Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • South Velen

    addikt

    válasz Jegesmaci81 #127 üzenetére

    Gondolom az mellékes hogy van sd foglalat, van 3,5jack, stereo, vízálló, a kijelző az összes konkurenst tönkre veri.

    Ezen a mondatot hangosan felnevettem, a kijelzős résznél már szabályosan fájdalmaim voltak. :D

    Kijelző ügyben: Anno az LG G3-ról sírva menekültem vissza a G2-re mert nem egy osztálykülönbséggel szebb volt a kijelzője. Pedig G3 1440p volt, G2 1080p, hát hogyan lehet ez? :U :DDD
    Most tényleg azt hiszed, hogy csak a felbontáson áll a kijelző minősége? Az S6-osod hiába 2 éves, köröket ver erre a panelra. A MA vmiért mindig többet mért kontrasztból mint más helyek, de így is nyamvadt 1100-as értéket sikerül a panelból kisajtolni. Ráadásul nem is natív felbontásban megy a panel az esetek 80%-ában... áh nevetséges.

    A többi funkció a sztereó kivételével pedig már egy Samsung A3(17)-ben is benne van, de akár valami 10 évvel ezelőtti vízálló telefonban is. Most komolyan, jobb érved nem volt? Persze nem is lehetett, mert nincs olyan érv, ami emellett a Sony mellett szólna.

    Egyébként az AMOLED-ek szándékosan vannak nem színhelyesre kalibrálva (én is úgy használom, mert kicsiben úgy tetszik ha élénk. Mit érek vele ha színhelyes de "fakó"? Persze a monitort nem úgy használom, azt valósághűre kalibrálom.) De megvan a lehetőség, hogy sRGB színmódot állítsunk be AMOLED-en is, persze a fehér egy Pentile kijelzőn sose lesz igazán fehér, de egy RGB szubpixelelrendezásű AMOLED panel sokkal színhelyesebb tud lenni egy IPS-nél is, kontrasztról ugye ne is beszéljünk inkább..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák