Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • puttputt

    őstag

    válasz Иван #43 üzenetére

    Arra céloztam, hogy nem volt "káros" a működésükre. :)

    A logika önmagában mit sem ér. A materializmus is ezzel "pedálozott", de nem igazán győzték meg egymást a felek...
    Persze, azért, annyira mi sem voltunk logikátlanok...

    Részemről értem és elfogadom az álláspontod, szerintem itt senki sem akar mindenáron megtéríteni... (talán csak talmida :) ).
    Ez is egy személyes döntés, úgymond; privát szféra.
    Tiszteletben kell tartani, ki kell "érdemeltetni".
    Nem jön pillanatok alatt - rendszerint észrevétlenül... -, annak sem, aki ebben nevelkedik.
    Évek kellenek ahhoz, hogy megérlelődjön. Akkor sem biztos, hogy...
    Az evangelizációnak egyébként is addig érdemes terjednie, ameddig példát ad, ameddig szimplán megmutatja, vonzóvá teszi önmagát.
    Ha már erőszakoskodva közeledik, az már akár kínos/káros is lehet.
    Nagyon személyfüggő a "közeledés" és a rátalálás. Ha találkozol majd valakivel, aki fontos számodra és elfogadsz tőle valami efféle véleményt, az sokkal valószínűbb, minthogy egy fórumon... Persze, az indíttatást jó hogy megadhatja. Ha már foglalkoztat a téma, az már jó.
    Sokan idáig sem jutnak el.

    Egy kis mellékes, még az előzőekhez:
    A Szent Iratok szerint sem azért lett Mária a "kiválasztott", mert egész nap azért imádkozott, hogy ő lehessen Isten Anyja. Egyszerűen normálisan, tisztességesen, megbízhatóan élt.
    Így tud példa lenni, a mai napig.

    [ Szerkesztve ]

    :LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

Új hozzászólás Aktív témák