Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz művésznő4 #23 üzenetére

    Jó, hogy neked egy ilyen egybeesés elegendő bizonyíték. Én író vagyok és magam alkotok ilyen apró egybeeséseket, amik tovább viszik a cselekményt, vagy előhoznak egy-egy gondolatot, eldöntenek egy kérdést. De ez művészi eszköz, és ha a való életben előfordul - miért ne, elő szokott -, így fogom föl: micsoda drámaiság...

    Nem hiszek feltétel nélkül Isten létezésében. Ha mégis létezik, baj ez? Nem hiszem. Ha van is pokol, ettől még csak én jutok oda, így jártam. De miféle isten az, amelyik egy minden ízében jóságos embert is a pokolra küldene, ha nem hisz benne? Ezt nem tudom elfogadni, mert elvileg ha van Isten, akkor ő jó, ez pedig nem volna jó. Viszont ha a jó ember nem kerül pokolra, akkor mindegy, hogy hiszek-e benne vagy sem, mert nélküle (sőt, mindenki nélkül) is tudok jó lenni. Én alkotok, hiszek, teszek, szeretek anélkül is, hogy ezt valakiért vagy valamiért tenném. És ha más is így tesz, azt többre becsülöm annál, mint aki valamiért - tehát érdekből - teszi. Mintha már nem volna eredendően jó.

    Amúgy pedig a görcsös pokolfélelem szerintem elég egoista dolog.

    [ Szerkesztve ]

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz művésznő4 #23 üzenetére

    Szerintem az, amit a vallások istennek tartanak az Ősrobbanáskor kifordította önmagát és Világegyetemmé lett. Minden álma, vágya, gondolata itt rezeg most is, és minden, amit érzünk, tapasztalunk az maga az „isten”. Tehát mi magunk is „isten” vagyunk. Ezért tudunk (bár kicsiben) teremteni és gondolatainkkal, tetteinkkel formálni a világot. Tehát úgy, ahogy a vallások hirdetik, nincs isten.

    ***

    Ilyen zeneszámos, film az életem, tapasztalatom nekem is volt. Október másodikán sétáltam hazafelé a buszmegállóból. A buszról leszállva ugráltam a rádióadók között, miközben azon merengtem, hogy semmi baj sincs azzal, hogy magányosan járom be életem útját. És ekkor megszólalt az egyik rádióadóból a Hooliganstől a Menj tovább:

    „Kipróbált már az élet,
    megéltél mit más soha még.
    Nálunk nyár, nálad tél lett,
    de nem ölt még meg mindig a jég.
    Nincs hazád, csak a véred hajt.
    Így élsz át ezer jót és bajt,
    ha menni kell, tudom úgy is lépsz tovább…”

    :DDD

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz művésznő4 #71 üzenetére

    A levegőt nem látod, de megfigyelheted, csak a megfelelő műszer kérdése. :)

  • Brutális eb

    addikt

    válasz művésznő4 #71 üzenetére

    Jaja tudtam,hogy ez lesz a válasz.
    Bármikor megmutatom neked a levegőt egy laborban.
    Kémia/fizika első osztályos tananyag kb. ;] :)

    Szóval láttad már istent?
    Annyira imádom a keresztényeket leírnak valamit és feltétel nélkűl benyalják.
    Akkor elmondanám én vagyok az úr az egyetlen és még sok jót akarok tenni ezért feltétel nélkűl utaljatok a bankszámlámra fejenként 100 forintot.

    Hell bank
    Számlaszám:666-666-666-666
    Közlemény:Itt a pénz,hogy gyárts még 1 jézust szex nélkűl mert a régi már nem bír el több bűnt értünk. :DD

    Remélem nem gond,hogy ide írogatok, nektek úgy is kötelező megbocsájtani különben jö az üst. ;] ;] ;]

    [ Szerkesztve ]

    Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

Új hozzászólás Aktív témák