Keresés

Hirdetés

  • Prémium külsőt kaphat a Motorola Moto G85 5G

    ma A 300 eurós ár mellé kifejezetten igényes megjelenés társulhat.

  • Broken Roads teszt

    gp Azt, hogy mi történt az atomháborút követően Amerikában, jól ismerjük a Falloutokból. A Broken Roads e történetet ausztrál szempontból meséli el – igencsak hasonló eszközökkel.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz Vesa #43 üzenetére

    Hogy a torzulásos témához én is hozzászóljak. Szerintem középen ülve egy 50"-os TV 2-3m-ről való nézésénél, vagy egy 34"-os monitor 30cm-ről nézve teljesen mind1 hogy hajlított vagy nem, azt nem fogjuk torzítottnak látni. Viszont oldalról nézni egy hajlított kijelzőt az már gáz. Én azt mondom hogy a kijelző legyen sík.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Vesa #43 üzenetére

    Tanultál te valaha ábrázoló geometriát vagy térgeometriát?

    Az ember perspektívában lát.. tehát egy párhuzamos vonalat csak akkor fogunk valójában is párhuzamosnak látni, ha minden pontja ugyanakkora távolságban van a szemünktől. Ez a tétel sík kép esetén soha se fog megvalósulni.
    Nem mellesleg, nincs olyan monitor panelünk ami minden irányból ugyan azt a minőséget tudná, így ezzel a képminőség is javul.

    De biztos azok a hülyék akik ősidők óta is körívet raknak ki (sík képből is) ha sokmonitoros használatra van szükség ahelyett hogy egyenes vonalba tennék és csodálkoznának hogy miért látják a 2 szélső monitort fele olyan magasnak mint a középső -hiába ugyan akkora- Vagy épp biztos a mozi ipar is bedőlt már úgy 30-40 éve ennek a hajlított divatnak és ezért van köríve a vászonnak (az IMAX-nak meg főleg) Sokan egyszerűen nem gondolkodtok.. csak azt nem tudom, hogy miért nem. :(

    Minél közelebbi a tárgy, a hatás annál jobban érvényesül. De próbáld ki nyugodtan, hajolj oda a monitorod egyik sarkához és nézz rá a másikra.. a távolabbi sarka majd fele magasságú lesz a közelebbinek.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák