Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz művésznő4 #23 üzenetére

    Jó, hogy neked egy ilyen egybeesés elegendő bizonyíték. Én író vagyok és magam alkotok ilyen apró egybeeséseket, amik tovább viszik a cselekményt, vagy előhoznak egy-egy gondolatot, eldöntenek egy kérdést. De ez művészi eszköz, és ha a való életben előfordul - miért ne, elő szokott -, így fogom föl: micsoda drámaiság...

    Nem hiszek feltétel nélkül Isten létezésében. Ha mégis létezik, baj ez? Nem hiszem. Ha van is pokol, ettől még csak én jutok oda, így jártam. De miféle isten az, amelyik egy minden ízében jóságos embert is a pokolra küldene, ha nem hisz benne? Ezt nem tudom elfogadni, mert elvileg ha van Isten, akkor ő jó, ez pedig nem volna jó. Viszont ha a jó ember nem kerül pokolra, akkor mindegy, hogy hiszek-e benne vagy sem, mert nélküle (sőt, mindenki nélkül) is tudok jó lenni. Én alkotok, hiszek, teszek, szeretek anélkül is, hogy ezt valakiért vagy valamiért tenném. És ha más is így tesz, azt többre becsülöm annál, mint aki valamiért - tehát érdekből - teszi. Mintha már nem volna eredendően jó.

    Amúgy pedig a görcsös pokolfélelem szerintem elég egoista dolog.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák