Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    válasz talmida #32 üzenetére

    Ez mind szép és jó, de mi (neked ateista, istennek kitartó ellenzék ;] , am szkeptikus vagyok) itt logikai érveket hozunk fel ellene, a józan észre hagyatkozva, te meg - már megbocsáss - de a többi fanatikushoz hasonlóan csak szajkózod, hogy ott a biblia, meg isten szeret meg blablabla, de érdemien nem próbálsz bizonyítani. Innentől kezdve komolytalan az egész. Nem érzem magam cinikusnak, inkább realistának és racionalistának. Minél többet gondolkozok, annál jobban belátom, hogy amit a biblia állít, az fals.

    Az meg hogy a keleti vallások nem adnak feloldozást satöbbisatöbbi meg eleve kizárólagossá teszi a keresztények igazát. Na most honnan tudod, hogy ez igaz? Vagy hogy a muszlimok allahja az igaz isten? Mert te azt állítod? Hát úgy néz ki, ez a legerősebb érv. Hogy a keresztények ezt állítják. De mint látod, a világon van 5-6 nagy vallás, meg ezernyi kisebb. Akkor most vagy isten nagyon sokszínű, vagy csak az egyik igaz (így van 15-20% esélyed, hogy eltalálod az igaz vallást a nagyok közül), vagy egy se igaz.
    De mint látod a keleti vallások egész más alapokra épülnek. Nem arra, hogy te vagy az alárendelt, hanem ezek filozófiai nézetek.

    Olvasd el Szendi gábor könyvét: isten az agyban. Ott leír egy felmérést. A keleti vallások hívőit megkérdezték, mi lenne, ha bebizonyosodna, hogy hamis a hitük. Válasz áttérnének. Ugyan ez a keresztény apácáknál: tovább hinnének.
    Tehát a keresztény ember feltétlen hívő, bele van nevelve ez a fajta alázat. A biblia eleve egy nevelő célzatú mű, amit gyakran kihasznált a vezető réteg (a középkorban pl a papság és nemesség), hogy a náluk tájékozatlanabbakat engedelmességre neveljék.

    Innentől megkérdőjelezhető nekem már eleve ez az isten dolog. vagy ha ránézek a vatikánra és a ne légy kapzsi intésre, nevetnem kell....

    Engem nem fog az meggyőzni, hogy más életét megváltoztatta. Mert honnan tudjam, hogy az egész nem egy placebó hatás? Szar volt az életet, bebeszélted magadnak ezt az isten dolgot, talpra álltál. és akkor most életed végéig tőle függesz? Szerintem csak szimplán volt erőd. És hidd el, engem jobban lenyűgöz ha valaki a saját akaraterejéből áll fel, mintha misztifikálná a dolgokat.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Új hozzászólás Aktív témák