Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EkSYS

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy hasonló ügyfélszolgálatot vezettem majd 2 évig (ráadásul itt nem csak magyarok telefonáltak be) Tucatnyi ember, rengeteg kérdés, sok b.rom a másik oldalon is. Fura az a kettősség és áltörődés amit a cégek próbálnak adni mutatni az ügyfelek fele, pedig sok esetben annyi esélyed van elintézni dolgokat mint egy lottó 5-ös. " ...Köszönjük hívását, munkatársunk hamarosan keresni fogja Önt..." Persze, keresi, de csak azért hogy a statisztika ne csorbuljon.
    Természetesen ez is mint minden a pénzről szól, az egyik oldalon azok akik ebből többet és többet ki akarnak hozni, a másik oldalon te. Ha nem tudják megoldani a gondod max. nem te leszel a legjobb vásárlójuk. Na és akkor mi van? Van még milliónyi más ügyfél, akiknek megmondják nekik mi kell.
    Viszont az igaz hogy lehet hogy 5 perc alatt bejuthatsz, de ha nem teljesítesz akkor bizony röpülsz. És rendkívül zombi-művek a munka. Ha nem találsz valami mást ami "életben tart" a munkád mellett akkor zombi leszel és fél múlva hány ingered van minden telefontól és telefonálótól és képtelenség lesz téged motiválni (képzeld el hogy naponta vagy 50x kell elmondanod "Jónapot kívánok. N.kija ügyfélszolgálat, miben segíthetek....") --> teljesítményed romlik --> 2 hónap és szevasz. Ezért elég magas a fluktuáció ebben a szférában, mondjuk 25-30%. Ezen érdemes elgondolkodni.
    Pro secundo: csoportvezetők: az igaz ha látnak benned egy kis fantáziát akkor lehetsz valaki, persze ezért nem keveset kell letenned az asztalra és még legyél "szimpatika" is, mert hát ilyen a vezetőség, bár a másik oldalon rengeteget kell dolgozni. Nálunk a csopik bizony napi 10-12 órát dolgoztak, néha 7végén is bejöttek. És ha nincs meg a létszám mivel te vagy a csopi mindenhez kell értened így mehetsz hívást venni, közben legyen meg minden mint normálisan, mert hát te vagy a csopi te felelsz mindenért. Nem egy csopit láttam aki bele pistult és inkább odébb vagy lejjebb állt.
    Erről persze végtelen történetnyit lehetne még írni. Gondoltam adok hozzá valamit én is.

    Eki - az eredeti

Új hozzászólás Aktív témák