Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bayzee5

    tag

    válasz arty #37 üzenetére

    Hajjaj, látom jön a kognitív disszonancia rendesen... Miért kell így félreérteni, amit írtam?
    Én sehol nem állítottam, hogy ugyan olyan a kettő vagy hogy egyik jobb lenne, mint másik.
    A 100-120 nit átlag szerintem nem igaz, fenti linken ott vannak a MaxFALL értékek is, látszik sok filmnek van olyan jelenete, ami jóval magasabb átlagos fényerejű, mint 100 nit. Ha megnézed HDTVTest film elemzéseit, ott is látszik, hogy azért egy nappali jelenet könnyen fölé megy tartósan az átlag 2-300 nitnek. Persze ez valóban még nem a film teljes átlag fényereje, de igazából részlet kérdés, tone mapping arra van, hogy ezeket elfedje. Illetve nyilván személyes preferencia, hogy ez kinek mennyire fontos.
    Én csak annyit mondok, hogy nincs most olyan (nem professzionális) TV, ami tökéletesen visszaadja HDR filmeket (mobilon bezzeg simán megy :) ). Szerintem van a QLED-nek is előnye OLED-del szemben, OLED-nek is van bőven LED-del szemben.
    Majd vesz mindenki olyat, amilyen az ő otthonában, az ő filmnézési szokásaihoz illik. És szvsz nem kell leszólni sem azt, aki OLED-et vesz, sem azt, aki mondjuk egy ilyen QLED-et, mert van rá logikus, racionális indok, amiért megéri (najó, erre a Qn85-re éppen lehet, hogy nincs, de ha VA paneles lenne, mondjuk a QN95, akkor simán...)

Új hozzászólás Aktív témák