Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Ck. #279 üzenetére

    Jó, hogy kérdezel, mert most kiderült, hogy egy picit más a Fold rendszere, mint a többi jelenlegi Samsungé, az egyedi, 4.1.1-es OneUI verzió miatt.
    Én pedig nem ilyen mobilt használok, hanem S21U-t, ahol OneUI 4.1 alatt még más ez a "teljesítményprofilos" dolog.
    Ahogy fentebb mondtam, nálam "feldolgozási sebesség" van odaírva, és 3 opció van: optimalizált, magas, maximális. Ezek közül az "optimalizált" a jó választás.
    A Fold4 két opciója viszont eleve más. Ebben a cikkben látszik a benchmarkokban érzékelhető különbség a két mód között: [link]
    Az órajeleket viszont alapból nem veszi le, mint a hagyományos, energiatakarékos mód (amit említettél, és ami továbbra is ugyanúgy elérhető dolog).
    Ami annyit tesz, hogy nagyon komoly appok, hosszabb használatakor lép csak életbe korlátozás, vagy ha nagyon sokat van folyamatosan használva, így hűvösebb maradhat a készülék (ami jó az akkunak).
    Tehát ha valaki egész nap nyüstöli, mint Titan kolléga, akkor szerintem érdemes kipróbálni, mert akárcsak nálam az optimalizált módnál, úgy itt sem várható a felhasználói élmény érezhető csorbulása, de az akkunak segíthet.
    Nálad (aki nem ennyire power-user, és aki amúgy is meg van elégedve az üzemidővel) mindegy melyik van bekapcsolva, nincs igazán esély érezhető különbségre. ;)

    Az alkalmazások altatása már könnyebb téma.
    Mélyaltatásba olyasmit érdemes rakni, amit szinte sosem használsz. Tehát lehet, hogy havonta egyszer szükséged van rá, és ezért nem akarod törölni, de nem is akarod, hogy egye az akkut, vagy hasonlók (a rendszer ezt automatikusan is megteszi egy-két hét után, előbb sima alvásba, majd ha a felhasználó nem ellenzi, mélyalvásba teszi a régóta nem használt appokat). Ezzel minden értesítés megszűnik az adott alkalmazástól, és ha újra meg akarod nyitni, akkor kicsit több időbe fog telni (pár másodperccel többe) a dolog, mert a rendszernek újra be kell téged jelentkeztetnie, bizonyos adatokat újra le kell töltenie, stb, stb. Cserébe tényleg jó az akkunak, meg a rendszernek, mert kevesebb a felesleges adat, kevesebb az adatforgalom, nincs esély appok beakadására, összeomlására, stb. Nálam most épp a Drive, a Térkép, meg hasonlók vannak itt, amik egy részét amúgy sem lehet törölni teljesen, mert a rendszer részei.

    A sima altatás nem ilyen drasztikus. Ezeket ugyanúgy, bármikor, azonnal megnyithatod, egyedül a háttérben nem futhatnak állandóan, és így az értesítések késhetnek. Nálam pl. a Facebook így van altatva (manuálisan). Hírhedten akkuzabáló (ilyen appokat érdemes ide rakni, amiket használsz sűrűn, de abnormálisan sokat fogyasztanak; az akkuhasználat adatainál mindig látszik mi eszi a legtöbbet), az értesítések meg nem fontosak, úgyis sűrűn megnyitom az appot, meglátom őket ott is. Késhetnek nyugodtan, sőt, ki is lehet teljesen kapcsolni őket.
    Üzenetküldő appokat mondjuk épp ezért nem ajánlott alvásba rakni. Ott pont az azonnali értesítés a lényeg. :K Ezeket hozzá lehet adni a "soha nem alvó alkalmazások" listájához, ahol olyanokat is érdemes tartani, amiket soha nem akarsz altatni. Mondjuk mint a bankok appjait.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák