. Nem lehet engedni, hogy minden az övék legyen. Határt kell szabni a megalomániának. Az senkinek nem lenne jó, a kínai népnek sem (a legfelsőbb 10 ezren(millión?) kívül). Tudom, tudom, az ő bajuk... de ami a határaikon kívül történik, az nem csak az övék.

  • doooo

    veterán

    válasz 7Heads Drago #86 üzenetére

    Ennyire azonosultál már Kínával, te is játszod az ártatlan áldozatot? Nem semmi...
    Persze azt érdemes lenne megnézni, hogy ki, hány darab hozzászólással bővíti a témát ezekben a topicokban... te minden általad lehordott embernél többet foglalkozol a dologgal, ezután tényleg ne csodálkozz, ha "belefáradsz".

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz Fred23 #106 üzenetére

    A wiki épp megint lehalt, szóval nem bírom gyorsan leellenőrizni, de én is akartam már mondani, hogy emlékeim szerint se a Nokia, se a HMD, se a Foxconn nem kínaiak (a szárazföldi fajtából, még mielőtt valaki próbálna belekötni)... Pedig itt a fórumon mindig rávágják. Szóval tényleg nem az. Egy fokkal jobban szeretem őket ennek tudatában.

  • doooo

    veterán

    válasz fishi #120 üzenetére

    Nem, nem... ez Boris Johnson trükkje, nem Trumpé. Trump tényleg egy utolsó, végtelenül debil gennyláda. Boris viszont ha gonosz/idióta is, sokkal több sütnivalója van, és nagyon rájátszik arra, hogy legalább fele olyan debilnek tűnjön, mint a "nagytestvér".
    De végső soron mindkettő ugyanannál a társadalmi rétegeknél talál szavazókat, függetlenül, hogy őszinte vagy megjátszott a viselkedésük.

Új hozzászólás Aktív témák