Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomy86

    addikt

    válasz Hurkafej #10591 üzenetére

    Megpróbáltam összerakni egy komplett leírást saját kútfő és Atawallpa írásai alapján.
    ICS (4.0.4-build4.1.B.0.587) root
    Az alábbiakra lesz szükséged:
    1. Flashtool (én a 0.8.6.0-át és a 0.9.0.0-át próbáltam. Azok mentek és elérhetőek a "Previous Releases" menü alatt)
    2. -562-es kernel.ftf
    -587-es kernel.ftf,
    3. SE tweak installer,
    4. Root Exploit One Click (csomagold ki a pc-re)

    Az ftf fájlokat a C:/Flashtool/Firmwares mappába másol be!
    A C:/Flashtool/drivers mappában levő Flashtool-drivers-t telepítsd, ha még nem használtad a SUS-t vagy a PC Companiont!
    A telefonon az USB csatlakozási módot állítsd MSC (adattárolási) módba, mert volt akinek problémát okozott, ha MTP (média átviteli) módban próbálta a rootot. Telefon beállítások - xperia - kapcsolódás - USB kapcsolódási mód - adattárolási mód.
    A flashtool használatához a telefon beállításokban a Biztonság-->ismeretlen források és a Fejlesztői lehetőségek-->usb hibakeresés legyen kipipálva!
    Elindítod a flashtoolt. A flash (villám) gombra kattintasz. Flashmod-->ok
    I. Kiválasztod a .562-es kernel.ftf fájlt. (Ray ST18i-Nordic ICS kernel-4.0.3) (Középen jelöld ki a két sin-t. A No final verification-t pipáld ki.
    Kikapcsolod a telefont, majd a hangerő le gomb nyomva tartása mellet rádugod az usb-re.
    A végén kiírja hogy végzett. Húzd le a telefont.
    II. Normál módon indítsd el a telefont.
    III. Dugd vissza bekapcsolt állapotban az usb-re.
    IV. Indítsd el a root program (Root Exploit One Click) runme.bat fájl-t. Itt figyelj arra oda, hogy a "press any key" között mindig várd meg, míg a képernyőzár megjelenik a telefonodon. (3-5 alkalom)
    V. Telepítsd a marketről a busybox installert. Indítsd el és válaszd a legfrisseb busybox verziót ("Select Busybox Version") és telepítsd! Aztán jöhet a cwm telepítés.
    VI. Ha fent van a root és cwm, akkor indítsd el újra a flashtoolt. Ismét flash (villám) gombra kattintasz. Flashmod-->ok. Most az .587-es kernelt.ftf-t válaszd ki (ST18i-4.0.4-build 4.1.B.0.587 CE) Ugyanúgy a No final legyen kipipálva. Telefon kikapcsol, hangerő le+usb-re csatlakoztatás, visszateszi az .587-es kernelt.
    Mikor kész, akkor normál módon bekapcsolod a telefont és örülsz a rootolt cwm-os 4.0.4 telefonodnak.
    Pláne, ha nem írtam el semmit :)

    [ Módosította: mukibuci ]

Új hozzászólás Aktív témák