Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bayzee5

    tag

    válasz #72042496 #19 üzenetére

    Igen, be kell sötétíteni az abszolút fényerő miatt, de ügye a filmeket nem 100-120 nitre lövik be, hanem legalább 1000-re. Gyorsan ezt találtam: [link] Itt látszik, hogy 1.000, 4.000 és 10.000 nitre vannak masterelve.
    Szóval még a legkisebb értéket sem lehet elérni OLED-del (kivéve pana hz2000). Van még helye a mini lednek és egyéb LCD megoldásoknak, főleg amíg OLED ABL-je 150-200 nit körül beüt. És korai tesztek alapján LG G1 és Sony A90J sem jelentős előrelépés ezekben. Szóval ne tegyünk úgy, mintha sötét szobában elég lenne az OLED fényereje, mert hát nem az.
    Tehát most jelenleg OLED sem tudja normálisan megjeleníteni a HDR filmeket meg LCD sem, más-más okból. Ha sötét filmet nézel, jobb az OLED, ha valami olyat, ami inkább világosabb jelenetekkel van teli, akkor LED a jobb.
    Majd talán egyszer lesz olyan, ami mindkettőt tudja.

  • Bayzee5

    tag

    válasz arty #37 üzenetére

    Hajjaj, látom jön a kognitív disszonancia rendesen... Miért kell így félreérteni, amit írtam?
    Én sehol nem állítottam, hogy ugyan olyan a kettő vagy hogy egyik jobb lenne, mint másik.
    A 100-120 nit átlag szerintem nem igaz, fenti linken ott vannak a MaxFALL értékek is, látszik sok filmnek van olyan jelenete, ami jóval magasabb átlagos fényerejű, mint 100 nit. Ha megnézed HDTVTest film elemzéseit, ott is látszik, hogy azért egy nappali jelenet könnyen fölé megy tartósan az átlag 2-300 nitnek. Persze ez valóban még nem a film teljes átlag fényereje, de igazából részlet kérdés, tone mapping arra van, hogy ezeket elfedje. Illetve nyilván személyes preferencia, hogy ez kinek mennyire fontos.
    Én csak annyit mondok, hogy nincs most olyan (nem professzionális) TV, ami tökéletesen visszaadja HDR filmeket (mobilon bezzeg simán megy :) ). Szerintem van a QLED-nek is előnye OLED-del szemben, OLED-nek is van bőven LED-del szemben.
    Majd vesz mindenki olyat, amilyen az ő otthonában, az ő filmnézési szokásaihoz illik. És szvsz nem kell leszólni sem azt, aki OLED-et vesz, sem azt, aki mondjuk egy ilyen QLED-et, mert van rá logikus, racionális indok, amiért megéri (najó, erre a Qn85-re éppen lehet, hogy nincs, de ha VA paneles lenne, mondjuk a QN95, akkor simán...)

Új hozzászólás Aktív témák