Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talmida

    Közösségépítő

    válasz Иван #7 üzenetére

    Mindenekelőtt elnézéseteket kérem, hogy nem tudtam előbb jönni, de soka munka mostanában...és sajnos most is csak pár percem van, de ígérem, mindenki hsz-ára reagálni fogok a közeljövőben. :B

    Addig is mindannyiótoknak köszönöm szépen a hozzászólást, akik aktívkodtatok! ;)

    Elkezdem, aztán, amennyire futja ebből a pár percből, addig haladok..

    Szia, Иван! Rohannom kell, mert már rég ágyban lenne a helyem.. Most , csak annyira van időm, hogy mégjobban fölborzoljam az idegeket. :DDD csak vicc
    de komolyra fordítva a szót:
    Amíg az ember nem hisz, addig Isten elrejtőzik, aki nem hisz Benne, annak nem mutatja meg magát.

    "Hit nélkül pedig lehetetlen Istennek tetszeni; mert a ki Isten elé járul, hinnie kell, hogy Ő létezik és megjutalmazza azokat, a kik Őt keresik." (Pál apostol Zsidókhoz írt levele 6. rész 11. vers)

    Amíg az ember erősen kételkedő, pláne, ha cinikus, addig nem nyílik meg számára az isteni szféra.

    A Biblia számtalan helyen említi a hit kulcsfontosságát. Jézus a tanítványainak és a hallgatóinak is sokszor mondta, hogy NE FÉLJ, CSAK HIGYJ! Nem véletlenül. :B Ugyanis a hit az egyedüli kulcs, ami által megláthatjuk a láthatatlant.

    Az, hogy a tudományokat tiszteled, rendben van, de egyrészt ne feledd, hogy a tudományokat is átvizsgálják, ellenőrzik időről időre és gyakran módosítanak rajtuk, és úgy vettem észre, hogy a tudományok zárkóznak föl a bibliai igazságokhoz, nem pedig fordítva. ;]

    Másrészt a matematika szép és jó, (nekem is a kedvencem :B;) de pusztán matematikai logikával be lehet ám bizonyítani azt is, hogy 1 = 2 -vel. :DDD

    Nem hiszed Ádám- Éva esetét? ...BTW nem Ádám-Évában kell hinni, hanem Istenben, azaz Jézus Krisztusban. .. :DDD amúgy , majd erre is visszatérek..

    és nem látod Isten szeretetét Afrikában? Mit gondolsz miért kellett meghalnia Jézus Krisztusnak? Mitől, kitől kellett megszabadítania az emebert, ha az ördög nem létezik szerinted? :B Ha nem hiszel az ördög létezésében, akkor egyszerűen vak vagy és logikátlanul is gondolkodsz, már megbocsáss. :U De erről is majd holnap inkább...

    Aztán azt mondod, hogy a Bibliát a gyülekezet szerkesztette Constantinus rendeletére. Bocs, de ez is egy erősen lebutított leírása az elferdített igazságnak :B , hogy kockásan fejezzem ki magam :DDD

    Én is csak dióhéjban fogalmazok, de igyekszem nem elferdíteni a történelmet...A Bibiliát Isten parancsára jegyezték le az istenfélő emberek, olyanok, mint Mózes, Józsué, Dávid, Ézsaiás, stb, hogy csak a legismertebbeket említsem.. Majd lefordították az eredeti héber írásokat görögre és latinra, aztán...de most látom, hogy a pár percből már semmennyi nincs, úgyhogy majd később folytatjuk. ;)

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák