Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #86564352 #203 üzenetére

    most szépet ferdítettél. csak a desktopon 2% a linux részesedése. nagyvállalati rendszerek esetén sokkal több. nem azért kell az adobe-nak linuxra fejleszteni, hogy vérpistike otthon letorrentezze, hanem azért, mert a nagy cégek (oracle, sap, stb.) mind fejleszt linuxra, és az ő cuccaikhoz kellhet.

    egyébként az is hibás a véleményedben, hogy az adobe miért nem költ, miközben az intelnél például nagyon fontos a linux (desktop szinten is, hiszen nekik van rendes video driverük), ugyanígy az amd (leánykori nevén ati) és az nvidia is fejleszt vga drivert. pedig pont ugyanakkora piac, mint az adobe-nak. továbbmegyek: az nvidia freebsd drivert is fejleszt, pedig az a linuxos részesedéshez képest is kis piac.

    komoly összeget mernék rá tenni, hogy az adobe azért nem költ a linuxos piacra (az acrobat readeren és a néhai flashon kívül), mert valamiféle kompenzációt kap érte az ms-től.

    Oké, megvásárolt office-hez nem jár tárhely. Valaki olvasta már az ezzel kapcsolatos szerződéses pontokat? Nehogy úgy járjatok vele, hogy amit felraksz a tárhelyre, az attól kezdve nem a tied, hanem az ms-é (nem légből kapott történet, a google csinált ilyet anno). szerintem az, hogy nincs tárhely, esetleg nem kell ms accounthoz regisztrálni, stb. az a cucc előnyére válik.

    "A Linux megalkotója ökörségeket beszél, értem. Hozod a formád": az a videó megvan, amikor Linus két kézzel beint az nvidia-nak? az például egy minden szempontból korrekt videó szerinted? szerintem nem. [link] 1:46-tól.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák