Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Glenda

    addikt

    válasz vicze #97 üzenetére

    Á, értem mire gondolsz. Windows RT-re azt hiszem egy IDE sincs, nem lennék meglepődve, ha a Visual Studio portolva lenne előbb-utóbb.

    Másrészt az is fennállhat, hogy a !RT Windows megmarad workstation OS-nek, Visual Studiozni meg Photoshopozni, CADezni meg 3dsmaxozni. Ennek lehetne értele is.

    A kikipás résszel is kb egyetértek, viszont nincs extrém különbség a .net fejlesztés és a WinRT fejlesztés között. Gyakorlatilag aki ma .net fejlesztő, az holnapután WP8 fejlesztő lehet, még két nap múlva pedig Win8 Store App (magyarul metrós alkalmazások) fejlesztő. Ennyi, két 8 órás kurzus alatt meg lehet tanulni, ha van WPF tapasztalat, akkor lehet még annyi sem kell.

    Most már azt is értem, hogy a WinRT modellt hogy látod; én ezzel annyiban nem értek egyet, hogy szerintem a WinRT appmodel = .net (fejlesztési metodológia, nyelvek, IDE) + WinRT API.

    Én is dolgoztam egy helyen, ahol fájdalmas volt a WPF-re váltás pár éve (pedig WinForms volt előtte), de azóta csak abban fejlesztenek. Azt kell megérteni, hogy a mi szakmánkban mindig tanulni kell valamit.

    Egyébként akkor a Java (gondolok itt a technológiára és nem feltétlenül a nyelvre) is halott, mert, mert Dalvik VM van Androidon és jönnek a Google API-ok és ezek alkotják az magát az appmodelt?

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

Új hozzászólás Aktív témák